فا
یکشنبه, 29 فروردين 1400 09:49

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱؛ برد پرسپولیس و فولاد و توقف تراکتور در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، با برد پرسپولیس و فولاد و توقف تراکتور ادامه یافت.

«آلیک» - روز گذشته در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در منطقه غرب، پرسپولیس ایران نایب قهرمان فصل گذشته به مصاف الریان قطر رفت و در حالی‌که با یک گل عقب بود با عملکردی درخشان در نیمه دوم به برتری سه بر یک رسید، تیم‌ فولاد خوزستان با یک گل الوحدات اردن را از پیش رو برداشت و تراکتور مقابل شارجه امارات به تساوی بدون گل رضایت داد.

 

طوفان سرخ در نیمه دوم؛ کامبک پرسپولیس با تفکرات یحیی

تیم فوتبال پرسپولیس با طوفانی که در نیمه دوم به راه انداخت در دیدار برابر الریان قطر به برتری سه بر یک دست یافت تا مقتدرانه صدرنشین گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا باشد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس ایران به مصاف الریان قطر رفت و در حالی‌که با یک گل عقب بود با عملکردی درخشان در نیمه دوم به برتری سه بر یک رسید. این دیدار از گروه پنجم لیگ قهرمانان و در گوای هند برگزار شد.

قضاوت بازی را تانتاشف با کمک‌های آندری تی‌ساپنکوف و تیمور گاینولین برعهده داشت. هر سه داور از ازبکستان بودند.

بازی در حالی آغاز شد که پرسپولیس در دیدار نخست مقابل الوحده امارات به برتری رسید و الریان هم مقابل گوا به تساوی بسنده کرده بود.

حضور شجاع خلیل‌زاده که سال‌ها در پرسپولیس حضور داشت در ترکیب الریان بر جذابیت‌های این بازی افزوده بود.

تقابل اندیشه‌های یحیی گل‌محمدی با لورن بلان سرمربی نامدار فرانسوی تیم الریان نیز از دیگر نکات جالب این دیدار تلقی می‌شد.

مطابق انتظار کار با حملات پرسپولیس آغاز شد و نماینده ایران سعی بر کشاندن بازی به زمین حریف داشت.

بتدریج الریان با حرکات و پاس‌های یاسین براهیمی در میانه میدان، روند بازی را به تعادل کشید.

در دقیقه ۲۰ توپ ارسالی روی دروازه پرسپولیس را نایف الحضرمی با ضربه سر درون دروازه حامد لک جای داد.

در ادامه پرسپولیس سعی داشت با حرکات ترکیبی از جناحین به دروازه حریف نزدیک شود اما در حملات کم تعداد بود.

در دقیقه ۳۹ شهریار مغانلو به چرخشی زیبا و شوتی زمینی تیمش را در آستانه رسیدن به گل قرار داد که فهد یونس توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۴۳ ضربه سر زیبای سیدجلال حسینی را دروازه‌بان الریان به خوبی دفع کرد.

در نهایت نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر الریان همراه شد.

پرسپولیس نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه ۴۷ کرنر ارسالی مهدی ترابی را کمال کامیابی‌نیا به گل تساوی تبدیل کرد.

دو دقیقه پس از آن ارسال عالی سیامک نعمتی به گل دوم نماینده ایران تبدیل کرد تا سرخپوشان کامبکی رویایی داشته باشند. این نخستین گل مغانلو برای پرسپولیس بود.

طوفان سرخ ادامه داشت و در دقیقه ۵۷ حرکت پابه توپ و ارسال بی‌نقص امید عالیشاه در دهانه دروازه به مغانلو رسید تا او به‌راحتی گل دوم خود و سوم تیمش را ثبت کند.

در ادامه پرسپولیس کاملا شرایط بازی را در اختیار داشت و چند موقعیت گلزنی دیگر را هم از دست داد.

در دقیقه ۹۲ شوت سیامک نعمتی پس از برخورد به آل‌کثیر تبدیل به گل شد اما کمک داور پرچم خود را به نشان آفساید بالا برد.

در نهایت این دیدار حساس با پیروزی سه بر یک نماینده شایسته ایران به اتمام رسید تا تیم تحت هدایت یحیی گل‌محمدی به دومین برتری متوالی خود دست یابد.

در دیگر دیدار این گروه، تیم‌های گوای هند و الوحده امارات به تساوی صفر بر صفر رضایت دادند.

با این اوصاف، پرسپولیس با ۶ امتیاز صدرنشین گروه پنجم است. گوا با ۲ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد و الوحده و الریان هم یک امتیازی هستند.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، وحید امیری، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی (میلاد سرلک)، احسان پهلوان (مهدی شیری)، مهدی ترابی (علی شجاعی)، امید عالیشاه (مهدی عبدی) و شهریار مغانلو (عیسی آل‌کثیر).

ترکیب الریان: فهد یونس، محمد علا (علی فریدون)، شجاع خلیل زاده، فرانک کوم، دامه ترائوره، خالد مفتاح (محمد جمعه)، یاسین براهیمی، عبدالعزیز حاتم، ابراهیم مسعود (یوسف)، نایف الحضرمی و یوهان بولی.

 

پیروزی فولاد خوزستان مقابل الوحدات در لیگ قهرمانان آسیا

تیم فولاد خوزستان موفق شد الوحدات اردن را با یک بازی حساب شده و با نتیجه یک بر صفر شکست دهد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال فولادخوزستان در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض به مصاف تیم الوحدات اردن رفت و موفق شد با تک گل لوسیانو پریرا به برتری یک بر صفر برسد. فولاد با این برد چهار امتیازی شد.

جواد نکونام نفرات زیر را برای این بازی به میدان فرستاد:

محسن فروزان، مهران موسوی، مهران درخشان مهر، مجتبی نجاریان، عارف اقاسی، محمد میری، محمد آبشک، پاتوسی (ساسان انصاری)، فرشاد احمدزاده (حسین ابراهیمی)، محمدرضا عباسی (احمد عبدالله زاده)، لوسیانو پریرا (احمد عبدالله زاده).

ترکیب الوحدات برابر فولاد نیز به شرح زیر است:

احمد نواس، فراس شیلبای، یزن العرب، ابراهیم جوبری (صالح راطب)، خالد عاصم (عناس حامد)، طارق خطیب، عبدو نادیا (صانی سعد)، احمد طاهر (رجائل عاید)، احمد زریک، فوادی عواد، احمد سامر.

در دقیقه ۲ این بازی شوت محکم و از راه دور محمد آبشک با اختلاف ناچیز از کنار دروازه الوحدات به بیرون رفت. در دقیقه ۱۳ سانتر مجتبی نجاریان به روی دروازه از پریرا عبور کرد و دروازه بان الوحدات در مهار توپ ناکام بوده و دفع توپ او به پاتوسی رسید و در حالیکه گلر اردنی ها برای تصاحب توپ از دروازه خارج شده بود، ضربه پاتوسی از بالای دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۵ ارسال خوب نجاریان به روی دروازه با ضربه سر پریرا همراه بود که احمد نواس گلر الوحدات توپ را از روی خط بیرون کشید و توپ برگشتی به فرشاد احمدزاده رسید و توپ برگشتی نیز توسط گلر الوحدات راهی کرنر شد. در دقیقه ۲۶ کرنر به دست آمده برای فولاد را پاتوسی به روی دروازه ارسال کرد که با ضربه سر مهران موسوی همراه بود که توپ این بازیکن پس از ساییده شدن با تور بیرون دروازه به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

حملات دامنه دار تیم فولاد در درقیقه ۴۲ منجر به گرفتن یک پنالتی شد و پریرا کاپیتان گلزن فولادی ها موفق شد با یک بغل پا آرام دروازه نماینده اردن را باز کند.

در دقیقه ۵۶ فولادی ها صاحب یک فرصت خوب شدند که مدافعین الوحدات در چند مرحله روی توپ اثر گذاشتند تا اینکه آیاندا پاتوسی در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه او به اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۷ موقعیت ایده آلی برای فولادی ها روی یک ضدحمله به دست آمد که پاس ساسان انصاری به محمد میری رسید ولی شوت این بازیکن به تیر دروازه الوحدات برخورد کرد. در دقیقه ۸۵ بازی یک کرنر برای تیم الوحدات بدست آمد و مدافع قد بلند این تیم با ضربه سر خطرناک دروازه فولاد را به شدت تهدید کرد.

در دیگر دیدار گروه D تیم های السد قطر و النصر عربستان به مصاف یکدیگر رفتند و این بازی نیز با نتیجه سه بر یک به سود النصر به پایان رسید. النصر و فولاد هر دو با چهار امتیاز رده های اول و دوم گروه چهارم قرار گرفتند.

تیم فولاد خوزستان باید در مصاف بعدی خود روز ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ماه و از ساعت ۲۲:۳۰ مقابل النصر عربستان حاضر شود.

 

تراکتور بازهم به تساوی رسید؛ طلسم شاگردان خطیبی شکسته نشد

تراکتور در دومین بازی خود در مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مقابل میزبان خود الشارجه امارات به تساوی بدون گل رضایت داد تا هشتمین دیدار بدون برد این تیم در این مسابقات رقم بخورد.

به گزارش ایرنا، تیمهای تراکتور ایران و الشارجه امارات از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شب گذشته در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه شارجه امارات به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه مساوی بدون گل به اتمام رسید و گلی در بر نداشت.

شاگردان رسول خطیبی که در دیدار اول مقابل پاختاکور به تساوی سه بر سه دست پیدا کرده بودند در حالی پا به بازی دوم گذاشتند که دیگر بازی گروهشان بین پاختاکور و نیروی هوایی با نتیجه مساوی تمام شده بود و پیروزی آنها حکم به صدرنشینیشان می داد. با این وجود تلاش ۲ تیم برای گلزنی کافی نبود و امتیازات تقسیم شد.

بدون تردید محمدرضا اخباری و عادل الحسانی، گلرهای ۲ تیم ستاره های زمین بودند که چندین بار با واکنش های خود مانع از به ثمر رسیدن گل شدند.

درصد مالکیت ۵۲ به ۴۸ به سود نماینده کشورمان بود. تراکتور ۱۱ شوت زد که  تنها سه شوت داخل چارچوب بود و در سوی مقابل از ۹ شوت تیم الشارجه ۲ توپ در درون چارچوب بود. هر ۲ تیم یک موقعیت مسلم گلزنی داشتند که از دست رفت.

نماینده کشورمان با تجربه دومین تساوی در گروه خود ۲ امتیازی شد و بعد از الشارجه چهار امتیازی با ۲ امتیاز در کنار پارختاکور ازبکستان در رده دوم جای گرفت. نیروی هوایی عراق هم با یک امتیاز در قعر جدول جای دارد. این تیم عراقی حریف بعدی تراکتور خواهد بود. دیداری که سه شنبه شب به انجام می رسد. این هشتمین بازی متوالی تراکتور در لیگ قهرمانان است که به برد ختم نمی شود.

ترکیب تراکتور مقابل الشارجه به قرار زیر بود: محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمدرضا خانزاده، میثم تیموری، میلاد فخرالدینی، اکبر ایمانی (حمید بوحمدان)، اشکان دژاگه (سعید واسعی)، مهدی تیکدری، سامان نریمان جهان (محمد قادری)، پیمان بابایی (امین اسدی) و محمد عباس زاده (ابوالفضل رزاق پور).

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։