Print this page
چهارشنبه, 26 خرداد 1400 08:51

مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲؛ ماموریت انجام شد؛ انتقام از عراق و صعود به عنوان صدرنشین

ماموریت دشوار تیم ملی فوتبال ایران با برتری یک بر صفر مقابل عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین به مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲، انجام شد.

«آلیک» - ماموریت دشوار تیم ملی فوتبال ایران با برتری یک بر صفر مقابل عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین به مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲، انجام شد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران در دیداری سرنوشت‌ساز از مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ به مصاف عراق رفت و به برتری ارزشمند یک بر صفر دست یافت تا با ۱۸ امتیاز به‌عنوان تیم صدرنشینی راهی مرحله بعدی شود.

این دیدار از گروه سوم مسابقات مقدماتی قاره آسیا با قضاوت ایلگیز تانتاشف از ازبکستان و در ورزشگاه «شیخ علی بن محمد آل خلیفه» منامه بحرین برگزار شد.

بازی در حالی آغاز شد که عراق تیم صدرنشین بود و تیم کشورمان برای پایان دادن به صدرنشینی عراق و صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی باید به سه امتیاز دست می‌یافت.

ماموریت انجام شد؛ انتقام از عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین

این دیدار در دقایق ابتدایی از سوی بازیکنان، پربرخورد و خشن دنبال شد و همین امر موجب گردید تا احمد نوراللهی خیلی زود با کارت زرد جریمه شود.

عراقی‌ها با دوندگی بالا در میانه میدان و استفاده از سرعت مهاجمان خود، کار را برای تیم ایران دشوار کرده بودند.

در دقیقه ۱۸ سردار آزمون پشت مدافعان عراق صاحب توپ شد و گلزنی کرد اما پرچم کمک داور اول به نشانه آفساید بالا رفت تا گل مردود شود.

در دقیقه ۲۸ ایران بخت خوبی داشت که آزمون با تعلل زیاد این بخت را از دست داد.

ماموریت انجام شد؛ انتقام از عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین

در دقیقه ۳۵ پاس تماشایی علی قلی‌زاده به احسان حاج‌صفی رسید و او نیز سردار آزمون را در موقعیتی عالی قرار داد تا سردار گل نخست این دیدار را به ارمغان آورد.

در نهایت نیمه نخست با همین گل به سود ایران به پایان رسید.

در ابتدای نیمه دوم عراق در آستانه گلزنی بود که ضربه بشار رسن را عیلرضا بیرانوند به خوبی مهار کرد.

ماموریت انجام شد؛ انتقام از عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین

عراقی‌ها که نتیجه را از دست رفته می‌دیدند در ادامه تلاش زیادی برای جبران انجام دادند. تیم ایران هم عقب‌نشینی کرد و در اندیشه کنترل سرعت بازی بود تا از اندوخته‌اش محافظت کند.

اما در ادامه دوباره تیم ایران بر روند بازی مسلط شد و فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشت.

در دقیقه ۷۳ همکاری عالی آزمون و طارمی موجب شد که ایران در آستانه گل دوم باشد اما ضربه آزمون را دروازه‌بان عراق مهار کرد.

در دقیقه ۸۰ و در ضد حمله، قلی‌زاده می‌توانست گلزنی کرد اما ضربه بسیار ضعیفی به توپ زد.

ماموریت انجام شد؛ انتقام از عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین

در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر ایران به اتمام رسید تا ایران ضمن گرفتن انتقام شکست دیدار رفت به ‌عنوان صدرنشین راهی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی شود.

ایران با این پیروزی به امتیاز ۱۸ رسید و به عنوان صدرنشین راهی مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی راه یافت. این در حالی است که تیم کشورمان در پایان دور رفت عملکرد خوبی نداشت اما با هدایت دراگان اسکوچیچ در هر چهار دیدار دور برگشت به برتری دست یافت و صعود کرد.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاج صفی (میلاد محمدی)، شجاع خلیل زاده، سعید عزت الهی (میلاد سرلک)، علیرضا جهانبخش (سامان قدوس)، مهدی طارمی، محمدحسین کنعانی زادگان، احمد نورالهی، علی قلی زاده (کاوه رضایی) و سردار آزمون (مهدی قایدی).

ماموریت انجام شد؛ انتقام از عراق و صعود به‌عنوان صدرنشین

ترکیب عراق: جلال حسن، سعد ناطق، میثم جبار، احمد ابراهیم، علی عدنان، امجد عطوان، صفا هادی، علاء مهاوی، همام طارق، بشار رسن و مهند علی.

اخبار مرتبط