فا
دوشنبه, 19 مهر 1400 10:05

قهرمانی فرانسه در لیگ ملت های اروپا؛ اسپانیا بی نصیب ماند

تیم ملی فوتبال فرانسه موفق شد با شکست اسپانیا به عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۱ دست پیدا کند.

«آلیک» - تیم ملی فوتبال فرانسه موفق شد با شکست اسپانیا به عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۱ دست پیدا کند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و اسپانیا شب گذشته از ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه در دیدار نهایی مسابقات لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ در ورزشگاه سن‌سیرو به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان تیم فرانسه موفق شد با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست داده و قهرمان این مسابقات شود.

شاگردان لوئیز انریکه در این دیدار مالکیت توپ بیشتری داشتند اما در نیمه نخست نتوانستند نتیجه را به نفع خود تغییر دهند. در نیمه دوم نیز تیم اسپانیا بهتر بازی کرد و بالاخره میکل اویارزابال موفق شد با پاس دیدنی سرخیو بوسکتس و در دقیقه ۶۴ گل اول تیمش را به ثمر برساند.

خوشحالی ماتادورها دوام زیادی نداشت چرا که کریم بنزما در دقیقه ۶۶ موفق شد با هنر گلزنی خود، به زیبایی دروازه اسپانیا را باز کرده و بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه نیز این شاگردان دیدیه دشان بودند که توانستند نتیجه را تغییر دهند، جایی که کیلیان امباپه در یک صحنه مشکوک به آفساید موفق شد دروازه اسپانیا را برای بار دوم باز کند.

اسپانیایی ها که با وجود بهتر بازی کردن، فینال را از دست رفته می دیدند، تمام فشار خود را برای تساوی این بازی گذاشتند اما این اتفاق رخ نداد تا فرانسه قهرمان این رقابت ها شود.

دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها نیز روز یکشنبه از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه بین تیم‌های ایتالیا و بلژیک برگزار شد و در نهایت آتزوری موفق شد با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست داده و به مقام سوم برسد.

بارلا و دومینیکو براردی برای ایتالیا گلزنی کرده و دِکلتائر نیز تک گل بلژیک را به ثمر رساند.

لیگ ملت‌های اروپا از سال گذشته میلادی جایگزین دیدارهای تدارکاتی در قاره سبز شد. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با این تصمیم موجب شد تا تورنمنت جدیدی شکل گرفته و فوتبال در این قاره با جدیت بیشتری دنبال شود. این مسابقات در چهار دسته برگزار شده و در نخستین دوره آن تیم ملی پرتغال به‌عنوان قهرمانی دست یافت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։