فا
پنج شنبه, 29 مهر 1400 10:34

آرسن جولفالاکیان رییس کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی شد

اعضا کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی، آرسن جولفالاکیان دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن را به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب کردند.

«آلیک» - اعضا کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی که حسن یزدانی از کشورمان نیز عضو آن است، آرسن جولفالاکیان دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن را به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب کردند. او جایگزین جردن باروز آمریکایی شد.

به گزارش ایرنا، انتخابات کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی مهر ماه امسال در جریان رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان در شهر اُسلو پایتخت نروژ برگزار شد. فدراسیون کشتی حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلا و نقره المپیک و طلا، نقره و برنز جهان را به عنوان نماینده کشورمان در این انتخابات معرفی کرد که این کشتی‌گیر پرافتخار کشورمان با رأی کشتی‌گیران حاضر در رقابت‌های جهانی نروژ برای چهار سال بعنوان عضو جدید این کمیسیون انتخاب شد.

تاماس لورینچ از مجارستان در کشتی فرنگی، یویی سوساکی از ژاپن در کشتی زنان، آرسن جولفالاکیان از ارمنستان در کشتی فرنگی، لمار لیسی از کاستاریکا در کشتی آزاد، بلیسینگ ابورودودو از نیجریه در کشتی زنان و جسیکا لاورس مک بین در کشتی زنان از استرالیا بعنوان دیگر اعضای این کمیسیون انتخاب شدند.

کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی از سال ۲۰۱۳ و به منظور محافظت از حقوق و منافع کلیه ورزشکاران سبک‌های المپیکی اتحادیه جهانی کشتی راه‌اندازی شده است و در ۲ دوره قبل حمید سوریان و کمیل قاسمی عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی بودند.

بنابر اعلام اتحادیه جهانی کشتی، جولفالاکیان با رای ۶ عضو دیگر به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.

وی در این رابطه گفت: می‌خواستم از سایر اعضا در کمیسیون ورزشکاران برای اعتماد و حمایت آنها در انتخابات قدردانی کنم. برای من افتخار بزرگی است که رئیس کمیسیون شوم.

جولفالاکیان از سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از اعضای فعال کمیسیون ورزشکاران خدمت می‌کرد. او جایگزین جردن باروز دارنده طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و دارنده ۵ طلای جهان از آمریکا شد که از سپتامبر ۲۰۱۷ در این نقش خدمت می‌کرد.

این فرنگی‌کار ارمنستانی علاوه بر حضور در کمیسیون ورزشکاران، نماینده کشتی‌گیران در سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA)، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و سایر سازمان‌ها خواهد بود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։