فا
چهارشنبه, 09 تیر 1400 10:16

یورو۲۰۲۰؛ آلمان و سوئد حذف شدند / صعود انگلیس و اوکراین به مرحله یک چهارم نهایی

شب گذشته و در روز پایانی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم های انگلیس و اوکراین با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی یورو۲۰۲۰ صعود کردند.

«آلیک» - شب گذشته و در روز پایانی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم ملی انگلیس با نتیجه دو بر صفر رقیب سنتی خود آلمان را از پیش رو برداشت و اوکراین نیز توانست بعد از تساوی یک بر یک در وقت های قانونی، در وقت های اضافی با زدن یک گل دیگر سوئد را از پیشرو بردارد.

 

انگلیس فاتح جدال سُنتی؛ صعود سه‌شیرها در شبِ وداع آلمان

جدال سُنتی و حساس تیم‌های ملی انگلیس و آلمان با برتری دو بر صفر انگلیس همراه شد تا سه‌شیرها به یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ برسند.

به گزارش ایرنا، این دیدار حساس از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب گذشته از مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ و در ورزشگاه ویمبلی شهر لندن آغاز و انگلیس با گل‌هایی که در نیمه دوم به‌ثمر رساند صاحب برتری دو بر صفر شد.

قضاوت دیدار سنتی و همیشه حساس انگلیس و آلمان را دنی مک‌کلی از هلند برعهده داشت.

بازی با میدان‌داری و تسلط بالای آلمان در میانه میدان آغاز شد و انگلیس در دقایق ابتدایی تنها به دفاع روی آورده بود.

با گذشت زمان انگلیسی‌ها عملکرد بهتری داشته و خود را به دروازه آلمان نزدیک کردند.

برای دقایقی تیم تحت هدایت گرت ساوتگیت با استفاده از جناحین و ارسال‌های متعدد، حریف را تحت فشار قرار داد.

در دقیقه ۳۱ تیمو ورنر در مصاف تک به تک با پیکفورد قرار گرفت که ضربه او را دروازه‌بان انگلیس به خوبی مهار کرد.

بازی از سرعت بالایی برخوردار بود و هر ۲ تیم برای رسیدن به گل تلاش زیادی از خود نشان دادند.

در ثانیه‌های پایانی نیمه نخست، «هری کین» در موقعیتی عالی برای گلزنی قرار داشت که تعلل او با تکل عالی «متس هوملس» همراه شد تا دروازه آلمان نجات یابد.

در ابتدای نیمه دوم، پیکفورد با واکنشی تماشایی شوت سنگین کای هاوترز را مهار کرد.

انگلیس در ادامه میانه میدان را به خوبی در اختیار داشت و در دقیقه ۷۵ کار تیمی مناسب آنها با ارسال زمینی لوک شاو و ضربه تمام کننده رحیم استرلینگ همراه شد تا انگلیس به گل دست یابد.

در دقیقه ۸۰ اشتباه عجیب استرلینگ موجب شد تا توماس مولر در موقعیتی عالی قرار بگیرد اما مهاجم باتجربه آلمان نتوانست گلزنی کند.

در دقیقه ۸۵ ارسال عالی «جک گریش» که به‌عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود با ضربه سر هری کین همراه شد و سه‌شیرها به گل دوم رسیدند.

با این اوصاف انگلیس پس از ۲۰ سال توانست در یک دیدار رسمی برابر آلمان به برتری دست یافته و به مرحله یک‌چهارم نهایی برسد.

ترکیب انگلیس: جوردن پیکفورد، کایل واکر، لوک شاو، دسلن رایس (هندرسون)، جان استونس، هری مگوایر، هری کین، رحیم استلرینگ، تریپیر، کالوین فیلیپس و بوکایو ساکا (جک گرلیش).

ترکیب آلمان: مانوئل نویر، رودیگر، ماتیاس گینتر (امره جان)، متس هوملس، جاشوا کیمیش، کای هاورتز، تونی کروس، تیمو ورنر (سرگئی گنبری)، گروتزگا، روبین گوسنس (لروی سانه) و توماس مولر.

 

جذابیت‌های یورو تمامی ندارد؛ صعود شیرین اوکراین با شوچنکو

دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوئد و اوکراین در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات یورو ۲۰۲۰ با پیروزی تیم اوکراین به پایان رسید و این تیم باید در مرحله یک چهارم با انگلیس دیدار کند.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های فوتبال سوئد و اوکراین شب گذشته از ساعت ۲۳:۳۰ در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی مسابقات یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه همپدن پارک شهر گلاسکو برگزار شد که در پایان تیم اوکراین موفق شد در وقت‌های اضافه و با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست دهد.

دنیل اورساتو از ایتالیا قضاوت این دیدار را بر عهده داشت. 

سوئدی‌ها از همان ابتدای کار بازی را هجومی شروع کردند و توپ و میدان را در اختیار گرفتند. در دقیقه ۱۰ و بر خلاف جریان بازی تیم اوکراین توانست حمله خوبی ترتیب بدهد اما شوت مهاجم آنها را اولسن دفع کرد تا نتیجه بازی تغییری نکند.

کولوسفسکی در دقیقه ۱۸ با یک پاس زیبا ایساک را در موقعیت شوتزنی قرار داد و این مهاجم بلند قامت با یک ضربه فنی دروازه اوکراین را به شدت تهدید کرد و این توپ با فاصله بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

از اواسط نیمه اول تیم اوکراین توانست با پاس های تک ضرب نبض بازی را در دست گرفت. حملات یاران آندره شوچنکو ادامه پیدا کرد تا اینکه زینچنکو توانست ارسال زیبای یارمولنکو را با یک شوت بسیار زیبا و قدرتمند، تبدیل به گل کند تا این تیم یک بر صفر از سوئد پیش بیفتد.

تیم سوئد پس از دریافت گل توانست دوباره حملات خود را ادامه دهد. پس از چند حمله ناقص، بالاخره فورسبرگ ستاره سوئد در این رقابت‌ها موفق شد با یک شوت از راه دور در دقیقه ۴۲ دروازه اوکراین را باز کند تا به همراه هم‌تیمی های خود بازنده به رختکن نرود.

در نیمه دوم هر دو تیم توانستند حملات زیادی روی دروازه یکدیگر داشته باشند و سهم سوئد از این حملات دو و سهم اوکراین یک تیرک بود. هرچه به پایان ۹۰ دقیقه نزدیک می شد، تیم سوئد حملات خود را بیشتر کرد و توانست چندین بار دروازه اوکراین را به صورت جدی تهدید کند.

نیمه دوم این بازی پس از حمله های دو تیم در ابتدای آن، به آرامی سپر شد و هر دو تیم به تساوی در ۹۰ دقیقه رضایت دادند تا به وقت های اضافه بروند.

در وقت های اضافه خستگی بازیکنان هر دو تیم به وضوح قابل مشاهده بود و به همین دلیل حملات دو تیم زهردار نبود. یکی از اتفاقات مهم وقت های اضافه کارت قرمز داور به دانیلسون مدافع سوئد بود. تیم اوکراین از برتری عددی خود در وقت های اضافه استفاده کرد و در نهایت در دقیقه ۱۲۱ سانتر زیبای زینچنکو توسط دووبک تعویض طلایی شوچنکو در وقت های اضافه تبدیل به گل شد تا این تیم این بازی جذاب را با نتیجه دو بر یک پیروز شوند.

ترکیب سوئد: روبین اولسن، میکاییل لوستیگ، ویکتور لیندلف، مارکوس دانیلسون، لودویگ آگوستینسن، کریستوفر اولسن، آلبین اکدال، سباستین لارسن، امیل فورسبرگ، دژان کولوسفسکی و الکساندر ایساک

ترکیب اوکراین: گئورگی بوشچان، میکلا ماتوینکو، سرگئی کریوتسوف، ایلیا زابارنی، اولکساندر کاراوائف، اولکساندر زینچنکو، تاراس استپاننکو، سرگئی سیدورچوک، آندری یارمولنکو رومن یارمچوک و میکلا شاراپنکو

تیم ملی فوتبال اوکراین در مرحله یک چهارم نهایی در شهر رم با تیم ملی فوتبال انگلیس روبرو می‌شود.

 

 

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։