فا
جمعه, 16 مهر 1400 10:20

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ ایران همچنان بی‌رقیب؛ صدرنشینی مقتدرانه با پیروزی برابر امارات

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات در چارچوب سومین بازی از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی تیم فوتبال کشورمان به پایان رسید.

«آلیک» - دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات در چارچوب سومین بازی از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی تیم فوتبال کشورمان به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال کشورمان دیشب (پنجشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه در چارچوب سومین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه زعبیل دوبی میهمان امارات بود و در پایان تیم ایران موفق شد میزبان خود را با یک گل شکست دهد. ایران با این نتیجه به صدر جدول گروه A صعود کرد. 

نیمه نخست

در ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی تقریبا هر دو تیم هیچ موقعیتی روی دروازه ها نداشتند. در دقیقه ۱۶ مهاجمان قرمز پوش تیم ملی فوتبال ایران توانستند یک موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه شاگردان برت فن‌مارویک سرمربی هلندی تیم ملی امارات داشته باشند اما این حمله با بی دقتی بازیکنان ایران نتیجه‌ای نداشت.

در دقیقه ۲۹ نیز اشتباه مدافع امارات می رفت تا شاگردان دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان را به گل اول برساند اما مهدی طارمی موفق نشد ضربه اش را به توپ بزند تا نتیجه همچنان بدون گل مساوی بماند. در دقیقه ۳۸ نیز حرکت زیبای طارمی در خط حمله باعث شد تا سردار آزمون در موقعیت شوت‌زنی قرار بگیرد اما شوت آزمون با دفاع اماراتی ها روبرو شد. 

در دقایق پایانی نیمه نخست فشار تیم ایران روی دروازه امارات بیشتر شد اما حملات تیم فوتبال کشورمان نتیجه نداشت تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد. محمد العطاس و نورافکن نیز در این نیمه کارت زرد گرفتند. 

 نیمه دوم

اسکوچیچ در همان ابتدای نیمه دوم نورافکن را از زمین بازی بیرون کشید تا علاوه بر جلوگیری از اخراج او، با آوردن علی قلی زاده فاز تهاجمی ایران را تقویت کند. در شروع این نیمه تیم ایران کار را بهتر شروع کرد و توانست چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کند اما هیچکدام از این فرصت ها تبدیل به گل نشد. 

در دقیقه ۶۰ این دیدار فرار علی مبخوت از مدافعان ایران او را در موقعیتی تک به تک قرار داد اما خلیل زاده با یک خطا در پشت محوطه جریمه او را متوقف و داور این دیدار نیز با یک کارت قرمز مدافع ایران را از بازی اخراج کرد. دقایقی بعد VAR به کمک ایران آمد و موقعیت مبخوت آفساید اعلام شد تا هم موقعیت ضربه آزاد اماراتی ها از بین رود و هم خلیل زاده دوباره به میدان برگردد. 

همکاری بسیار زیبا و دقیق سردار آزمون و طارمی در دقیقه ۷۰ این دیدار باعث شد تا طارمی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان قرار بگیرد. مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان با جلو آمدن دروازه بان فرصت را برای گلزنی خود به خوبی مهیا دید و توانست دروازه امارات را باز کند. 

در دقیقه ۷۹ طارمی با یک حرکت انفرادی بسیار خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد اما شوت او دقت لازم را برای به ثمر رسیدن گل دومش نداشت. در دقیقه ۸۴ حمله خطرناک امارات نزدیک بود تا بازی را به تساوی بکشاند اما سباستبن نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند. 

در دقیقه ۸۸ طارمی بار دیگر با شگرد خاص خود توانست از امارات پنالتی بگیرد. سردار آزمون پشت ضربه پنالتی ایستاد اما علی خصیف توانست با یک واکنش خوب پنالتی ایران را مهار کند تا نتیجه همچنان یک بر صفر باقی بماند. در ادامه تلاش امارات برای به تساوی کشیدن بازی نتیجه نداشت تا ایران با همان تک گل طارمی پیروز بازی شود.

در دیگر دیدار از گروه A نیز تیم ملی فوتبال کره جنوبی موفق شد سوریه را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

تیم‌های ملی فوتبال عراق و لبنان نیز به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در حال حاضر تیم ملی فوتبال کشورمان با ۹ امتیاز مقتدرانه در صدر جدول گروه قرار گرفت. تیم کره جنوبی نیز با ۷ امتیاز در رده دوم قرار دارد. تیم‌های امارات، لبنان و عراق با دو امتیاز به ترتیب در رده‌های سوم، چهارم و پنجم جدول قرار گرفتند. تیم سوریه نیز با یک امتیاز در قعر جدول قرار دارد. 

تیم ملی فوتبال کشورمان در هفته چهارم این مسابقات باید ﺳﻪشنبه ۲۰ مهر از ساعت ۱۷ از کره جنوبی در ورزشگاه آزادی پذیرایی کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։