فا
چهارشنبه, 28 ارديبهشت 1401 13:41

ژاپن نامزد جدید میزبانی جام ملت های فوتبال آسیا

رییس فدراسیون فوتبال ژاپن از این کشور به عنوان یکی از نامزدهای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ خبر داد.

«آلیک» - رییس فدراسیون فوتبال ژاپن از این کشور به عنوان یکی از نامزدهای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ خبر داد.

به گزارش ایرنا، انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ کنفدراسیون فوتبال آسیا را با چالش جدی مواجه کرده است. بعد از انصراف چین از کشورهایی مانند عربستان، امارات و قطر به عنوان میزبان احتمالی این تورنمنت یاد می‌شد اما برخی از این کشورها به طور رسمی اعلام کردند برنامه‌ای برای میزبانی بزرگترین تورنمنت فوتبالی قاره کهن ندارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از کوزو تاشیما رییس فدراسیون فوتبال ژاپن از احتمال میزبانی سرزمین آفتاب از جام ملت‌های آسیا خبر داد و نوشت: مسئولان فدراسیون فوتبال ژاپن به طور غیر رسمی مباحثی در زمینه میزبانی با کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح کردند و همچنان با آنان در ارتباط هستند.

در ادامه گزارش رویترز به نقل از رییس فدراسیون فوتبال ژاپن آمده است: این کشور اگر موفق به کسب میزبانی جام ملت‌ها شود بدون شک تورنمنتی هیجان انگیز را تجربه خواهد کرد زیرا ژاپن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات در سال آینده را دارد.

چین که در رقابت با کشورهایی مانند هند، اندونزی، تایلند و کره‌جنوبی موفق به کسب میزبانی جام ملت‌های آسیا شده بود به خاطر قوانین سخت کرونایی از میزبانی این تورنمنت انصراف داد. پیش از این نیز کشور چین برگزاری بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۲۳ هانگژو را به زمان دیگر موکول کرد.

کشور ژاپن در اوج کرونا موفق شد بزرگترین جشنواره‌های ورزش جهان را در ۲ بخش المپیکی و پارالمپیکی میزبانی کند. این کشور آخرین بار سال ۱۹۹۲ میزبان جام ملت‌های آسیا بود.

 

امارات تمایلی به میزبانی جام ملت‌های آسیا ندارد

سایت البیان نوشت: امارات متحده عربی تمایلی برای برگزاری جام ملت‌های فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۳ ندارد و این به یک چالش برای AFC تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ موجب شد تا برگزاری این رقابت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. تا چند روز گذشته نام کشورهای مختلفی از حاشیه خلیج فارس برای این رقابت‌ها مطرح شد اما انصراف عربستان و تمایل نداشتن امارات متحده عربی برای میزبانی جام ملت‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا را با چالش مواجه کرده است.

تارنمای خبری البیان در گزارشی با اشاره به انصراف چین به خاطر شرایط سخت کرونایی و احتمال میزبانی امارات نوشت: تمایلی از سوی مسئولان ورزش امارات برای میزبانی این مسابقات دیده نمی‌شود. این کشور در سال ۲۰۱۹ میزبان جام بود و بعید است درخواستی برای میزبانی داشته باشد. عربستان نیز تمام تمرکز خود را برای کسب میزبانی سال ۲۰۲۷ قرار داده است.

در این گزارش همچنین به تاریخ مسابقات اشاره شده و آمده است: برگزاری جام ملت‌های آسیا در ژوئن ۲۰۲۳ کار را سخت خواهد کرد زیرا برگزاری مسابقه در این تاریخ با شرایط آب و هوایی کشورهای حاشیه خلیج فارس در این تاریخ سخت است و تنها قطر شرایط میزبانی را دارد.

در ادامه گزارش البیان آمده است: شرایط آب و هوایی منطقه غرب آسیا و عدم تمایل کشورها برای میزبانی جام ملت‌های آسیا موجب شده تا از کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی به عنوان میزبان احتمالی یاد شود. البته این ۲ کشور نیز هنوز درخواست رسمی برای میزبانی نداده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։