فا
شنبه, 13 شهریور 1400 17:14

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو: پایان درخشان کاروان سردار دل ها؛ تکواندو هم با اصغر عزیزی اقدم طلایی شد

اصغر عزیزی‌اقدم نماینده وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم تیم پاراتکواندوی ایران با شایستگی به مدال طلای بازی‌های پارالمپیک توکیو رسید.

«آلیک» - اصغر عزیزی‌اقدم نماینده وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم تیم پاراتکواندوی ایران با شایستگی به مدال طلای بازی‌های پارالمپیک توکیو رسید تا دوزادهمین نشان زرین کاروان کشورمان کسب شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به توکیو، امروز شنبه اصغر عزیزی‌اقدم در فینال وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم مسابقات پاراتکواندوی بازی‌های پارالمپیک توکیو به مصاف ایوان میکولیچ از کرواسی رفت.

در این رقابت که در سالن تکواندوی مجموعه «ماکوهاری مسه» برگزار شد، عزیزی‌اقدم با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت تا تکواندوی ایران هم طلایی شود.

حریف کروات در راند اول این مبارزه با نتیجه یک بر هفت پیروز شد، اما عزیزی‌اقدم در راندهای دوم و سوم با هدایت عالی پیام خانلرخانی، روند مبارزه را برگرداند و به برتری ۱۲ بر ۱۰ رسید تا فاتح این مبارزه حساس شود.

با این اوصاف کاروان ورزشی ایران که با ۶۲ ورزشکار راهی این دوره از مسابقات شده بود با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ نقره و یک برنز به کار خود پایان داد و در رتبه دوازدهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفت.

کاروان پارالمپیک ایران در پانزدهمین دوره بازی‌ها با کسب ۲۴ نشان (هشت طلا، ۹ نقره و هفت برنز) در جایگاه پانزدهم ایستاد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։