فا
شنبه, 22 مرداد 1401 09:21

نامزدهای توپ طلا؛ رونالدو برای هجدهمین بار در فهرست جایزه بزرگ / نه مسی هست، نه نیمار!

فرانس فوتبال شب گذشته فهرست نامزدهای دریافت توپ طلای ۲۰۲۲ را که برای اولین بار در تاریخ جدیدی برگزاری می‌شود را اعلام کرد که در آن نامی از دو ستاره پاری سن ژرمن دیده نمی‌شود.

«آلیک» - فرانس فوتبال شب گذشته فهرست نامزدهای دریافت توپ طلای ۲۰۲۲ را که برای اولین بار در تاریخ جدیدی برگزاری می‌شود را اعلام کرد که در آن نامی از دو ستاره پاری سن ژرمن دیده نمی‌شود.

به گزارش "ورزش سه"، مراسم توپ طلای ۲۰۲۲ قرار است در تاریخ ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر ماه) برگزار شود و در فاصله دو ماه تا برگزاری این مراسم، فرانس فوتبال فهرست تمامی نامزدهای دریافت این جایزه و همچنین جوایز دیگری که در این مراسم اهدا خواهد شد را اعلام کرد.

پیش از این توپ طلا پس از پایان هر سال انتخاب می‌شد اما پس از انتقادهایی که از شیوه رای‌گیری و انتخاب بازیکنان برنده این جایزه خصوصا در سال گذشته مطرح شد، این نشریه فرانسوی تصمیم گرفت که روند انتخاب برنده این جایزه و زمان برگزاری مراسم را تغییر دهد.

به این ترتیب، از امسال قرار است برنده توپ طلا پس از پایان هر فصل فوتبالی و با توجه به عملکردی که بازیکنان در لیگ داخلی هر کشور و همچنین لیگ قهرمانان داشته‌اند، انتخاب شود.

نکته قابل توجه در بین نامزدهای بهترین بازیکنان مرد، غیبت لیونل مسی و نیمار بود. ستاره آرژانتینی که سال گذشته برای هفتمین بار برنده توپ طلا شد، بعد از انتقال به پاری سن ژرمن فصل خوبی را سپری نکرد و امسال حتی در بین ۳۰ نامزد نهایی نیز حضور ندارد. این برای اولین بار از سال ۲۰۰۵ است که نام مسی در بین نامزدهای توپ طلا دیده نمی‌شود.

نیمار هم مانند چند فصل اخیر با روزهای خوبش فاصله داشت و امسال هم تنها باید شاهد این باشد که توپ طلا به یک بازیکن دیگر اهدا خواهد شد.

بسیاری از فوتبال‌دوستان و همچنین کارشناسان فوتبال، کریم بنزما را شانس اصلی دریافت این جایزه می‌دانند. هرچند محمد صلاح نیز گزینه دیگری است که از شانس بالایی برای دریافت توپ طلا برخوردار است اما پیروزی رئال مادرید برابر لیورپول در فینال لیگ قهرمانان باعث شد که شانس او از رقیب فرانسوی‌اش کمتر شود.

اسامی نامزدهای کسب توپ طلای ۲۰۲۲ که توسط فرانس فوتبال اعلام شد به شرح زیر است:

کریم بنزما، روبرت لواندوفسکی، وینیسیوس، کیلیان ام باپه، ارلینگ هالند، تیبو کورتوا، فودن، هری کین، سادیو مانه، مایگان، نونیز، ماهرز، فابینیو، هیونگ مین، کاسمیرو، آرنولد، سیلوا، دیاس، انکونکو، لیائو، کیمیش، صلاح، دیبروینه، مودریچ، رودیگر، آلر، رونالدو، کانسلو، ولاهوویچ، فن دایک.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։