فا
شنبه, 24 ارديبهشت 1401 13:26

شوک به فوتبال آسیا؛ چین از میزبانی جام ملت های آسیا انصراف داد

فدراسیون فوتبال چین به‌صورت رسمی از میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انصراف داد.

«آلیک» - فدراسیون فوتبال چین به‌صورت رسمی از میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انصراف داد.

به گزارش "ورزش سه"، طی روزهای گذشته اخباری در خصوص احتمال انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا منتشر شد. رسانه‌های معتبری اعلام کرده بودند کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال آماده‌سازی تأییدیه عدم تعهد چین به میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ است و در نهایت نیز این اتفاق رخ داد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا ظهر امروز با انتشار اطلاعیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود نوشت: در پی گفتگوهای گسترده با اتحادیه فوتبال چین (CFA)، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به طور رسمی اعلام می‌کند که فدراسیون فوتبال چین نمی‌تواند میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ باشد.

کشور چین در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۹ در کنگره فوق‌العاده AFC در پاریس به‌عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انتخاب شد. مسابقات ۲۴ تیمی قرار بود در ۱۰ شهر چین از ۱۶ ژوئن تا ۱۶ جولای ۲۰۲۳ برگزار شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط استثنایی ناشی از همه‌گیری کووید -۱۹ که منجر به سلب حق میزبانی کشور چین شد را تأیید می‌کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال چین و کمیته سازماندهی محلی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین (LOC) در طول آماده‌سازی این کشور برای آغاز مسابقات همکاری نزدیک داشت و چندین نقطه عطف نیز به دست آمد، از جمله رونمایی از لوگوی مسابقات و رونمایی از ورزشگاه شانگهای پودینگ که به‌تازگی تکمیل شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون فوتبال چین و روابط‌عمومی برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ بابت اتخاذ این تصمیم بسیار دشوار اما ضروری که در راستای منافع جمعی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ گرفته شده و همچنین زمان لازم را در اختیار AFC قرار داده است تا در خصوص وضعیت میزبانی این پیکارها تصمیم‌گیری کند، تقدیر و تشکر می‌کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به همکاری نزدیک با شرکای تجاری و سهام‌داران خود برای ترسیم مسیر روبه‌جلو ادامه خواهد داد و از درک و حمایت آنها در این دوره سپاسگزار است. جزئیات بیشتر در مورد مراحل بعدی مربوط به میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به‌زودی اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։