فا

اجتماعی

دوشنبه, 24 دی 1397 14:23

محسن هاشمی: شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است

رئیس شورای شهر تهران، گفت: بر اساس ماده ۱۵۸ قانون برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران، شهرداری موظف به اخذ عوارض از تردد خودروها در تونل‌های شهری شده است.

«آلیک» - رئیس شورای شهر تهران، گفت: بر اساس ماده ۱۵۸ قانون برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران، شهرداری موظف به اخذ عوارض از تردد خودروها در تونل‌های شهری شده است.

محسن هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به انتشار اخباری درباره پولی شدن تونل‌های شهری اظهار کرد: متاسفانه انتشار این خبر، تشویش اذهان عمومی بود چرا که هنوز تا این لحظه نه لایحه‌ای است و نه اینکه شورا و شهرداری در این زمینه برنامه‌ای دارند.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری در حال حاضر برنامه‌ای برای اخذ پول برای تردد خودروها از تونل‌های شهری ندارد که البته پولی شدن تونل‌ها مربوط به قانون برنامه دوم توسعه است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: در ماده ۱۵۸ برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران، شهرداری موظف است به منظور کاهش ازدحام ناشی از تردد وسایل نقلیه شخصی در بزرگراه‌ها، کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد بی‌مورد خودروهای شخصی و افزایش اقبال به وسایل حمل و نقل عمومی همچنین دریافت هزینه ساخت زیرساخت‌های حمل و نقل درون‌شهری از قبیل پل‌ها و تونل‌ها از استفاده‌کنندگان شخصی آنها، ضمن فراهم کردن زیرساخت‌ها و پیش‌بینی سازوکار اجرایی، لایحه اخذ هزینه‌های استفاده از این زیرساخت‌ها را، در سال اول برنامه به شورا و پس از تصویب به ایجاد سامانه قیمت‌گذاری بزرگراه‌ها، زیرساخت‌های حمل و نقل و محدوده طرح ترافیک تا پایان سال دوم برنامه اقدام کند و درآمد حاصل از این موضوع را به منظور توسعه حمل و نقل ریلی پاک استفاده کنند.

هاشمی بیان کرد: ماده اشاره شده کاملا روشن و شفاف است و برای تنویر افکار عمومی باید عنوان شود که در واقع پولی شدن تونل‌ها مربوط است به دوران مدیریت شهری گذشته و به دوره قالیباف بر می‌گردد.

وی در پایان گفت: در تبصره ماده ۱۵۸ قانون برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران آمده است "شهرداری باید نظام تعرفه ورود به محدوده طرح ترافیک را بر اساس زمان ماندگاری در محدوده و دفعات ورود اصلاح کند."

این اظهارات محسن هاشمی در حالیست که پیش از این وی گفته بود: "به شهروندان تهرانی این اطمینان را می‌دهم که شهرداری هیچ‌ برنامه‌ای برای اخذ عوارض در تونل‌های شهری تهران ندارد!"

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։