فا
شنبه, 12 تیر 1400 09:32

یورو۲۰۲۰؛ صعود آتسوری ها و ماتادورها به نیمه نهایی / حذف سوئیس و بلژیک با وجود شایستگی

شب گذشته و در آغاز مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم های اسپانیا و ایتالیا با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی یورو۲۰۲۰ صعود کردند.

«آلیک» - شب گذشته و در آغاز مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم ملی اسپانیا بعد از تساوی یک بر یک در وقت های قانونی با نتیجه چهار بر دو در ضربات پنالتی تیم سوئیس از پیش رو برداشت و ایتالیا نیز توانست دو بر یک از سد بلژیک عبور کند. 

 

با حذف سوییس، ماتادورها راهی نیمه نهایی شدند

تیم فوتبال اسپانیا توانست با برتری برابر سوئیس در ضربات پنالتی به عنوان اولین تیم مرحله نیمه نهایی رقابت های یورو ۲۰۲۰ مشخص شود.

به گزارش ایرنا، در اولین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰، اسپانیا توانست با حذف سوییس اولین تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی باشد.

بازی در وقت‌های قانونی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت اما ماتادورها در ضربات پنالتی سه بر دو حریف را شکست دادند.

دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که سوییس در مرحله قبل فرانسه تیم قهرمان جام جهانی را در ضربات پنالتی حذف کرده بود و اسپانیا ۵ بر ۳ نایب قهرمان جام جهانی را کنار زده بود.

در این دیدار اسپانیا خیلی زود توانست قفل دروازه سوییسی را در هشتمین دقیقه باز کند.

در این دقیقه شوت زیبایی رودی آلبا پس از تغییر مسیر و برخورد با زکریا بازیکن سوییس وارد دروازه حریف شد.

در ادامه سوییسی‌ها که قصد نداشتند تسلیم شوند، بازی هجومی را در پیش گرفتند تا اینکه در دقیقه ۶۷ ژردان شکیری گل تساوی را به ثمر رساند.

در حالی که بازی دو تیم بازی پایپایی را ارائه دادند در دقیقه ۷۸ فلوئر در برخوردی که با مورنو داشت از زمین بازی اخراج شد.

در نهایت بازی در وقت‌های قانونی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت‌.

در وقت های اضافه با وجود اینکه سوئیسی‌ها ۱۰ نفره بودند اسپانیا سرتاپا حمله شده در چندین و چند بار موقعیت های جدی گلزنی به دست آورد اما هر بار با سد محکمی به اسم سومر دروازه بان سوئیسی ها برخورد می‌کرد.

در نهایت در شرایطی که در وقت‌های اضافه اسپانیا کاملا مسلط بر بازی بود و سوییسی ها با جان و دل دفاع میکردند بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی خاتمه یافت تا ضربات پنالتی مشخص کننده تیم پیروز این میدان باشد.

بوسکتس زننده اولین پنالتی ماتادورها بود که ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد. از طرفی گاورانوویچ اولین پنالتی سوییسیها را تبدیل به گل کرد.

اولمو پشت دومین ضربه پنالتی اسپانیا ایستاد که ضربه او به گل تبدیل شد. فابین شار هم دومین ضربه سوییس را به هدر داد و اونای سیمون شوت او را گرفت تا بازی بار دیگر در پنالتی‌ها هم به تساوی کشیده شود.

رودری جوان در ضربه پنالتی سوم مقابل سومر تسلیم شد و پنالتی او به گل تبدیل نشد. آکانجی هم سومین پنالتی سوییس را خراب کرد.

در پنالتی چهارم مورنو با پای چپ توپش را به گل تبدیل کرد.روبن وارکاس چهارمین پنالتی سوییسی ها را به بیرون زد.

پنجمین پنالتی اسپانیا را اویارزابا زد که ضربه او  به گل تبدیل کرد تا ماتادورها برنده این دیدار باشند.

ترکیب سوییس: سومر، الودی، آکانجی، رودریگز، ویدمر، فرویلر، زکریا، زوبر، شکیری، امبولو، سفروویچ.

ترکیب اسپانیا: اونای سیمون، سزار آزپیلیکوئتا، لاپورته، تورس، آلبا، کوکه، بوسکتس، پدری، تورس، موراتا، سارابیا.

 

وداع بلژیک از یورو ۲۰۲۰؛ ایتالیا به نیمه‌نهایی رسید

تیم ملی فوتبال ایتالیا با برتری دو بر یک مقابل بلژیک به مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ رسید و حریف اسپانیا شد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته در دومین دیدار مرحله یک‌چهارم‌نهایی یورو ۲۰۲۰، تیم‌های ملی ایتالیا و بلژیک در شهر مونیخ به مصاف هم رفتند که این دیدار حساس و تماشایی با برتری دو بر یک ایتالیا همراه شد تا شاگردان روبرتو مانچینی راهی نیمه نهایی شوند.

قضاوت این تقابل حساس را سلاوکو ویچینیچ از اسلوونی برعهده داشت.

با تلاش پزشکان بلژیک، کوین دی‌بروین روند درمانی خود را به خوبی طی کرد و بازی رسید اما ادن هازارد کاپیتان این تیم نتوانست مصدومیت را به اتمام رسانده و این تقابل بزرگ را از دست داد.

بلژیک شروع بهتری داشت و با حرکات روملو لوکاکو، دی‌بروینه و جرمی دوکو، ایتالیا را مجبور به عقب نشینی کرد.

در دقیقه ۱۲ ضربه ایستگاهی ارسالی ایتالیا را لئوناردو بونوچی تبدیل به گل کرد اما این گل با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی به دلیل آفساید بودن، مردود اعلام شد.

عملکرد خوب بلژیک ادامه یافت و این تیم در دقیقه ۲۱ در آستانه گلزنی بود که ضربه دی‌بروینه را دوناروما با واکنشی تماشایی دفع  کرد.

سپس ایتالیایی‌ها بر روند بازی مسلط شدند و در دقیقه ۳۰ نیکولا بارلا با حرکتی تماشایی و ضربه‌ای مناسب، توپ را به تور دروازه بلژیک دوخت.

در دقیقه ۴۴ لورنزو اینسینیه با شوتی مواج و غیرقابل مهار از پشت محوطه جریمه زننده گل دوم ایتالیا لقب گرفت.

در ثانیه‌های تلف شده نیمه نخست، جرمی دوکو در محوطه جریمه ایتالیا سرنگون شد و داور اهل اسلوونی با سخت‌گیری نقطه پنالتی را نشان داد.

روملو لوکاکو موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کرده تا بازی به اوج هیجان برسد.

بلژیکی ها در نیمه دوم برای جبران نتیجه تلاش زیادی را با طراحی حملات از جناحین انجام دادند اما از طریفی دیگر مهاجمان ایتالیا هم بسیار خطرناک بودند.

در دقیقه ۶۰ پاس عالی دی بروینه به لوکاکو رسید و ضربه این مهاجم را اسپیناتزولا از روی خط دروازه ایتالیا بیرون کشید.

بلژیک با حرکات جرمی دوکو از جناح چپ و ارسال‌های او، موقعیت‌های خوبی برای گلزنی ایجاد کرد که به نتیجه ختم نشد.

در دقایق باقی مانده تلاش بلژیکی‌ها برای کشاندن بازی به تساوی سودی نداشت و این تیم از یورو ۲۰۲۰ وداع کرد و ایتالیا راهی نیمه نهایی شد.

پیش از این نیز اسپانیا پس از تساوی یک بر یک مقابل سوییس در ضربات پنالتی به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

ترکیب ایتالیا: دوناروما، دی لورنتزو، لئوناردو بونوچی، کیه‌لینی، اسپیناتزولا (امرسون)، نیکولا بارلا، جورجینیو، مارکو وراتی (کریستانته)، فدریکو کیه‌زا، چیرو ایموبیله (بلوتی)، لورنزو اینسینیه (براردی).

ترکیب بلژیک: کورتوا، توبی آلدرویرلد، فرمائلن، فرتونگن، توماس مونیه (چادلی، دنیس پرات)، اکسل ویتسل، تیلمانس (دریس مرتنز)، تورگان هازارد، کوین دی بروین، جرمی دوکو، روملو لوکاکو.

امشب در دیگر دیدارهای یک‌چهارم، دانمارک با جمهوری‌چک و انگلیس با اوکراین مصاف می‌دهند. برنده این ۲ دیدار در نیمه‌نهایی برابر هم قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։