Print this page
چهارشنبه, 26 دی 1397 12:42

اسقف گریگور چیفتچیان: انقلاب اسلامی، تعادل و عدالت را میان ادیان و قومیت‌های مختلف به وجود آورد

خلیفه ارامنه کل آذربایجان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تعادل و عدالت میان ادیان و قومیت‌های مختلف که در این کشور زندگی می کنند، به وجود آمده است، به طوری‌که ما به‌عنوان ارامنه استان خود را در کنار مردم و مسئولان می‌دانیم و عضوی از کل نظام هستیم.

«آلیک» - خلیفه ارامنه کل آذربایجان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تعادل و عدالت میان ادیان و قومیت‌های مختلف که در این کشور زندگی می کنند، به وجود آمده است، به طوری‌که ما به‌عنوان ارامنه استان خود را در کنار مردم و مسئولان می‌دانیم و عضوی از کل نظام هستیم.

اسقف گریگور چیفتچیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) برای کل مردم ایران تعادل در امور زندگی را به ارمغان آورده و فاصله طبقاتی که در رژیم پهلوی در میان مردم وجود داشته را از میان برده‌اند، به طوری‌که در ایران به اندازه‌ای عدالت وجود دارد که احساس اقلیت بودن نداریم.

وی اظهار کرد: ما نیز مانند سایر هموطنان خود مشکلاتی داریم که باید دست به دست هم داده و برای برطرف کردن مشکلات و اعتلای کشور تلاش کنیم.

خلیفه ارامنه کل آذربایجان ادامه داد: همه ما در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران به ‌صورت برابر زندگی می‌کنیم و امروز هم آماده‌ایم تا همه امکانات خود را به نفع جامعه به کار گیریم.

چیفتچیان تصریح کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران می تواند الگویی برای کل کشورهای جهان باشد که چگونه باید با یک اقلیت مذهبی و قومی برخورد کرده و به آن‌ها ارزش قائل شوند.

اخبار مرتبط