فا
چهارشنبه, 11 آبان 1401 08:43

صعود به دور دوم؛ رویای ایران در جام جهانی / بازیکنانی که کی‌ روش امید به درخشش آنها دارد

روزنامه الوطن قطر از رویای ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ سخن به میان آورد و تاکید کرد که کی‌روش امید زیادی برای تاریخ سازی در جام جهانی دارد.

«آلیک» - روزنامه الوطن قطر از رویای ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ سخن به میان آورد و تاکید کرد که کی‌روش امید زیادی برای تاریخ سازی در جام جهانی دارد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از الوطن، تیم ملی فوتبال ایران یکی از تیم های است که در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور دارد. 

ایران در گروه دوم با تیم های انگلیس، آمریکا و ولز همگروه بوده و در ششمین حضور خود در جام جهانی به دنبال تاریخ سازی است و رویای صعود به مرحله بعد این رقابتها را دارد. 

سردار آزمون امید اصلی ایران برای گلزنی در جام جهانی است. این بازیکن در انتخابی جام جهانی با زدن ۱۰ گل بهترین عملکرد را داشت. او در ۶۸ بازی ۲۱ گل برای تیم ملی فوتبال ایران به ثمر رسانده است. آزمون بعد از درخشش در لیگ روسیه بود که راهی لورکوزن شد اما در این تیم تنها هشت بار به میدان رفته و چند بازی را به خاطر آسیب دیدگی از دست داده است. آزمون به خاطر مهارت و سرعتی که دارد لقب مسی ایران را یدک می کشد و این توانایی را دارد که به یکی از بهترین های تاریخ فوتبال این کشور تبدیل شود. 

روزنامه الوطن در ادامه از چهار بازیکنی سخن به میان آورد که سابقه حضور در لیگ ستارگان قطر را دارند و کی روش امیدوار به درخشش آنها در جام جهانی است. 

الوطن نوشت: در تیم ملی فوتبال ایران بازیکنانی حضور دارند که سابقه حضور در لیگ ستارگان قطر را دارند؛ از جمله محمد حسین کنعانی زادگان که در الاهلی نمایش خوبی داشته است و باوجود آنکه یک مدافع است اما ضربات آزاد و پنالتی تیم را می زند؛ یا علی کریمی که سابقه حضور در الدحیل را دارد و اکنون در لیگ ترکیه است؛ یا رضاییان که در السیلیه خوش درخشید؛ و در نهایت مهدی طارمی که با پیراهن الغرافه به میدان رفت و اکنون گلزن نخست پورتو است. 

الوطن در ادامه به نقش بیرانوند در تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و نوشت: در فوتبال لقب‌ها و عنوان های شخصی زیادی هستند که بازیکنان به دست می آورند؛ از جمله لقب بهترین گلزن یا بیشترین پاس گل یا بازیکنانی که بیشترین یا کمترین کارت های رنگی را به دست می آورند اما یک لقب خاص دیگر وجود دارد که همچون یک نوآوری و کشف در فوتبال است و آن رکورددار بودن در پرتاب توپ با دست است که سنگربان تیم ملی فوتبال ایران یعنی بیرانوند آن را در اختیار دارد. پرتاب دست او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در کتاب رکورد گینس ثبت شده است. بیرانوند در کنار پرتاب دست همچون یک دیواری است که کی روش برای عبور از مرحله گروهی روی او حساب ویژه ای کرده است.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։