فا

اجتماعی

پنج شنبه, 12 ارديبهشت 1398 13:00

بهره گیری از توانمندی های انستیتو پاستور ایران در ارمنستان

سفیر کشورمان در ایروان روز گذشته با رئیس انستیتو پاستور ایران دیدار و گفت و گو کرد.

«آلیک» - در دیدار سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان با دکتر علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور که روز گذشته در این مرکز صورت گرفت، راه های توسعه همکاری ها بین این انستیتو با مراکز مشابه در ارمنستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار سفیر کشورمان با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در روابط پزشکی و بهداشتی بین دو کشور طی سالهای اخیر، گزارشی از تبادل هیات های صورت گرفته بین وزارت بهداشت دو کشور و انعقاد یادداشت تفاهم های همکاری، حضور بخش خصوصی ایران در راه اندازی دستگاه های پیشرفته پزشکی در بیمارستان های ارمنستان، حضور پزشکان ایرانی در امر درمان بیماران ارمنی و همچنین طرح هایی در خصوص راه اندازی کلینیک ایرانیان در شهر ایروان ارائه نمودند.

در این دیدار همچنین مقرر گردید طرفین در خصوص همکاری ها بین ایران و ارمنستان در حوزه واکسیناسیون و مراقبت های پزشکی جهت مقابله با بیماری های واگیردار و انتقال تجربیات در این زمینه را مورد بررسی قرار داده و راه های توسعه همکاری ها در بخش تحقیق و پژوهش در خصوص بیماری های واگیردار، انجام تحقیقات مشترک در امر تولید سرم و واکسن های جدید و ... را مورد بررسی قرار دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։