فا

اجتماعی

سه شنبه, 16 مهر 1398 11:14

سفیر ارمنستان در تهران: ایروان آماده گسترش روابط علمی با ایران است

آرتاشس تومانیان آمادگی این کشور را برای گسترش مناسبات علمی و آموزشی با دانشگاه های ایران اعلام کرد و گفت: دانشگاه های دو کشور می‌توانند در تمامی زمینه ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

«آلیک» - سفیر ارمنستان در تهران آمادگی این کشور را برای گسترش مناسبات علمی و آموزشی با دانشگاه های ایران اعلام کرد و گفت: دانشگاه های دو کشور می‌توانند در تمامی زمینه ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران روز گذشته با احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر دیدار و گفت و گو کرد.

سفیر ارمنستان در تهران با یادآوری ظرفیت های علمی و آموزشی دانشگاه های ایران اظهار داشت: دانشگاه های دو کشور می توانند در زمینه های مختلف علمی و صنعتی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی به توانمندی های ایران در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: دانشگاه های ارمنستان و ایران می توانند در تمامی زمینه های علمی و صنعتی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران همچنین اظهار داشت: نزدیک پنج سال سفیر ارمنستان در تهران هستم و بسیار علاقه مندم در بازدید از دانشگاه ها با اساتید، دانشجویان و پژوهشگران ایرانی دیدار و گفت و گو کنم.

تومانیان تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ظرفیت های علمی و آموزشی خوبی است و دانشگاه های کشور ارمنستان می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران افزود: بسیار خوشحال هستم که استراتژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط با دانشگاه های کشورهای همسایه است.

 

تقویت ارتباطات علمی بین المللی از برنامه های راهبردی دانشگاه امیرکبیر است

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این دیدار گفت: تقویت ارتباطات علمی و آموزشی بین‌المللی بویژه با کشورهای همسایه از برنامه‌های راهبردی این دانشگاه است.

در ادامه این دیدار، معتمدی اظهار داشت: این دانشگاه در سال های گذشته با کشورهای همسایه ارتباط خوبی داشته و توسعه ارتباطات بین المللث را اولویت فعالیت های خود قرار داده است.

وی همچنین گفت: کشور ارمنستان بعد از فروپاشی شوروی سابق جزو اروپا است و ارتباط قوی با دانشگاه های غربی دارد که ما می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه و دانشگاه های کشور ارمنستان می توانند در بسیاری زمینه ها از جمله فناوری اطلاعات، برق و مخابرات ارتباط و تعامل داشته باشند.

معتمدی خاطرنشان کرد: در چارچوب سیاست های دولت همواره ارتباط با همسایگان مورد توجه بوده که در این راستا ارتباط با ارمنستان خوب بوده و لازم است تقویت شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و افغانستان ارتباط نزدیکی دارد، این در حالی است که ارتباطات این دانشگاه ها با کشورهای اروپایی وجود دارد و ما با دانشگاه های اروپایی تفاهم نامه های مختلفی منعقد کرده ایم.

معتمدی گفت: این دانشگاه در تابستان مدرسه های تابستانی برگزار می کند که دانشجویان کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی در این مدرسه حضور دارند.

وی به به فعالیت برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره و تاکید کرد: در این برج ۱۶۰ شرکت دانش بنیان و مراکز رشد مستقر هستند و برخی شرکت های خارجی در این برج حضور دارند.

به گزارش دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در این بازدید امیر گل‌رو مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر ارائه توانمندی های این دانشگاه به انجام فعالیت های مشترک در حوزه های آموزشی مانند تبادل دانشجو و استاد، حوزه های پژوهشی مانند انجام پروژه های مشترک بین المللی تحت حمایت مالی اتحادیه اروپا و همکاری های صنعتی در خصوص تولید و فروش محصولات دانش بنیان در بازار ارمنستان و ایران تاکید کرد.

در بخش دیگری از این دیدار، گئورک قره پتیان معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با برنامه ریزی می توانیم فعالیت های بین المللی مشترک در قالب برنامه افق ۲۰۲۰ میان دانشگاه های کشور ارمنستان و ایران از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایجاد کنیم.

همچنین عبدالرسول پورعباس معاون پژوهشی و مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: این دانشکده دارای چهار گروه ریاضیات محض، ریاضیات کاربردی، آمار و علوم کامپیوتر است.

وی افزود: گروه ریاضی دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جهان دارای رتبه ۱۰۶ است و یکی از اساتید این دانشکده جزء ۱۰ نفر اول جهانی و پنج نفر از استادان این دانشکده در لیس دانشمندان یک درصد برتر جهانی معرفی شده اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։