فا
دوشنبه, 07 تیر 1400 10:02

یورو ۲۰۲۰؛ هلند و پرتغال حذف شدند / صعود جمهوری چک و بلژیک به مرحله یک چهارم نهایی

شب گذشته و در ادامه مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم های جمهوری چک و بلژیک با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ صعود کردند.

«آلیک» - شب گذشته و در ادامه مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم ملی جمهوری چک با نتیجه دو بر صفر هلند را از پیش رو برداشت و خالق اولین شگفتی یورو ۲۰۲۰ شد و بلژیک نیز توانست با نتیجه یک بر صفر پرتغال قهرمان دوره گذشته این رقابت ها را از پیش رو بردارد.

 

جمهوری چک، خالق اولین شگفتی یورو ۲۰۲۰؛ لاله‌های نارنجی پرپر شدند

جمهوری چک با عبور از سد هلند، اولین شگفتی جام شانزدهم را رقم زد و حریف دانمارک در مرحله یک چهارم نهایی یورو شدند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های هلند و جمهوری چک از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب گذشته به وقت تهران در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه فرانس پوشکاش آره‌نا به مصاف هم رفتند که در پایان چک با ۲ گل به برتری رسید و به مرحله بعد صعود کرد.

نیمه نخست این دیدار از آن هلند بود. شاگردان فرانک دی بوئر صاحب توپ و میدان بودند اما دفاع همه جانبه شاگردان شیلهاوی مانع از گلزنی لاله‌های نارنجی شد. در نیمه دوم بازی کمی به تعادل کشیده شد. دونیل مالن یک موقعیت ۱۰۰ درصد را از دست داد و چند ثانیه بعد مهمترین اتفاق بازی رخ داد. ماتیس ده‌لیخت، مدافع هلند در دقیقه ۵۵ با خطای هند ناشیانه‌ای که انجام داد تیمش را ۱۰ نفره کرد. بعد از آن چکی‌ها جلو آمدند و در دقیقه ۶۸ توماژ هولس با ضربه سر نتیجه را یک بر صفر کرد. ۱۲ دقیقه بعد خود این بازیکن پایه‌گذار گل دوم شد و این بار پاتریک شیک بود که با یک بغل پای ساده فاصله را دوبرابر کرد.

در نهایت بازی با ۲ گل به سود جمهوری چک خاتمه پیدا کرد تا شاهد نخستین شگفتی جام شانزدهم باشیم. هلند در حالی به اولین حذف شده بزرگ تبدیل شد که در مرحله گروهی هر سه بازی خود را برده بود و جمهوری چک به عنوان یکی از بهترین تیم‌های سوم به دور دوم رسیده بود. حالا تیم شیلهاوی باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تیم ملی دانمارک برود.

ترکیب هلند: مارتین استکلنبرگ، ماتیس دی‌لیخت، دالی بلیند، استفان دی‌فرای، مارتین ده‌رون، فرنکی دی‌یونگ، پاترک فن‌آنهولت، دنزل دامفرایز، جورجینیو واینالدوم، دونیل مالن و ممفیس دپای.

ترکیب جمهوری چک: توماژ واچلیک، اوندی چلوستکا، توماژ کالاس، پاول کادرابک، ولادیمیر کوفال، توماژ هولش، توماژ سوچک، لوکاژ ماساپوست، ولادیمیر داریدا، یاکوب یانکلو و پاتریک شیک.

 

وداع رونالدو و پرتغال از جام؛ بلژیک به ایتالیا رسید

تیم ملی فوتبال بلژیک با برتری یک بر صفر در دیدار حساس مقابل پرتغال به مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ راه یافت تا حریف ایتالیا شود.

به گزارش ایرنا؛ این دیدار حساس از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب گذشته در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات و در شهر سویل اسپانیا آغاز و با برتری یک بر صفر بلژیک همراه شد. قضاوت بازی را فیلکس بریش آلمانی برعهده داشت.

اهمیت این دیدار موجب شد تا هر دو تیم بازی را با احتیاط زیاد آغاز کنند. همچنین تجمع بازیکنان در میانه میدان باعث شد تا این دیدار در نیمه نخست سرعت لازم را نداشته باشد.

هر کدام از تیم‌ها که توپ را از دست می‌دادند به سرعت روشی تدافعی را اتخاذ کرده و با تعداد  نفرات بالا از دروازه خودی محافظت می‌کردند.

با این حال در دقیقه ۴۱ تورگان هازارد وینگر بلژیک با شوتی تماشایی و غیرقابل مهار از پشت محوطه جریمه، توپ را به تور دروازه پرتغال دوخت تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر بلژیک همراه شود.

در ابتدای نیمه دوم کوین دی‌بروینه ستاره تیم ملی بلژیک که دچار مصدومیت نسبی شده بود جای خود را به دریس مرتنز داد.

در ادامه پرتغالی‌ها برای جبران نتیجه روی به ارسال‌های بلند و ضربات از راه دور آوردند و بازیکنان بلژیک نیز با حفظ توپ در اندیشه دارک ضدحملات بودند.

در دقیقه ۵۷ تلاش رونالدو و پاس مناسب او موجب شد تا دیگو ژوتا در موقعیت مناسبی قرار بگیرد اما ضربه او راهی به دروازه پیدا نکرد.

حساسیت بازی در دقایق پایانی افزایش پیدا کرده و موجب بروز خطاهای متعدد از سوی بازیکنان شد.

در دقیقه ۸۰ ضربه سر خطرناک روبن دیاز را کورتوآ به خوبی دفع کرد تا همچنان بلژیک تیم برتر میدان باشد.

دو دقیقه پس از آن ضربه گوئررو از پشت محوطه جریمه  به دیرک دروازه بلژیک برخورد کرد تا بدشانسی مانع از گلزنی پرتغال شود.

در نهایت تلاش رونالدو و سایر بازیکنان پرتغال برای جبران شکست سودی نداشت تا مدافع عنوان قهرمانی از دور مسابقات کنار برود.

بلژیک هم با رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی حریف ایتالیا شد. دیدار ایتالیا و بلژیک، جمعه شب و در شهر مونیخ برگزار خواهد شد.

ترکیب بلژیک: کورتوآ، آلدرویلد، توماس فرمالن، فرتونگن، مونیر، تورگان هازارد (دندونکر)، اکسل ویتسل، تیلمانس، کوین دی‌بروینه (دریس مرتنز)، ادن هازارد (کاراسکو) و روملو لوکاکو.

ترکیب پرتغال: روی پاتریسیو، په په، روبن دیاز، گوئررو، دیگو دالوت، رناتو سانچس (سرجیو اولویرا)، موتینیو (ژائو فیلیکس)، ژائو پالینها (دانیلو)، دیگو ژوتا (آندره سیلوا)، برناردو سیلوا (برونو فرناندس) و کریستیانو رونالدو.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։