فا
چهارشنبه, 13 مرداد 1400 09:26

کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛ صعود یزدانی و اطری به نیمه نهایی

حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی اوزان خود صعود کردند.

«آلیک» - پیکارهای کشتی آزاد در بازی‌های المپیک توکیو از ۱۳ مرداد آغاز و تا ۱۶ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. مبارزه‌های مقدماتی ۲ وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم امروز چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ به وقت محلی آغاز شد.

 

ادامه دلاورمردی یزدانی در توکیو با صعود به نیمه‌نهایی

حسن یزدانی در دومین مبارزه خود در بازی‌های المپیک توکیو موفق شد حریف سوییسی را شکست دهد و به نیمه‌نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم راه یابد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، پیکارهای کشتی آزاد در بازی‌های المپیک توکیو از ۱۳ مرداد آغاز و تا ۱۶ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. مبارزه‌های مقدماتی ۲ وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم امروز چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ به وقت محلی آغاز شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دور نخست جاورایل شاپیف از ازبکستان را ۱۱ بر ۲ شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

قهرمان جهان و المپیک در مرحله بعد به مصاف استفان ریچموت دارنده مدال برنز جهان از سوئیس رفت که در کمتر از ۲ دقیقه او را ۱۲ بر یک شکست داد.

آرتور نایفونوف از روسیه (برنز قهرمانی جهان/ ۳ طلای قهرمانی اروپا/ برنز امیدهای جهان) در گروه یزدانی حضور دارد که در مبارزه نخست خود موفق شد بوریس ماکویف دارنده نقره جهان و برنز قهرمانی اروپا از اسلواکی را شکست دهد. نایفونوف در یک چهارم نهایی نیز موفق شد ۱۲ بر یک عثمان گوجن دارنده برنز امیدهای جهان از ترکیه را شکست دهد تا حریف یزدانی در مرحله نیمه نهایی باشد.

دیوید تیلور آمریکایی قهرمان جهان و حریف اصلی یزدانی در آن سوی جدول کشتی می‌گیرد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرو نخواهد شد. او  در نخستین مبارزه خود موفق شد علی شعبان اف از بلاروس (دارنده ۴ مدال برنز قهرمانی جهان/ نقره بازیهای اروپایی/ ۲ برنز قهرمانی اروپا) را شکست داد و در مرحله بعد با پیروزی ۱۲ بر ۲ برابر مایلس ناظم آمینه از سن مارینو به نیمه نهایی راه یافت.

 

راهیابی قدرتمندانه اطری به نیمه‌نهایی

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست به مصاف سلیمان آتلی دارنده نقره و برنز جهان و طلای قهرمانی اروپا از ترکیه رفت. اطری با ارایه کشتی با برنامه و بدون اشتباه و در حالی که کشتی بسیار حساس دنبال می‌شد حریف سرسخت خود را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

اطری در این مرحله به مصاف بخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیای از مغولستان رفت که با ارایه کشتی بدون اشتباه حریف خود را ۵ بر یک شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.

اطری در مرحله نیمه نهایی باید با زائور اوگویف دارنده طلای قهرمانی جهان، برنز بازی‌های اروپای و ۲ طلای نوجوانان جهان از روسیه کشتی بگیرد.

اوگویف در کشتی برابر غلام‌جان عبدالله‌یف از ازبکستان و در حالی که ۶ بر ۴ از حریف ازبکی عقب بود و خستگی و ضعف شدید بر او مستولی شده بود در چند ثانیه به پایان کشتی موفق شد حریف خود را روی پل برده و با کسب دو امتیاز و برابر شدن امتیازات در ۶ به پیروزی برسد و حریف اطری در نیمه نهایی شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։