فا
شنبه, 04 ارديبهشت 1400 09:27

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱؛ برد پرسپولیس و تراکتور و شکست فولاد در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، با برد پرسپولیس و تراکتور و شکست فولاد ادامه یافت.

«آلیک» - شب گذشته در هفته اول دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در منطقه غرب، پرسپولیس ایران نایب قهرمان فصل گذشته در مصاف با گوای هند به برتری چهار بر صفر رسید، تیم‌ فولاد خوزستان برابر النصر عربستان با دو گل شکست خورد و تراکتور پس از سه تساوی متوالی با یک گل مقابل نیروی هوایی عراق به پیروزی رسید.

 

تداوم کولاک پرسپولیس در آسیا؛ آماده برای صعود

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با برتری قاطع چهار بر صفر مقابل گوا از هند، ضمن کسب چهارمین بُرد متوالی خود در آستانه صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، نماینده شایسته ایران شب گذشته در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف گوا رفت و به‌راحتی صاحب پیروزی چهار بر صفر شد.

پرسپولیس با این برتری، ۱۲ امتیازی شد و در ۲ دیدار بعدی برای کسب مجوز صعود، تنها نیاز به امتیاز دارد.

دیدارهای گروه پنجم که الریان قطر و الوحده امارات هم در آن حضور دارند در هند برگزار می‌شود.

قضاوت بازی را هیرویوکی کیمورا با کمک‌های تاکومی تاکاگی و ایسائو نیشی‌هاشی برعهده داشت. هر سه داور از ژاپن بودند.

پرسپولیس در هر ۳ بازی دور رفت به برتری دست یافته بود و به همین دلیل یحیی گل‌محمدی به چند بازیکن اصلی خود استراحت داد تا آنان را برای ۲ دیدار باقی مانده مقابل الریان و الوحده با آمادگی کامل در اختیار داشته باشد.

نماینده ایرا ن بازی را با آرامش آغاز کرد تا بتواند با طراحی حملاتش به دروازه حریف نزدیک شود.

ارسال‌های بازیکنان پرسپولیس در اکثر دقایق نیمه نخست، دقت لازم را نداشت.

در دقیقه ۲۳ بازهم مهدی ترابی سازنده گل بود و پاس او را شهریار مغانلو تبدیل به گل نخست بازی کرد.

در دقیقه ۴۱ اشتابه عجیب دروازه‌بان هند و خطای او روی عیسی آل‌کثیر موجب شد تا پرسپولیس صاحب پنالتی شود.

مهدی ترابی پشت توپ ایستاد و حساب کار را دو بر صفر کرد.

یحیی گل‌محمدی در ابتدای نیمه دوم سیدجلال حسینی و مهدی ترابی را از زمین بیرون کشید تا به آنان استراحت دهد. کمال کامیابی‌نیا و احسان پهلوان جانشین این نفرات شدند.

در دقیقه ۴۷ آل‌کثیر صاحب موقعیت شد و به خوبی موفق شد حساب کار را سه بر صفر کند.

۱۰ دقیقه پس از آن کرنر ارسالی امید عالیشاه با ضعف مفرط مدافعان میزبان همراه  شد تا کمال کامیابی‌نیا هم گلزنی کند.

در دقیقه ۷۲ ضربه سر مهدی مهدی‌خانی به تریک عمودی دروازه میزبان برخورد کرد.

پیش از این دیدار، الوحده امارات با یک گل از سد الریان قطر گذشت و هفت امتیازی شد.

دیدار بعدی پرسپولیس، عصر دوشنبه مقابل الوحده خواهد بود.

جدول رده‌بندی گروه E

۱- پرسپولیس با ۱۲ امتیاز

۲- الوحده با ۷ امتیاز

۳- گوا با ۲ امتیاز

۴- الریان با یک امتیاز

ترکیب پرسپولیس: رادوشوویچ، امید عالیشاه، سیدجلال حسینی (کمال کامیابی‌نیا)، محمدحسین کنعانی‌زادگان (وحید امیری)، مهدی ترابی (احسان پهلوان)، میلاد سرلک، مهدی شیری، محمد شریفی، علی شجاعی، شهریار مغانلو (مهدی عبدی) و عیسی آل‌کثیر (مهدی مهدی‌خانی).

ترکیب گوا: ناوین کومار، سانسون پریرا، ایوان گونزالز، لئاندر دچونا، جیمز دوناشی، پرینستون جسوراج، الکساندر روماریو، آمارژیت سینگ، ردیم تلانگ، ایشان پاندیتا و دواندا مرگائوکار.

 

النصر دومین تقابل برابر فولاد را با پیروزی پشت سر گذاشت

دیدار تیم های فولاد خوزستان و النصر عربستان با برتری دو بر صفر نماینده عربستان به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، تیم های فوتبال فولاد خوزستان و النصر عربستان در چارچوب اولین دیدار دور برگشت مرحله گروهی، از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته در ورزشگاه مرسول پارک شهر ریاض به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم النصر موفق شد با ۲ گل نماینده ایران را شکست دهد.  

محسن فروزان، مهران موسوی (موسی کولیبالی)، مجتبی نجاریان، عارف آقاسی، مهران درخشان مهر، محمد میری، حسین ابراهیمی (محمد زبیر نیک نفس)، محمد آبشک (محمد قاسمی نژاد)، آیاندا پاتوسی، پریرا، ساسان انصاری بازیکنانی هستند که با نظر سرمربی فولاد در ترکیب نماینده ایران برابر النصر به میدان رفتند.

ولید عبدالله، سلطان الغنامف بدالله مادو، عبدالله الامری، پتروس آروخو، عبدالرزاق حمدالله، نورالدین آمرابات، سامی الناجی، علی الحسن (علی مختار)، عبدالفتاح عسیری ( خالد الغنام)، علی لجامی نیز ترکیب النصر را در این دیدار تشکیل دادند.

در دقیقه ۳۰ یک ضربه کاشته برای فولاد به دست آمد که آیاندا پاتوسی آن را به روی دروازه ارسال کرد که توپ در دهانه دروازه و در مقابل گلر النصر به میری رسید و ضربه کم جان این بازیکن را ولید عبدالله مهار کرد.

در دقیقه ۳۹ حرکت خوب نجاریان از سمت راست و جا گذاشتن ۲ بازیکن النصر، منجر به خلق یک موقعیت شد که توپ ارسالی این بازیکن به شکل خطرناکی دفع شد.

در دقیقه ۵۴ در حالیکه توپ در خط دفاعی در اختیار فولادی ها بود، پاس عجیب و غریب و اشتباه مرگبار مهران موسوی به عبدالرزاق حمدالله را این بازیکن با استپ سینه مهار کرد و پاس او به عبدالفتاح عسیری این بازیکن را با فروزان در مصاف تک به تک قرار داد و این بازیکن به راحتی دروازه فولاد را باز کرد.

در دقیقه ۶۶ ارسال خوب پاتوسی به روی دروازه با ضربه سر فوق العاده شیمبا همراه شد که ولید عبدالله گلر عربستانی ها با یک دست مانع از گلزنی فولادی ها شد. در دقیقه ۶۷ پاس بسیار خوب مهران درخشان مهر به ساسان انصاری رسید و این بازیکن از زاویه ای بسته ضربه اش را به سمت دروازه النصر زد که باز هم گلر عربستانی ها مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

در دقیقه ۶۹ کار خوب تیمی فولادی ها و فرصتی که برای ابراهیمی مهیا شد ولی شوت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۷۹ گوشه محوطه جریمه یک ضربه کاشته برای فولادی ها به دست آمد که پاتوسی این ضربه را مستقیم به سمت دروازه النصر زد و ولید عبدالله از زیر طاق دروازه توپ را بیرون کشید و راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۸۶ شروع مجدد بسیار خوب ولید عبدالله گلر النصر و پاس او به عبدالرزاق حمدالله رسید که این بازیکن پس از یک سرتوپ، محمد قاسمی نژاد را از جریان بازی خارج کرد و در ادامه توپ را از میان پاهای موسی کولیبالی عبور داد و با یک ضربه چیپ زیبا، دروازه فولاد را باز کرد.

در دیگر دیدار همزمان نیز تیم های الوحدات اردن و السد قطر به مصاف یکدیگر رفتند و تا پایان تیم السد توانست بادو گل تیم اردنی را شکست دهد.

النصر با این برد ۸ امتیازی و به صدر جدول رسید. السد نیز با هفت امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفت. فولاد هم با ۵ امتیاز به رده سوم سقوط کرد. دیدار بعدی فولاد دوشنبه برابر السد است.

 

اولین برتری شاگردان خطیبی؛ تراکتور امیدوار شد

تیم فوتبال تراکتور ایران موفق شد با عبور از سد برتری نیروی هوایی عراق، اولین برد آسیایی خود را تجربه کرده و به صعود امیدوار شود.

به گزارش ایرنا، از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه شب گذشته و در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال تراکتور از ایران به مصاف نیروی‌هوایی عراق رفت. این دیدار از گروه دوم و میزبانی امارات برگزار شد و در نهایت شاگردان رسول خطیبی موفق شدند با تک گل مهدی تیکدری به برتری برسند.

قضاوت بازی را جومی ایدا از ژاپن با کمک‌های اوسامو نومورا از ژاپن و کائو یی از چین برعهده داشت.

تراکتور که هر سه دیدار رفت را با تساوی به اتمام رسانده بود و نیاز مبرمی به برتری داشت، بازی را تهاجمی آغاز کرد. شاگردان خطیبی که در دیدار نخست برابر پاختاکور سه گل به ثمر رساندند، در دو دیدار اخیرشان نتوانستند گلزنی کنند.

در همان دقیقه نخست، حمله بازیکنان تراکتور با واکنش ضعیف دروازه‌بان نیروی هوایی همراه شد و مهدی تیکدری با حضور به موقع خود توانست گل نخست بازی را به ارمغان آورد.

در ادامه روند بازی در اختیار نماینده عراق قرار گرفت و بازیکنان این تیم با طراحی حملات از جناحین، بسیار خطرناک نشان دادند.

تراکتور هم برای محافظت از گل خود به روش تدافعی روی آورد و روی ضدحملات حساب باز کرد.

در دقیقه ۳۸ و در ضد حمله‌ای کار شده، پیمان بابایی در آستانه گلزنی با خطای واضح «میثم جبار» سرنگون شد و داور ژاپنی با  کارت قرمز مستقیم، مدافع نیروی هوایی را اخراج کرد.

در همین دقایق محمد عباس زاده روی یک ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد اما ضربه عباس زاده با واکنش دروازه بان حریف همراه بود.

در نیمه دوم نیروهوایی ۱۰ نفره برای جبران نتیجه تلاش می کرد و نماینده ایران نیز چشم به ضد حملات دوخته بود.

تلاش هیچ یک از دو تیم برای گلزنی در نیمه دوم ثمری نداشت و در نهایت این دیدار با یک گل به سود نماینده خاتمه یافت.

شاگردان خطیبی با این نتیجه ۶ امتیازی شدند و در رده دوم گروه دوم جایگاه خود را مستحکم کردند.

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمدرضا خانزاده، میلاد فخرالدینی، محمد مسلمی‌پور، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان، مهدی تیکدری، سیدابوالفضل رزاق‌پور، محمد عباس‌زاده و  پیمان بابایی.

ترکیب نیروی هوایی: فهد طالب، احمد ابراهیم، میثم جبار، سامح سعید، ابراهیم بایش، حمادی احمد، همام طارق، لویی الانی، علی محسن، علی کاظم و مصطفی محمد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։