Print this page
شنبه, 31 ارديبهشت 1401 08:50

پیکان قهرمان والیبال باشگاه های آسیا شد / سعید معروف MVP شد

تیم والیبال پیکان با پیروزی در یک دیدار سخت و نفس‌گیر مقابل سانتوری ژاپن قهرمان باشگاه‌های آسیا شد و در پایان این مسابقات سعید معروف به عنوان اررشمندترین بازیکن (MVP) انتخاب شد.

«آلیک» - تیم والیبال پیکان با پیروزی در یک دیدار سخت و نفس‌گیر مقابل سانتوری ژاپن قهرمان باشگاه‌های آسیا شد.

به گزارش ایسنا، دیدار فینال والیبال باشگاه‌های ۲۰۲۲ آسیا از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز گذشته بین تیم‌های پیکان ایران و سانتوری سانبردز ژاپن در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد که تیم پیکان در حضور پرشور تماشاگران خود با پیروزی نفس‌گیر سه بر دو (۲۱ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۸، ۲۵ بر ۱۳، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۱۲) مقابل سانتوری ژاپن قهرمان باشگاه‌های آسیا شد و سهمیه رقابت‌های جهانی را به دست آورد.

پیمان اکبری سرمربی پیکان این دیدار را با سعید معروف، اروین انگاپت، نیمیر عبدالعزیز، پوریا فیاضی، آرمین تشکری و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد و حمزه زرینی هم به تناوب به کار گرفته می‌شد.

ست اول این دیدار پایاپای پیش رفت اما در نهایت ژاپن ۲۵ بر ۲۱ پیروز شد. در ست دوم هر چند پیکان ابتدا پیش بود اما ژاپن فاصله را جبران کرد و ۲۸ بر ۲۶ این ست را هم به نفع خود تمام کرد. پیکان که نمی‌خواست بازنده این دیدار باشد ست سوم را با قدرت شروع کرد و ۲۵ بر ۱۳ برنده شد و ست چهارم را هم ۲۵ بر ۲۰ به سود خود به پایان رساند تا ست پنجم قهرمان را تعیین کند.

در نهایت پیکان ست پنجم را هم ۱۵ بر ۱۲ به سود خود پایان داد تا جام قهرمانی در خانه بماند و تماشاگران حاضر در آزادی جشن قهرمانی بگیرند. همچنین تماشاگران تیم پرتلاش ژاپنی که موزرسکی روس را هم در ترکیب داشت، در انتهای بازی تشویق کردند.

آخرین باری که یک تیم خارجی جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا را از آن خود کرده به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد که تیم تایچون بانک چین تایپه قهرمان شد. از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ نماینده‌هایی از ایران جام قهرمانی را به دست آورده بودند. البته این مسابقات در سال ۲۰۲۰ به دلیل کرونا لغو شد.

 

اعلام تیم رویایی والیبال باشگاه‌های آسیا

تیم رویایی بیست و چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی والیبال آسیا اعلام شد.

در پایان این مسابقات سعید معروف به عنوان اررشمندترین بازیکن (MVP) انتخاب شد.

تیم‌رویایی این دوره از مسابقات هم انتخاب شد که در بین آنها سه بازیکن از پیکان، یک نفر از شهداب حضور دارد.

تیم رویایی مسابقات به شرح زیر است:

اولین بهترین دفاع وسط محمد موسوی از پیکان

دومین دفاع وسط نوری خان کادیر خالوف از تاراز قزاقستان

بهترین اسپکر قدرتی اروین انگاپت از پیکان

بهترین پشت خط زن موزرسکی از سانتوری ژاپن

بهترین پاسور سعید معروف از پیکان

بهترین لیبرو محمدرضا موذن از شهداب یزد