Print this page
پنج شنبه, 20 خرداد 1400 09:24

آمریکا هم تسلیم شد؛ پنجمین پیروزی پیاپی برای والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران با برتری مقابل آمریکا، به پنجمین پیروزی پیاپی خود در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۱ دست یافت.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران با برتری مقابل آمریکا، به پنجمین پیروزی پیاپی خود در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۱ دست یافت.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۰:۳۰ روز گذشته در هفتمین مسابقه خود در لیگ ملت‌های والیبال  ۲۰۲۱ به مصاف آمریکا رفت و با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران رقم خورد.

ولادیمیر آلکنو در این بازی تیم خود را با ترکیب اولیه سعید معروف، سیدمحمد موسوی، صابر کاظمی، مسعود غلامی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی و آرمان صالحی روانه میدان کرد.

با این نتیجه ایران با کسب پنج برد و ۱۵ امتیاز از هفت بازی، یک پله در جدول رده‌بندی صعود کرد و در مکان پنجم مسابقات قرار گرفت.

آمریکا هم تسلیم شد؛ پنجمین پیروزی پیاپی برای والیبال ایران

ست اول (ایران ۲۵ - آمریکا ۱۹)

تیم ایران با سرویس‌های خوب خود دریافت توپ را در زمین آمریکا با مشکل مواجه کرد. پاسور این تیم در ست اول حتی یک بار هم نتوانست از پاس سرعتی بهره ببرد و به دلیل اینکه بیشتر توپ‌ها به صورت بلند برای مناطق ۲ و ۴ ارسال می‌شد، بسیاری از حملات آمریکا یا خطا می‌شد یا به سد دفاع ایران برخورد می‌کرد. نقطه تاریک بازی ایران در ست اول، چند اشتباه عجیب از سعید معروف بود.

آمریکا هم تسلیم شد؛ پنجمین پیروزی پیاپی برای والیبال ایران

ست دوم (ایران ۲۵ - آمریکا ۲۳)

در غیاب میکا کریستنسن و متیو اندرسون، تا حد زیادی از قدرت هجومی آمریکا کم شده بود. در تیم ایران هم میثم صالحی ستاره میدان بود و با هفت امتیازی که در این ست به دست آورد، نقش مهمی در پیروزی تیم ایران بازی کرد. یکی از صحنه‌های جالب بازی زمانی بود که سعید معروف در منطقه ۴ در موقعیت حمله قرار گرفت و در مقابل دفاع سه‌نفره حریف توپ خود را به زمین آمریکا رساند. پس از این امتیاز، جان اسپرو سرمربی آمریکا وقت استراحت گرفت اما در اتفاقی جالب، آلکنو هیچ حرفی با بازیکنان نزد و دست بر کمر مشغول قدم‌زدن بود. به جای آلکنو، معروف با بازیکنان گفت و گو می‌کرد.

آمریکا هم تسلیم شد؛ پنجمین پیروزی پیاپی برای والیبال ایران

ست سوم (ایران ۲۵ - آمریکا ۲۳)

صابر کاظمی ستاره این بازی و به خصوص این ست بود. این بازیکن جوان عملکرد درخشانی در حمله، سرویس و دفاع روی تور داشت. آمریکا تا امتیاز ۲۳ بر ۲۱ هم پیش رفت اما در این امتیاز آلکنو وقت استراحت گرفت و همین وقت استراحت کافی بود تا روند بازی عوض شود. چهار امتیاز پیاپی برای ایران که در نهایت هم با امتیاز سرویس کاظمی همراه شد، پیروزی را به نام ایران ثبت کرد.

آمریکا هم تسلیم شد؛ پنجمین پیروزی پیاپی برای والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل آمریکا پنجمین برد پیاپی خود را کسب کرد و با این نتیجه، شاگردان ولادیمیر آلکنو با ۵ برد و ۱۵ امتیاز، یک پله در جدول صعود کردند و در مکان پنجم مسابقات قرار گرفتند.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها به وقت تهران:

ایران صفر - ژاپن ۳

ایران یک - روسیه ۳

ایران ۳ - هلند صفر

ایران ۳ - کانادا یک

ایران ۳ - ایتالیا یک

ایران ۳ - بلغارستان صفر

ایران ۳ - آمریکا صفر

پنجشنبه ۲۰ خرداد، ساعت ۱۲:۳۰، ایران - صربستان

جمعه ۲۱ خرداد، ساعت ۱۲:۳۰، ایران - آلمان

سه‌شنبه ۲۵ خرداد، ساعت ۱۴:۳۰، ایران - استرالیا

چهارشنبه ۲۶ خرداد، ساعت ۲۳:۳۰، ایران - برزیل

پنجشنبه ۲۷ خرداد، ساعت ۱۸:۳۰، ایران - اسلوونی

دوشنبه ۳۱ خرداد، ساعت ۱۵:۳۰، ایران - فرانسه

سه‌شنبه اول تیر، ساعت ۱۷:۳۰، ایران - لهستان

چهارشنبه ۲ تیر، ساعت ۱۸:۳۰، ایران - آرژانتین

اخبار مرتبط