فا
یکشنبه, 09 آبان 1400 14:00

سرخ ها و آبی ها در لیگ قهرمانان ماندند؛ مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال صادر شد

باشگاه های استقلال و پرسپولیس توانستند با اخذ مجوز حرفه‌ای از خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا در امان بمانند.

«آلیک» - باشگاه های استقلال و پرسپولیس توانستند با اخذ مجوز حرفه‌ای از خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا در امان بمانند.

به گزارش ایرنا، صبح امروز یکشنبه رسانه‌های خارجی و داخلی خبر از حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان را دادند اما حسین شریفی سخنگوی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرده بود که تا آخر شب تکلیف این تیم‌ها مشخص می‌شود.

دقایقی قبل باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی اعلام کرد که مشکل این باشگاه برای صدور مجوز حرفه ای برطرف شده و هواداران نگران حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا نباشند.

سید مجید صدری، سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اخذ مجوز حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به پیگیری‌ها و تلاش صورت گرفته از سوی حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و شهاب‌الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال، مسئولان سازمان لیگ و اقدامات و رایزنی‌های انجام شده، مجوز حرفه‌ای پرسپولیس صادر شد.

کاظم اولیایی یکی از اعضای کمیته استیناف حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها در گفت و گو کوتاه با خبرنگار ورزشی ایرنا این موضوع را تایید کرد و گفت: مشکل باشگاه استقلال نیز حل شده و مجوز حرفه ای آنها هم صادر شده است.

همچنین مجوز حرفه ای باشگاه تراکتور هم برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا صادر شد. البته تراکتور امسال در این رویداد حضور نخواهد داشت اما با وجود اعلام نظمی مدیرعامل این باشگاه مبنی بر عدم صدور مجوز، مجوز حرفه ای را دریافت کرده است.

کسب مجوز حرفه‌ای یکی از مهمترین شرایط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور تیم ها در لیگ قهرمانان این قاره است. شرایطی که اکنون برخی از کشورها با آن درگیر هستند. بنا به اعلام اخبار رسانه های عربی بیشتر تیم‌های فوتبال عربستان از جمله الاتحاد، النصر و الشباب عربستان به خاطر مشکلات مالی نتوانستند مجوز حرفه ای را کسب و تنها شمار کمی از تیم‌های این کشور راهی لیگ قهرمانان خواهند شد.

همچنین بنا به اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های فوتبال الاهلی و العین امارات هم به خاطر نداشتن مجوز حرفه‌ای از لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد حذف شدند.

پیش از این تیم فوتبال نفت تهران به خاطر نداشتن مجوز حرفه‌ای از لیگ قهرمانان کنار گذاشته شده بود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։