فا
پنج شنبه, 11 آذر 1400 09:40

استقلال بهترین پرسپولیس بیشترین؛ این شما و این هفتمین شهرآورد آذر ماهی

سرخابی‌های پایتخت باید برای هفتمین بار در آذر ماه به مصاف هم بروند؛ دیداری که همیشه حساسیت بالایی دارد.

«آلیک» - سرخابی‌های پایتخت باید برای هفتمین بار در آذر ماه به مصاف هم بروند؛ دیداری که همیشه حساسیت بالایی دارد.

به گزارش ایرنا، شهرآورد نود و هفتم در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران روز شنبه سیزدهم آذر ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

این هفتمین تقابل استقلال و پرسپولیس در نهمین ماه سال یعنی آذرماه است. در ۶ رویارویی قبلی سرخپوشان بردهای بیشتری را کسب کرده‌اند (چهار برد) اما بهترین برد برای استقلال است(۳-۰).

در این ۶ دیدار به جز چهار برد پرسپولیس، یک تساوی و یک پیروزی هم برای استقلال ثبت شده است. هیچکدام از این مصاف‌ها بدون گل نشده و حداقل یک گل و حداکثر سه گل داشته است. پرتکرارترین نتیجه ۲-۱ بوده (سه بار) و از آخرین جدال حدود هفت سال می‌گذرد.

صفر ایرانپاک با به ثمر رساندن سه گل بهترین گلزن آذرماهی شهرآورد است. در مجموع ۱۵ گل رد و بدل شده هشت گل برای تیم قرمزپوش و هفت گل برای تیم آبی‌پوش بوده است. بهترین برد هم نصیب استقلال شد که توانست در دربی شماره ۷۴ با نتیجه سه بر صفر رقیب سنتی خود را با درخشش مجتبی جباری از پیش رو بردارد.

اولین جدال آذرماهی در سال ۱۳۵۲ بود و آخرین پیکار در سال ۱۳۹۳ به انجام رسید. شروع ماجرا با تساوی یک بر یک بود و پایان داستان به برتری ۲ بر یک پرسپولیس انجامید. این اولین تقابل ۲ تیم در روز سیزدهم آذر ماه است.

غلامحسین مظلومی مرد ویژه آذر ماه است. او در دربی دومِ آذر ماه (۲۷ آذر ۱۳۵۳) زننده تک گل استقلال بود و در شهرآورد شماره ۸۰ در فقدان از دست رفتنش استقلالی‌ها با لباس یکدست مشکی وارد میدان شدند.

از بین بازیکنان حاضر در ۲ تیم تنها امید عالیشاه سابقه گلزنی دارد. او در دربی شماره ۸۰ که در سال ۱۳۹۳ برگزار شد زننده یکی از ۲ گل تیمش به محسن فروزان بود.

در ادامه نتایج آذر ماهی ۲ تیم را در کنار گلزنان مشاهده می‌کنید:

دربی شماره ۱۴: ۱۸ آذر ۱۳۵۲: استقلال ۱-۱ پرسپولیس: جباری / بهزادی

دربی شماره ۱۶: ۲۷ آذر ۱۳۵۳: پرسپولیس ۲-۱ استقلال: ایرانپاک، حاج رحیمی‌پور / غ مظلومی

دربی شماره ۲۲: ۱۸ آذر ۱۳۵۶: پرسپولیس ۲-۱ استقلال: ایرانپاک (۲) / روشن

دربی شماره ۳۲: ۱۷ آذر ۱۳۶۸: استقلال ۰-۱ پرسپولیس: عابدیان

دربی شماره ۷۴: ۱۸ آذر ۱۳۹۰: پرسپولیس ۰-۳ استقلال: جباری (۲) و شریفات

دربی شماره ۸۰: ۲ آذر ۱۳۹۳: استقلال ۱-۲ پرسپولیس: شهباززاده / نوری و عالیشاه

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։