فا
پنج شنبه, 26 فروردين 1400 10:08

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱؛ برد پرسپولیس و توقف تراکتور و فولاد در هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، با برد پرسپولیس و توقف تراکتور و  فولاد آغاز شد.

«آلیک» - روز گذشته در هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در منطقه غرب، پرسپولیس ایران نایب قهرمان فصل گذشته به مصاف الوحده امارات رفت و به برتری یک بر صفر رسید، تیم فوتبال تراکتور مقابل به پاختاکور با تساوی پر گل سه بر سه متوقف شد و تیم‌های فولاد خوزستان و السد قطر نیز به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

 

پرسپولیس گام نخست را محکم برداشت؛ برتری با گلزنی کاپیتان

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با برتری مقابل الوحده امارات، گام نخست خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را محکم برداشت.

به گزارش ایرنا، روز گذشته در هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در منطقه غرب، پرسپولیس ایران نایب قهرمان فصل گذشته به مصاف الوحده امارات رفت و به برتری یک بر صفر رسید.

دیدارهای گروه پنجم که گوا هند و الریان قطر نیز در آن حضور دارند به میزبانی گوای هند و در ورزشگاه «جواهر لعل نهرو» پیگیری می‌شود.

قضاوت این دیدار را، هیرو یوکی کیمورا با کمک‌های تاکومی تاکاگی و ایسائو نیشی هاشی برعهده داشت. هر سه داور از ژاپن بودند.

پرسپولیس از همان ابتدای بازی، روشی تهاجمی را در دستور کار داشت تا بتواند به خواسته خود دست یابد.

در دقیقه هفتم، حرکت عالی مهدی ترابی موجب شد توپ به شهریار مغانلو رسیده که ضربه سر او به تیرک دروازه الوحده برخورد کرد.

پس از گذشت دقایق ابتدایی، بازیکنان الوحده نیز عملکرد بهتری در میانه میدان داشته و شرایط بازی را به تعادل کشیدند.

در دقیقه ۲۲ الوحده می‌توانست به گل برسد که ضربه ماتاوز با اختلاف اندکی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه  ۳۵ محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع پیش تاخته پرسپولیس نتوانست از چند قدمی، دروازه نماینده امارات را باز کند.

در دقیقه ۴۰ بار دیگر ضربه کنعانی‌زادگان با بدشانسی گل نشد و دربرگشت، مهدی ترابی توپ را در اختیار سیدجلال حسینی قرارداد و کاپیتان سرخپوشان با ضربه‌ای فنی و تماشایی موفق به گلزنی شد.

الوحده نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه ۵۰ اشتباه وحید امیری موجب شد تیم حریف در آستانه گلزنی باشد که سیدجلال با تجربه بالای خود، دروازه پرسپولیس را نجات داد.

در دقیقه ۶۵ پاس عالی شهریار مغانلو به مهدی ترابی رسید و این بازیکن ناباورانه نتوانست گلزنی کند.

در دقیقه ۸۰ ترابی با خطای مدافع حریف متوقف شد اما داور ژاپنی اعتقادی به پنالتی نداشت.

در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر پرسپولیس به اتمام رسید تا نماینده ایران شروع خوبی داشته باشد.

دیدار بعدی پرسپولیس، شنبه ۲۸ فروردین و از ساعت ۲۱:۳۰ برابر الریان قطر خواهد بود.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان پهلوان، مهدی ترابی (علی شجاعی)، امید عالیشاه (عیسی آل‌کثیر) و شهریار مغانلو (کمال کامیابی‌نیا).

ترکیب الوحده: رشید علی، عبدالله الکربی، فارس جمعه، لوکاس پمینتا، احمد رشید، خمیس اسماعیل (اسماعیل مطر)، لی میونگ، عبدالله حماد، خلیل ابراهیم، تیم ماتاوز و عمر خربین.

 

تساوی پرگل تراکتور مقابل پاختاکور در روز دبل عباس‌زاده

تیم فوتبال تراکتور برابر پاختاکور با دبل محمد عباس‌زاده به تساوی رسید.

به گزارش ایرنا، در اولین دیدار از گروه دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال تراکتور از ساعت ۱۹:۳۰ روز گذشته در ورزشگاه شارجه امارات به مصاف پاختاکور ازبکستان رفت که این دیدار در نهایت با تساوی پر گل سه بر سه همراه بود.

تراکتور در حالی پس از چند سال دوری به لیگ قهرمانان پای گذاشته بود که حریفش صدر نشین لیگ ازبکستان بود و با شرایط خوبی لیگ قهرمانان بازگشته بود. نماینده ازبکستان فصل قبل در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس از مرحله لیگ قهرمانان کنار رفته بود.

اولین موقعیت جدی این دیدار در نیمه نخست در حالی خلق شد که پاختاکوری‌ها روی اشتباه اکبر ایمانی در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما عکس العمل خوب محمدرضا اخباری مانع گلزنی حریف شد. یک دقیقه بعد باز هم خروج به موقع دروازه بان تراکتور مانع گلزنی حریف شد.

البته تراکتور چندین موقعیت نصفه و نیمه در ۴۵ دقیقه ابتدایی بازی داشت که راهی به دروازه حریف نداشت. 

خانزاده در این نیمه از داور کارت زرد دریافت کرد. در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

در نیمه دوم شاگردان خطیبی بازی را هجومی تر آغاز کردند.

در دقیقه ۵۳ تراکتور که فشار حملاتش روی دروازه حریف بیشتر شده بود، صاحب موقعیت شد که ضربه پیمان بابایی داخل محوطه جریمه به دست بازیکن حریف برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. اشکان دژاگه نیز این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا شاگردان خطیبی از حریف خود پیش بیافتند.

سه دقیقه بعد تراکتور بار دیگر روی ضد حمله صاحب موقعیت گل زنی شد که عباس زاده در موقعیت تک به تک با ضربه ای دقیق گل دوم شاگردان خطیبی را وارد دروازه حریف کرد.

در حالی که پاختاکور برای جبران نتیجه تلاش می کرد، سران در دقیقه ۶۹ روی حرکت انفرادی با شوتی زیبا یکی از گل های خورده تیمش را جبران کرد.

در حالی که موخیدینف تنها پنج دقیقه از زمان حضورش در زمین می گذشت موفق شد روی شوت سرکش دروازه نماینده ایران را باز کند و گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

چند دقیقه بعد روی اشتباه مدافعان تراکتور اریکنیف با اخباری تک به تک شد که گل سوم پاختاکور را نیز به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۵  محمد عباس زاده توانست در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شود اما مدافع پاختاکور او را متوقف کرد. این بازیکن خودش توپ را تبدیل به گل کرد.

این دیدار در نهایت با تساوی سه بر سه به پایان رسید.

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، محمدرضا خانزاده، هادی محمدی، میلاد فخرالدینی، میثم تیموری، اکبر ایمانی، پیمان بابایی، سامان نریمان جهان، مهدی تیکدری، اشکان دژاگه، محمد عباس‌زاده.

ترکیب پاختاکور: کواتف، سیفیف، ایگور کریمتس، اسماعیلوف، علی جانوف، سوبیرخوجائف، اسموعیلوف، رشیدوف، دیگو سران، تورگونبف، دردیوک.

 

برتری فولاد در لحظات پایانی از دست رفت / تساوی نکونام و ژاوی

تیم‌های فولاد خوزستان و السد قطر در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های فولاد خوزستان و السد قطر در چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و از گروه D، شب گذشته از ساعت ۲۲:۳۰ و در ورزشگاه فهد شهر ریاض به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان هر دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

جواد نکونام سرمربی فولاد در ابتدا محسن فروزان، سیدمهران موسوی، عارف آغاسی، صالح حردانی، مهران درخشان‌مهر (وحید حیدریه)، محمد آبشک (احمد عبدالله زاده)، زبیر نیک‌نفس، آیاندا پاتوسی (محمدرضا عباسی)، ساسان انصاری (محمد میری)، فرشاد احمدزاده و لوسیانو پریرا (یوسف کی‌شمس) را برای این دیدار حساس روانه میدان کرد.

در آن طرف ژاوی هرناندز سرمربی سرشناس السد قطر نیز مشعل برشام، پدرو میگوئل، عبدالکریم حسین، نام تائه‌هی، حسن الهیدوس، بغداد بونجاح، رودریگو تابتا، گیلرمه دوساندوز،‌ بو علام خوخی، سانتی کازورلا و سالم‌ الهاجری (علی اسدالله) را برای رویارویی با نماینده ایران به میدان فرستاد.

در نیمه نخست این دیدار و در دقیقه ۱۲ پاس خوب و زمینی الهیدوس به نام تائه هی رسید و ضربه فنی و بغل پای او به شکل بسیار خطرناکی از کنار تیر افقی دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۴ بازی، کرنر ارسالی پاتوسی به روی دروازه به یک موقعیت خطرناک برای فولاد تبدیل شد و ضربات بازیکنان این تیم در چندین مرحله به خط دفاعی السد برخورد کرد.

تیم فولاد فشار خود را از روی تیم السد برنداشت و در دقیقه ۴۵+۲ پرتاب بلند آبشک به درون محوطه جریمه به مهران درخشان مهر رسید و شوت این بازیکن را خوخی از روی خط برگرداند و راهی کرنر کرد. در آخرین موقعیت نیمه اول نیز نیک نفس نتوانست موقعیت بسیار خوبی که از کرنر بدست آمده بود را تبدیل به گل کند تا این نیمه با تساوی صفر بر صفر به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم این تیم فولاد بود که باز فشار حملات خود را بر روی تیم السد ادامه داد.

این حملات بالاخره در دقیقه ۶۱ نتیجه داد و کاپیتان و بهترین گلزن تیم فولاد یعنی پریرا موفق شد از دفع توپ اشتباه مدافع السد استفاده کرده و با یک ضربه سر گل اول تیمش را به ثمر برساند.

بعد از گل اول این تیم فولاد بود که بازهم حملات خود را ادامه داد. در دقیقه ۸۱ این دیدار فروزان موفق شد با یک واکنش زیبا ضربه آزاد خطرناک تیم السد را راهی کرنر کند.

بوعلام خوخی در ادامه حملات السد موفق شد در دقیقه ۸۹ پاس بونجاح را تبدیل به گل کند تا این دیدار به تساوی یک بر یک برسد. فروزان در دقیقه ۹۳ بار دیگر تیم فولاد را نجات داد.

در دیگر دیدار این گروه نیز تیم های النصر عربستان و الوحدات اردن به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان هر دو تیم به تساوی صفر بر صفر رضایت دادند. 

تیم فولاد خوزستان در دیدار بعدی خود در روز شنبه ۲۸ فروردین به مصاف الوحدات اردن خواهد رفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։