فا
یکشنبه, 07 شهریور 1400 12:38

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو: نوری دومین طلای کاروان سردار دل ها را به گردن آویخت

وحید نوری، ملی‌پوش جودوی نابینایان با غلبه بر رقیب انگلیسی خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم در بازی‌های پارالمپیک توکیو دست پیدا کند.

«آلیک» - ملی‌پوش جودوی نابینایان با غلبه بر رقیب انگلیسی خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم در بازی‌های پارالمپیک توکیو دست پیدا کند.

به گزارش ایرنا، وحید نوری که نفر دوم وزن منهای ۹۷ کیلوگرم در رده‌بندی جهانی است، عناوینی چون قهرمانی جهان و مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را در کارنامه دارد.

وی امروز یکشنبه در پیکارهای جودو در بازی‌های پارالمپیک توکیو در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم توانست سیلوا از برزیل را با امتیاز ایپون از پیش رو بردارد. وی در نیمه‌نهایی نیز با امتیاز طلایی بر حریف فرانسوی غلبه کرد و گام به فینال گذاشت.

نوری در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم  به مصاف استیوارت الیوت رفت. جودوکار بریتانیایی یک مدال برنز قهرمانی جهان این وزن را در کارنامه داشت. نوری در این رقابت کار راحتی پیش رو نداشت اما در نهایت توانست حریف خود را با امتیاز ایپون شکست داده و مدال طلای پارالمپیکی را به افتخارات خود اضافه کند.

این دومین مدال طلای کاروان ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو بود.

کاروان ایران در این دوره از بازی ها تاکنون پنج  مدال (۲ طلا و ۳ نقره) در وزنه‌برداری، دوومیدانی و جودو کسب کرده است.

کاروان پارالمپیک ایران در پانزدهمین دوره بازی‌ها در ریو با کسب ۲۴ نشان (هشت طلا، ۹ نقره و هفت برنز) در جایگاه پانزدهم ایستاد.

شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از دوم شهریور ماه آغاز شد و کاروان ایران از بین ۱۰۰سهمیه کسب شده با ۶۲ ورزشکار (۶ زن و ۵۶ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه‌برداری در این رویداد حضور دارد.

این رویداد چهاردهم شهریور به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։