فا
شنبه, 13 شهریور 1400 16:33

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو: ضرب یازدهمین طلای ایران؛ والیبال نشسته بر سکوی نخست ایستاد

تیم والیبال نشسته ایران به مقام قهرمانی بازی‌های پارالمپیک توکیو دست یافت تا یازدهمین مدال طلای کاروان کشورمان ضرب شود.

«آلیک» - تیم والیبال نشسته ایران به مقام قهرمانی بازی‌های پارالمپیک توکیو دست یافت تا یازدهمین مدال طلای کاروان کشورمان ضرب شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به توکیو، در آخرین شب بازی‌های پارالمپیک، فینال مسابقات والیبال بین ایران و روسیه برگزار شد.

تیم همیشه فینالیست والیبال نشسته ایران و پرافتخارترین تیم جهان که در هشت دوره حضور قبلی خود در بازی های پارالمپیک، همیشه فینالیست بوده، برای رسیدن به فینال بازی‌های توکیو در دیدارهای قبلی باقدرت همه حریفان (آلمان، برزیل، چین و بوسنی و هرزگوین) را شکست داده بود. تیم ایران همه حریفان حتی بوسنی را سه بر صفر شکست داد.

تیم روسیه هم جز یک ست باخته مقابل برزیل، دیگر تیم های مقابل خود را تا رسیدن به فینال (ژاپن، بوسنی هرزگوین، مصر) را سه بر صفر مغلوب کرده بود.

قضاوت این دیدار را توماس مورولو از استونی با کمک بنو میجر از هلند برعهده داشت.

در نهایت تیم کشورمان با قدرت و شایستگی و با نتیجه سه بر یک شکست داد و طلایی شد.

تیم کشورمان ست‌های اول، دوم و چهارم این دیدار را با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۷ به سود خود خاتمه داد. روسیه هم در ست سوم با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ پیروز شد.

داود علی‌پوریان، رمضان صالحی، سیدمحمد حسین حسینی، صادق بیگدلی، مجید لشکری، محمد نعمتی، مرتضی رمضانی، مرتضی مهرزاد، مهدی بابادی، مهرزاد مهروان و میثم علیپور نفراتی بودند که سرمربی در این دیدار به‌تناوب از آنان استفاده کرد. حسین گلستانی با مصدومیت در بازی نخست ادامه رقابت‌ها را از دست داد.

شاگردان هادی رضایی موفق شدند هفتمین مدال طلای ادوار پارالمپیک را در توکیو ضرب کنند. ایران در ۹ دوره حضور در این بازی ها موفق به کسب هفت مدال طلا و ۲ نقره شده است. 

ایران در پارالمپیک سال‌های ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ موفق به کسب مدال طلا شد و در پارالمپیک ۲۰۰۴ آتن با باخت به بوسنی به مدال نقره رسید. همچنین تیم بوسنی در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به شکست ایران در فینال شد.

ایران در پارالمپیک های ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو سه مدال دیگر کسب کرد تا هفت مدال طلای این رشته به کلکسیون افتخارات ورزش ایران اضافه شود.

کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون (۱۱ طلا، ۱۰ نقره و یک برنز) کسب کرده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։