فا
چهارشنبه, 04 آبان 1401 11:52

در آستانه سومین حضور متوالی ایران در جام جهانی؛ پنج بازیکن تیم ملی ایران زیر ذره بین فیفا

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در گزارشی با ذکر نام پنج بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان نوشت: باید مراقب این بازیکنان باشید.

«آلیک» - فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در گزارشی با ذکر نام پنج بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان نوشت: باید مراقب این بازیکنان باشید.

به گزارش ایرنا، سایت فدراسیون جهانی فوتبال در مورد پنج بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نوشت: تیم ایران با وجود این بازیکنان به دنبال تاریخ‌سازی در این رقابت‌ها است.

در گزارش فیفا آمده است: در حالی که ایران برای شرکت در سومین دوره متوالی جام جهانی فوتبال آماده می‌شود، بهترین نسل فوتبال این کشور آرزو دارد در ششمین حضور، از مرحله گروهی عبور کند.

هواداران تیم ملی فوتبال ۴ سال پس از پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از فرصت تلف شده مهدی طارمی مهاجم تیم ملی در دیدار برابر پرتغال با حسرت یاد می‌کنند. او می‌توانست روی پاتریسیو را شکست دهد اما این اتفاق رخ نداد. گلی کی می‌توانست کریستیانو رونالدو پرتغال را از پا در بیاورد و ایران را طور معجزه‌آسایی راهی دور بعدی کند.

با گذشت چهار سال، طارمی یکی از بازیکنانی است که از روسیه ۲۰۱۸ رشد بسیاری کرده است. در حالی که بازیکنان دیگری مانند امیر عابدزاده و احمد نوراللهی وارد تیم ملی شده‌اند. بازیکنانی مانند وحید امیری، مرتضی پورعلی‌گنجی و کریم انصاری‌فرد که در سال‌های اخیر فعالیت‌های بین‌المللی کمتری داشتند اما امیدوارند بازگشت مربی سابق یعنی کارلوس کی‌روش امیدهای آنها را زنده کند.

در تیم ایران پنج بازیکن وجود داردند که تیم ملی می‌تواند با آن‌ها به دنبال تاریخ‌سازی در قطر باشد:

امیر عابدزاده: پست: دروازه‌بان / سن: ۲۹

امید نورافکن: پست: دفاع چپ و هافبک دفاعی / سن: ۲۴

احمد نوراللهی: پست: هافبک میانی / سن: ۲۹

مهدی طارمی: پست: وینگر / سن: ۳۰

سردار آزمون: پست: مهاجم / سن: ۲۷

توییتر رسمی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز با انتشار تصاویر این پنج بازیکن نوشت: آماده برای سومین کمپین متوالی. در اینجا پنج بازیکن وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։