فا

اجتماعی

سه شنبه, 25 دی 1397 12:49

استاندار آذربایجان شرقی: ارامنه جزو اقشار ممتاز شهر تبریز هستند / دولت و استانداری متعلق به همه شهروندان است

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار اسقف اعظم و اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان با وی، گفت: حضور ارزشمند جامعه ارامنه در شهر تبریز، مدیون مدیریت شورای خلیفه‌گری و راهبری اسقف اعظم است.

«آلیک» - استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از نقش سازنده و تعالی فکری هموطنان مسیحی در راستای توسعه و پیشرفت استان، اظهار داشت: همه شهروندان ارمنی تبریز از لحاظ حرفه‌ای و اخلاقی، کارنامه بسیار درخشانی دارند و جزو اقشار ممتاز جامعه به شمار می‌روند.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در دیدار اسقف اعظم و اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان با وی، خاطرنشان کرد: حضور ارزشمند جامعه ارامنه در شهر تبریز، مدیون مدیریت شورای خلیفه‌گری و راهبری اسقف اعظم است.

وی با بیان اینکه دولت و استانداری متعلق به همه شهروندان و هموطنان است، افزود: تمام مسائل و مشکلات جامعه ارامنه را در حد امکانات و اختیارات پیگیری می‌کنیم تا ارتباط و صمیمیت بین هموطنان بیش از گذشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حضرت عیسی(ع) برای ما مسلمانان هم به اندازه مسیحیان قابل احترام است، خاطرنشان کرد: گفت: هدایت و اصلاح جامعه، هدف مشترک همه ادیان الهی است و امروز پیروان انبیا باید برای برون‌رفت جهان از وضعیت متلاطم کنونی، یکپارچه و متحد باشند.

اسقف اعظم خلیفه‌گری ارامنه کل آذربایجان هم در این دیدار با قدردانی از ابراز محبت استاندار آذربایجان شرقی به جامعه ارامنه، گفت: ارامنه در طول تاریخ به‌عنوان شهروندان ایرانی همواره متعهد و وفادار به جامعه خود بوده‌اند و امروز هم آماده‌اند تمام امکانات خود را به نفع جامعه به کار گیرند.

گریگور چیفتچیان با اشاره به حمایت‌های مسئولان استان و شهر تبریز از جامعه ارامنه، گفت: فعالیت‌های روزمره جامعه ارامنه بدون هیچ مشکل خاصی در جریان است؛ البته ما هم مانند سایر هموطنان خود مشکلاتی داریم که باید دست به دست هم دهیم و برای حل مشکلات و اعتلای کشور تلاش کنیم.

روبیک جانانه، رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان هم از برنامه‌ریزی این شورا برای گرامی‌داشت هرچه ‌باشکوه‌تر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։