Print this page
شنبه, 16 مرداد 1400 10:38

المپیک ۲۰۲۰ توکیو: فرانسه هم حریف آمریکا نشد؛ چهارمین قهرمانی متوالی در بسکتبال المپیک

تیم ملی بسکتبال امریکا در مسابقات المپیک توکیو با غلبه بر فرانسه برای شانزدهمین بار قهرمان المپیک شد.

«آلیک» - تیم ملی بسکتبال آمریکا توانست با غلبه بر فرانسه برای چهارمین بار متوالی قهرمان المپیک شود.

به گزارش ایرنا، دیدار نهایی بازی‌های بسکتبال المپیک توکیو امروز شنبه بین تیم‌های آمریکا و فرانسه از ساعت ۷ برگزار شد و در پایان ستاره‌های آمریکا توانستند با نتیجه ۸۷ بر ۸۲ حریف خود را شکست داده و برای چهارمین بار متوالی قهرمان المپیک شوند.

ستاره‌های بسکتبال آمریکا که در بازی‌های مرحله گروهی نتیجه را به فرانسه واگذار کرده بودند، به قصد انتقام در فینال پای به میدان گذاشتند تا برای چهارمین بار متوالی قهرمان المپیک شوند.

آمریکایی‌ها در کوارتر نخست این بازی توانستند با نتیجه ۲۲ بر ۱۸ پیش افتاده و در ادامه نیز کوارتر دوم را با نتیجه نزدیک ۲۲ بر ۲۱ به پایان رساندند تا در مجموع نیمه نخست با نتیجه ۴۴ بر ۳۹ پیروز بازی باشند.

کوارتر سوم بازی نیز با نتیجه ۲۷ بر ۲۴ به سود آمریکا به پایان رسید تا این تیم به قهرمانی نزدیک و نزدیک تر شود. کوارتر چهارم و جذابترین کوارتر این بازی با بازی نزدیک دو تیم و با نتیجه ۱۹ بر ۱۶ به سود فرانسه همراه بود اما این شاگردان گرگ پاپوویچ بودند که توانستند در مجموع پیروز بازی شوند.

کوین دورانت از آمریکا توانست با ثبت رکورد ۲۹ امتیاز، ۶ ریباند و ۳ پاس منجر به گل به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شود. از تیم فرانسه نیز ناندو دِ کولو با کسب ۱۲ امتیاز، ۵ ریباند و ۷ پاس منجر به گل به عنوان بهترین بازیکن تیمش انتخاب شد.

تیم بسکتبال ایران نیز در مرحله گروهی این بازی ها با تیم های آمریکا، فرانسه و جمهوری چک هم‌گروه بود و با سه شکست نتوانست از گروه خود صعود کند.

آمریکا با این مدال طلا به سی و دومین طلای خود در المپیک توکیو رسید و اختلاف خود را با چین به عدد پنج رساند.

اخبار مرتبط