فا
چهارشنبه, 13 مهر 1401 11:05

لیگ قهرمانان اروپا؛‌ درخشش طارمی در سایه قدرت نمایی VAR

مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری ۸ دیدار پیگیری شد که به لطف تصاویر کمک‌داور ویدئویی چند گل مردود اعلام شد اما در همین شب مهدی طارمی برای پورتو در نقش یک بازیکن خلاق ظاهر شد تا نماینده پرتغال برنده از زمین بازی خارج شود.

«آلیک» - مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری ۸ دیدار پیگیری شد که به لطف تصاویر کمک‌داور ویدئویی چند گل مردود اعلام شد اما در همین شب مهدی طارمی برای پورتو در نقش یک بازیکن خلاق ظاهر شد تا نماینده پرتغال برنده از زمین بازی خارج شود.

به گزارش ایرنا، مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ شب گذشته با برگزاری ۸ دیدار پیگیری شد که در یکی از مهم‌ترین بازی‌ها و از گروه دوم تیم‌های پورتو و بایرلورکوزن به مصاف هم رفتند. در این دیدار که ورزشگاه دراگائو برگزار شد دو تیم در شرایطی رو در روی هم صف‌آرایی کردند که پورتو به دلیل شکست در دو دیدار اول خود بدون امتیاز در قعر گروه دوم جای داشت و لورکوزن نیز با یک باخت و یک برد با ۳ امتیاز جایگاه دوم گروه را به خود اختصاص داده بود.

در شرایطی که بازی در نیمه نخست دنبال می‌شد میهمان در پانزدهمین دقیقه بازی موفق به گلزنی شد اما داور این دیدار بعد از اعتراض بازیکنان پورتو به به تصاویر VAR مراجعه کرد، او بعد از بررسی صحنه‌های بازی تصمیم خود را تغییر داد و به علت خطای آندریش برروی بازیکن پروتو این گل را مردود اعلام کرد. 

در ادامه این بازی مهدی طارمی با فرار به سوی دروازه لورکوزن خود را در موقعیت گلزنی قرار داد و موفق شد دروازه این تیم را باز کند اما دقایقی بعد و پس از بررسی تصاویر VAR مشخص شد مدافع پورتو در محوطه جریمه خود مرتکب خطا شده است و با تصمیم داور، نه تنها گل طارمی مردود اعلام شد بلکه یک ضربه پنالتی هم به ضرر این تیم گرفته شد. در دقیقه ۴۵ این بازی، دیوگو کاستا با عملکرد خوب خود ضربه پنالتی پاتریک شیک را مهار کرد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. 

در نیمه دوم دو تیم برای رسیدن به گل تلاش کردند تا در دقیقه ۶۹ این بازی مهدی طارمی با پاس خود زایدو را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او نیز دروازه یاران سردار آزمون را باز کند. طارمی در دقیقه ۸۷ بازهم توانمندی‌های خود را به اثبات رساند و این بار با پاس خود در دقیقه ۸۷ باعث شد تا وندرسون گالنو گل دوم پورتو را به ثمر برساند. این بازی در پایان با نتیجه ۲ بر صفر و با عملکرد بسیار خوب مهدی طارمی به سود پورتو خاتمه یافت، ضمن آنکه جرمی فریمپونگ نیز در دقیقه ۸۸ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا لورکوزن شب تلخی را تجربه کرده باشد. 

در این دیدار سردار آزمون مهاجم ایرانی بایرلورکوزن فرصت بازی پیدا نکرد و از روی نیمکت نظاره‌گر بازی هم‌تیمی‌های خود بود.

در دیگر دیدار این گروه تیم‌های کلوب بروژ و اتلتیکومادرید رو در روی هم صف‌آرایی کردند.این بازی در شرایطی در ورزشگاه یان برایدل برگزار شد که اتلتیکومادرید با توجه به اینکه در ۴ بازی از ۶ تقابل قبلی خود برابر بروژ شکست نخورده، پا به این میدان گذاشت. آنها با ۳ امتیاز در رده سوم این گروه جای داشتند و کلوب بروژ نیز با ۶ امتیاز در صدر قرار داشت. 

بروژ در این بازی نیز تیم برتر میدان بود و موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر نماینده اسپانیا را از پیش رو بردارد تا با ۹ امتیاز به صدرنشینی خود ادامه دهد.

از گروه اول تیم‌های آژاکس و ناپولی در دیگر دیدار این مرحله و در ورزشگاه یوهان کرایف‌آرنا برابر هم قرار گرفتند، پیش از این بازی آژاکس با یک برد و یک شکست، جایگاه دوم گروه اول را در اختیار داشت و ناپولی با کسب دو پیروزی و ۶ امتیاز صدرنشین این گروه بود.

ناپولی که در ۲۱ بازی اخیر خود در تمامی رقابت‌ها شکست را تجربه نکرده در این دیدار نیز به دنبال برد و کسب ۳ امتیاز بود اما بر خلاف تصور در دقیقه ۹ دروازه این تیم توسط محمد قدوس باز شد.

ناپولی‌ها خیلی زود به بازی بازگشتند و موفق شدند در دقیقه ۱۸ توسط جیاکومو راسپادوری گل خورده را جبران کنند اما این پایان کار نبود چرا که آنها بازهم در دقایق ۳۳، ۴۵ و ۴۷ ، ۶۳ و ۸۱ موفق به گلزنی شدند تا همچنان خود را به عنوان یک مدعی مطرح کنند. در دقیقه ۷۳ این بازی دوشان تادیچ با دریافت کار زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا شب تلخی برای آژاکس و هواداران این تیم در بازی خانگی باشد.

در دیگر بازی این گروه لیورپول در ورزشگاه آنفیلد به مصاف گلاسکو رنجرز رفت، این دیدار نخستین تقابل دو تیم بود، لیورپول از دو بازی ابتدایی خود ۳ امتیاز بدست آورده و در رده سوم گروه اول جای داشت و نماینده اسکاتلند نیز با دو شکست از دو دیدار ابتدایی خود در قعر جدول بود. 

لیورپول که در ۳ بازی اخیر خانگی خود در لیگ قهرمانان شکست نخورده بود در این بازی به دنبال ادامه روند موفقیت خود بود، ترنت الکساندر آرنولد در دقیقه ۷ اولین گل بازی را برای نماینده انگلیس به ثمر رساند و محمدصلاح نیز از روی نقطه پنالتی دومین گل این تیم را در دقیقه ۵۳ به ثمر رساند تا بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود لیورپول خاتمه یابد. 

از گروه سوم، ورزشگاه آلیانز آرنا میزبان جدال دو تیم بایرن مونیخ آلمان و  ویکتوریا پلژن جمهوری چک بود. بایرن در هر ۴ دیدار اروپایی خود مقابل ویکتوریا پلژن به پیروزی رسیده و به نظر می‌رسید باوارایی‌ها در این دیدار هم کار سختی پیش رو نداشته باشند. بایرن با پیروزی در هر دو دیدار قبلی خود با ۶ امتیاز صدرنشین گروه سوم بود و ویکتوریا پلژن با دو شکستی که در دو بازی ابتدایی متحمل شده، در قعر این گروه جای داشت.

آتش توپخانه تیم آلمانی خیلی زود شروع به کار کرد و در دقایق ۷، ۱۳ و ۲۱ توسط لروی سانه، سرژ گنابری و سادیو مانه موفق به فتح دروازه نماینده جمهوری چک شدند. در نیمه دوم بازهم این تیم آلمانی بود که قدرت خود را به حریف دیکته کرد و در دقایق ۵۰ و ۵۹ لروی سانه و اریک ماکسیم چوپو موتینگ بازهم گلزنی کردند تا مونیخی‌ها یک برد شیرین و دلچسب را در ورزشگاه خانگی خود جشن بگیرند.

بایرن در ۶ دیدار قبلی خانگی خود در لیگ قهرمانان شکست نخورده است و با این نتیجه روند موفقیت خود را ادامه داد. 

اینتر در استادیوم جوزپه ماتزا پذیرای بارسلونا بود، دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که قبل از این بازی و در ۱۱ تقابل اخیر دو تیم، اینتر تنها یک پیروزی کسب بود و بارسلونا نیز در ۶ بازی از ۷ دیدار قبلی خارج از خانه خود، برابر اینتر بازنده نبوده است. هر دو تیم از دو دیدار ابتدایی خود یک برد و یک شکست بدست آورده و با ۳ امتیاز جایگاه های دوم و سوم گروه را به خود اختصاص داده بودند.

در شرایطی که بازی در ۴۵ دقیقه اول رو به اتمام بود اما در وقت‌های اضافه نیمه اول هاکان چالهان اوغلو گل برتری اینتر را به ثمر رساند تا شاگردان ژاوی این نیمه را با شکست به رختکن بروند. در ۴۵ دقیقه دوم بارسا در صحنه‌ای موفق به گلزنی شد اما داور میدان بعد از بررسی تصاویر کمک‌داور ویدئویی این گل را به دلیل خطای هند بازیکن بارسا، مردود اعلام کرد.  

این بازی در پایان با برد یک بر صفر اینتر همراه بود.

از گروه چهارم و در دیگر بازی مارسی و اسپورتینگ لیسبون رو در روی هم صف‌آرایی کردند،‌ این بازی در ورزشگاه ولودروم برگزار شد و دو تیم برای نخستین بار رو در روی هم قرار گرفتند. این بازی نیز در شرایطی برگزار شد که مارسی در هر دو دیدار قبلی خود شکست خورده و گلی به ثمر نرسانده بود و بدون امتیاز در قعر جدول گروه چهارم جای داشت. در طرف مقابل اسپورتینگ در هر دو بازی با پیروزی زمین بازی را ترک کرده و با ۶ امتیاز صدرنشین این گروه بود. 

در همان دقیقه ابتدایی بازی، اسپورتینگ به گل رسید و فرانسیسکو ترینکاو دروازه مارسی را باز کرد اما این تیم فرانسوی در دقایق ۱۳ و ۱۶ توسط الکسیس سانچز و امینه هاریت به گل رسید تا مارسی نتیجه باخت را با برد عوض کند. 

در ادامه این دیدار آنتونیو آدان در دقیقه ۲۳ با کارت قرمز داور از زمین اخراج شد تا مشکلات اسپورتینگ دوچندان شود، فشار مارسی جواب داد و در دقیقه ۲۸ لئوناردو بالردی گل سوم میزبان را به ثمر رساند تا دو تیم با همین نتیجه به رختکن بروند. 

با شروع نیمه دوم تلاش‌های اسپورتینگ ثمربخش نبود و مارسی به لطف گلزنی چنسل امبما در دقیقه ۸۴ پیروز این میدان شد و با نتیجه ۴ بر یک تیم صدرنشین این گروه را شکست داد. 

در دیگر بازی این گروه، هواداران اینتراخت فرانکفورت در ورزشگاه کومرتسبانک آرنا جدال تیم محبوب خود برابر تاتنهام را نظاره‌گر بودند. فرانکفورت از دو دیدار ابتدایی خود یک برد و یک شکست بدست آورده و با ۳ امتیاز تیم سوم گروه خود بود، تاتنهام نیز برد برابر مارسی و شکست برابر اسپورتینگ را تجربه کرده و با ۳ امتیاز جایگاه دوم گروه را به خود اختصاص داده بود. تلاش دو تیم در این بازی با گل همراه نبود و با تساوی بدون گل و تقسیم امتیاز این بازی را به پایان بردند. 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։