فا

اجتماعی

پنج شنبه, 30 خرداد 1398 12:46

آغاز همکاری میان کانون وکلای ایران و ارمنستان

پیرو سفر رئیس کانون وکلای کشورمان به ارمنستان که بنا به دعوت رئیس کانون وکلای ارمنستان صورت گرفت، روز گذشته ملاقاتی در معیت سفیر کشورمان در ایروان با رئیس و اعضای هیات مدیره این کانون برگزار گردید.

«آلیک» - پیرو سفر دکتر امینی رئیس کانون وکلای جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان که بنا به دعوت آرا ظهرابیان رئیس کانون وکلای ارمنستان صورت گرفت، روز گذشته ملاقاتی در معیت سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان با رئیس و اعضای هیات مدیره این کانون برگزار گردید.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این ملاقات طرفین ضمن اشاره به سابقه و تاریخچه کانون وکلا، شرح فعالیت ها و وظایف، میزان استقلال کانون وکلای دو کشور، نحوه انتخاب و فعالیت وکلا و مسائل آموزشی و علمی بحث و تبادل نظر نمودند.

سفیر کشورمان در ایروان در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در حوزه های مختلف، گسترش همکاری ها در حوزه حقوقی و قضایی را طی سه سال اخیر بی سابقه دانست و خواستار آغاز و توسعه همکاریها بین کانون های وکلای دو کشور در حوزه حمایت از حقوق و اتباع شهروندان دو کشور گردیدند.

سجادی ضمن تاکید بر استقلال کانون های وکلای ایران و ارمنستان خواستار تداوم تبادل هیات ها و استفاده از تجارب وکلای دو کشور بویژه در حمایت از اتباع ایران و ارمنستان در محاکم داخلی و بین المللی گردیدند.

در پایان این ملاقات روسای کانون وکلا از بخش ها و حوزه های کاری مختلف کانون وکلای ارمنستان بویژه مدرسه عالی وکالت بازدید نموده و تمایل خود را برای انعقاد یادداشت تفاهم همکاری اعلام نمودند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։