فا
شنبه, 12 تیر 1400 10:27

افزایش ۳۰ دقیقه ای مراسم افتتاحیه المپیک توکیو

کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو در فاصله ۲۰ روز مانده به آغاز این رویداد اعلام کرد که مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۲۰، از سه ساعت به سه ساعت و نیم افزایش یافت.

«آلیک» - کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو در فاصله ۲۰ روز مانده به آغاز این رویداد اعلام کرد که مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۲۰، از سه ساعت به سه ساعت و نیم افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، سی و دومین دوره بازی‌های المپیک توکیو اول مرداد ۱۴۰۰ در توکیو آغاز می‌شود و با اعلام کمیته برگزاری بازی‌های ۲۰۲۰ برنامه افتتاحیه  تا ساعت ۱۱:۳۰ شب به وقت محلی- ۷ عصر به وقت تهران است و زمان اضافی برای راهپیمایی ورزشکاران در ورزشگاه ملی با حفظ فاصله فیزیکی کافی بین آنها انجام خواهد شد.

پیش از این قرار بود مراسم افتتاحیه به مدت سه ساعت و از ۸ تا ۱۱ شب (۱۵:۳۰ تا ۱۸:۳۰) به وقت تهران برگزار شود. اختلاف ساعت بین تهران و توکیو چهار ساعت و نیم است.

بنا به درخواست کمیته برگزاری بازی‌ها، وزارت دفاع ژاپن حدود هشت هزار و ۵۰۰ عضو نیروهای دفاع شخصی را برای حفظ امنیت در اطراف مکان‌های بازی‌های المپیک و پارالمپیک و کمک به مراسم برافراشتن پرچم‌ها و رژه بسیج خواهد کرد.

ورزشگاه ملی المپیک یکی از هشت ورزشگاهی است که ژاپن برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ میلادی ساخته است و میزبان در سال ۲۰۱۵ میلادی ورزشگاه توکیو را تخریب  ورزشگاه جدیدی برای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ ساخت که در این ورزشگاه مراسم‌های افتتاحیه، اختتامیه و رقابت‌های دوومیدانی المپیک ۲۰۲۰ برگزار می شوند.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مرداد ماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. ژاپن بیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.

ایران تاکنون ۶۷ سهمیه کسب کرده است که از این تعداد ۱۰ سهمیه به زنان اختصاص دارد و برای نخستین بار هم همزمان ۲ رشته تیمی والیبال (برای دومین بار)  و بسکتبال (برای سومین دوره) در المپیک حضور دارند.

ایران با این تعداد سهمیه بیشترین سهمیه را در ادوار تاریخ داشته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։