فا
دوشنبه, 08 شهریور 1400 09:25

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو: سامان رضی به مدال برنز پاراوزنه برداری بسنده کرد

سامان رضی، ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری ایران با مهار وزنه ۲۳۱ کیلوگرم به مدال برنز بازی‌های پارالمپیک در دسته ۱۰۷ کیلوگرم رسید.

«آلیک» - ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری ایران با مهار وزنه ۲۳۱ کیلوگرم به مدال برنز بازی‌های پارالمپیک در دسته ۱۰۷ کیلوگرم رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، روز آخر رقابت‌های پاراوزنه برداری با مسابقات دسته ۱۰۷ کیلوگرم در سالن «اینترنشنال فروم» شهر توکیو در حال پیگیری است. سامان رضی نماینده ایران در این دسته باید با ورزشکارانی از مغولستان، مالزی، مکزیک، آذربایجان، ازبکستان، عراق، گرجستان و آمریکا برای رسیدن به سکوی پارالمپیک رقابت کند.

سامان رضی با ۳۵ سال سن یکی از امیدهای کسب مدال برای کاروان ایران در پارالمپیک توکیو به شمار می‌رود. او مدال برنز بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و عنوان چهارم پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه دارد.

کادر فنی برای نخستین حرکت سامان رضی درخواست وزنه ۲۳۱ کیلوگرم را دادند که رضی در مهار آن ناموفق بود. داوران این مسابقه به سامان رضی برای حرکت نخست ۲ چراغ قرمز و یک چراغ سفید دادند.

رضی در دومین حرکت وزنه ۲۳۱ کیلوگرمی را به‌راحتی مهار کرد تا شانس خود را برای رسیدن به سکو افزایش دهد.

ملی‌پوش دسته ۱۰۷ کیلوگرم که با ۲۳۱ کیلوگرم مدال برنزش قطعی شده بود پشت وزنه ۲۳۳ کیلوگرم قرار گرفت اما در مهار آن ناموفق بود

در این دسته انخبایارین ورزشکار مغولستانی با مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرم رکورد این دسته  را در بازی های پارالمپیک از آن خود کرد.

رکورد جهانی این دسته با ۲۴۷ کیلوگرم در اختیار این ورزشکار قرار دارد.

جان یی کی از مالزی نیز با مهار  وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی در جایگاه دوم قرار گرفت و به مدال نقره رسید.

عصر امروز نیز رقابت های پاراوزنه برداری در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم برگزار خواهد شد و منصور پورمیرزایی نماینده ایران در این وزن است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։