فا
سه شنبه, 24 خرداد 1401 12:41

فولاد، سپاهان و استقلال در فهرست بهترین باشگاه های آسیا / پرسپولیس نیست

فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS)، رده‌بندی یک سال اخیر بهترین تیم‌های جهان را منتشر کرده است که ۳ تیم ایرانی در بین ۲۰ باشگاه برتر آسیا هستند.

«آلیک» - فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS)، رده‌بندی یک سال اخیر بهترین تیم‌های جهان را منتشر کرده است که ۳ تیم ایرانی در بین ۲۰ باشگاه برتر آسیا هستند.

به گزارش ایسنا، این فدراسیون هر ساله بهترین تیم‌های باشگاهی جهان را براساس امتیازهای خود طبقه‌بندی می‌کند. در جدیدترین فهرست اعلامی این نهاد آماری فوتبال جهان لیورپول به عنوان بهترین باشگاه جهان انتخاب شده است.

در آسیا اولسان هیوندای بالاتر از چونبوک و کاوازاکی در رده نخست برترین تیم‌های آسیا است. فولاد ایران در این رده‌بندی در رده ۹ آسیا و ۱۷۵ جهان قرار گرفته است. بعد از این تیم سپاهان در رده ۱۶ آسیا و ۲۴۴ جهان و استقلال در رده ۱۷ آسیا و ۲۷۵ جهان است.

پرسپولیس که ۵ سال پیاپی قهرمان ایران بود و دو بار نیز به فینال لیگ قهرمانان رسید، در سال‌های اخیر در رده‌های نخست این رده‌بندی بود ولی با توجه به این که در یک سال اخیر در جام حذفی و لیگ ناکام بود و در لیگ قهرمانان نیز حضور نداشت در بین ۲۰ تیم برتر آسیا قرار نگرفت.

۱۰ باشگاه برتر اروپا  در رده‌بندی باشگاهی به شرح زیر است:

۱- لیورپول

۲- چلسی

۳- آیندهوون

۴- رئال مادرید

۵- منچسترسیتی

۶- گلاسکورنجرز

۷- رداستار بلگراد

۸- بنفیکا

۹- دیناموزاگرب

۱۰- بایرن مونیخ

هم‌چنین اسامی ۱۰ تیم برتر آسیا در این رده‌بندی به شرح زیر است:

۱- اولسان کره جنوبی

۲- چونبوک  کره جنوبی

۳- کاوازاکی ژاپن

۴- الهلال عربستان

۵- دائگو کره جنوبی

۶- پاتوم تایلند

۷- نسف قارشی ازبکستان

۸- پوهانگ کره جنوبی

۹- فولاد ایران

۱۰- ناگویا ژاپن

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։