فا
پنج شنبه, 03 آذر 1401 10:38

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ دومین شگفتی جام با شکست آلمان مقابل ژاپن و آتش بازی اسپانیا برابر کاستاریکا

در دیدارهای روز گذشته کرواسی نایب‌قهرمان جام جهانی قبلی متوقف شد، دومین شگفتی جام با شکست آلمان برابر ژاپن شکل گرفت، اسپانیا به مقتدرانه‌ترین برد جام بیست و دوم تا به اینجای کار دست یافت و بلژیک نیز از سد کانادا گذشت. 

«آلیک» - جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر دیروز با انجام ۴ بازی از گروه‌های E و F پیگیری شد؛ رقابت‌هایی که از همین دور اول هیجان‌انگیز و جذاب دنبال می‌شود و دوحه را تبدیل به مرکز فوتبال دنیا کرده است.

در دیدارهای روز گذشته کرواسی نایب‌قهرمان جام جهانی قبلی متوقف شد، دومین شگفتی جام با شکست آلمان برابر ژاپن شکل گرفت، اسپانیا به مقتدرانه‌ترین برد جام بیست و دوم تا به اینجای کار دست یافت و بلژیک نیز از سد کانادا گذشت. 

 

سندروم تساوی بدون گل در جام بیست و دوم؛ نایب‌قهرمان جهان متوقف شد

تیم ملی فوتبال کرواسی در جدال برابر مراکش موفق به ثبت پیروزی نشد و کارش را در گروه ششم رقابت‌های جام جهانی با یک امتیاز آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ملی فوتبال کرواسی و مراکش در گروه ششم و در ورزشگاه البیت به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان ۲ تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

مسابقه در نیمه‌ی نخست گلی در بر نداشت اما هر ۲ تیم با سرعت بالایی بازی کردند و فرصت‌هایی روی هر ۲ دروازه خلق شد که سهم کرواسی در خلق این موقعیت‌ها بیشتر بود. شوت ایوان پریشیچ با فاصله‌ای کم به بیرون رفت و دقایقی بعد ولاشیچ در یک قدمی دروازه ضربه‌ای زد که با واکنش خوب یاسین بونو همراه شد.

در نیمه‌ی دوم بازهم ۲ تیم با رعایت جانب احتیاط به میدان آمدند. کروات‌ها بازهم یکی ۲ فرصت نصفه و نیمه ایجاد کردند اما راه به جایی نبردند. شوت از راه دور اشرف حکیمی هم توسط لیواکوویچ مهار شد. مصدومیت نصیر مضروعی و بیرون رفتن‌اش از زمین در دقیقه‌ی ۶۰ از اتفاقات قابل ذکر این نیمه بود.

بازی با همان نتیجه‌ی مساوی بدون گل تمام شد تا امتیازات بین مراکش و کرواسی تقسیم شود و نایب‌قهرمان جام جهانی قبلی با توقف در ایستگاه نخست، کارش را در قطر استارت بزند.

 

شمشیر سامورایی‌ها گلوی آلمان را برید؛ ژاپن دومین شگفتی‌ساز جام

تیم ملی فوتبال آلمان در نخستین بازی خود مقابل ژاپن شکست خورد تا دومین شگفتی جام جهانی رقم بخورد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های آلمان و ژاپن در ورزشگاه خلیفه از گروه پنجم با قضاوت ایوان بارتون از السالوادور به مصاف هم رفتند که در پایان ژاپن توانست با نتیجه دو بر یک ژرمن‌ها را از پیش رو بردارد و شگفتی‌ساز شود.

ژرمن‌ها که صعود مقتدرانه‌ای به جام‌جهانی داشتند، به‌دنبال این بودند تا قدرتشان را در همین بازی نشان داده و ناکامی در جام جهانی قبلی را جبران کنند. سامورایی‌ها که قبل از بازی مورد تمجید هنسی فلیک هم قرار گرفته بودند، به‌دنبال اثبات خود بودند تا بعد از عربستان دومین آسیایی باشند که شگفتی‌سازی می‌کنند.

با این حال ابتدا سامورایی‌ها بودند که توانستند در نخستین دقایق بازی دروازه نویر را تهدید کنند اما بعد از دقایقی شاگردان هانسی فلیک نبض بازی را در دست گرفتند.

در دقیقه ۳۳ رام توانست با دروازه‌بان ژاپن تک به تک شود و او را از پیش بردارد اما دروازه‌بان ژاپن مجبور به خطا روی این بازیکن شد تا داور نقطه پنالتی را اعلام کند و ایلکای گوندوغان نخستین گل بازی را به ثمر برساند.

در ادامه نبض بازی در دست ژرمن‌ها بود و سامورایی‌ها چشم به ضد حملات داشتند تا اینکه در دقیقه ۷۵ دوآن تنها دو دقیقه بعد از ورود به زمین، بازی را به تساوی کشاند. در دقیقه ۸۳ این‌بار آسانو دیگر بازیکن تعویضی دروازه ژرمن‌ها را باز کرد تا آلمان شروع تلخی در جام بیست‌ودوم داشته باشد. البته درخشش شوئیجی گوندا، دروازه‌بان ژاپن در رقم خوردن این نتیجه بی‌تاثیر نبود.

 

خط و نشان اسپانیا برای مدعیان جام؛ ماتادورها با هفت گل کاستاریکا را له کردند

تیم ملی فوتبال اسپانیا با ثبت پیروزی هفت بر صفر در مقابل کاستاریکا به مقتدرانه‌ترین پیروزی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دست پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و کاستاریکا از گروه پنجم در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند که در پایان لاروخا با نتیجه‌ پرگل هفت بر صفر به برتری دست یافت.

اسپانیا از همان ابتدا تیم برتر میدان بود و لوئیز انریکه با ترکیب هجومی‌ای که به زمین فرستاده بود نشان داد که آمده تا خیلی زود به گل برسد. اتفاقی که برای آنها در دقیقه‌ی ۱۱ رخ داد.

دنی اولمو، مهاجم تیم لایپزیش آلمان پاس در عمق گاوی را به خوبی گرفت و با چرخشی زیبا و ضربه‌ی چیپ بدون نقص‌اش گل نخست را برای لاروخا به ثمر رساند.

۱۰ دقیقه بعد نوبت به گل دوم رسید. این بار ارسال زمینی و زیبای جوردی آلبا از سمت چپ به حوالی محوطه‌ی جریمه رسید و مارکو آسنسیو با ضربه‌ای تک ضرب گل دوم را وارد دروازه کاستاریکا کرد. کیلور ناواس، گلر باتجربه‌ی تیم سفیدپوش می‌توانست نمایش بهتری در این صحنه داشته باشد.

شاگردان انریکه طبق فرمول هر ۱۰ دقیقه یک گل، این بار در دقیقه‌ی ۳۱ و از روی نقطه‌ی پنالتی به وسیله ی فران تورس گل سوم را هم زدند تا با خیال راحت به رختکن بروند و خود را برای ۴۵ دقیقه‌ی دوم مهیا کنند.

مردان تحت هدایت لوئیز فراندو سوارز با روحیه‌ای پایین وارد زمین شدند و نتوانستند حتی یک فرصت جدی را هم روی دروازه‌ی اسپانیا خلق کنند. در طرف مقابل اما تیم آماده‌ی اسپانیا با بی‌رحمی به گلزنی ادامه داد.

فران تورس از اشتباه و تعلل کاستاریکایی‌ها نهایت استفاده را کرد و در دقیقه‌ی ۵۴ گل چهارم را به ثمر رساند و خودش را ۲ گله کرد.

۲۰ دقیقه‌ی بعد نتیجه سنگین‌تر شد. این بار گاویِ ۱۸ ساله بود که شب درخشان‌اش را تکمیل کرد. او که یک پاس گل در نیمه‌ی اول داده بود به زیبایی ارسال آلوارو موراتا با شوتی تماشایی به کنج دروازه ناواس فرستاد و برد شیرین لاروخا را شیرین‌تر کرد. البته که این پایان ماجرا نبود.

کارلوس سولر در دقیقه‌ی ۸۹ توانست توپ سرگردان در محوطه‌ جریمه را به گل ششم تبدیل کند و آلوارو موراتای تعویضی پس از یک پاس گل، این بار در دقیقه‌ ۹۲ زننده‌ گل هفتم تیمش نام گرفت.

ماتادورها با ثبت پیروزی هفت بر صفر به مقتدرانه‌ترین برد جام بیست و دوم تا به اینجای کار دست یافتند و گوی سبقت را از انگلیس و فرانسه ربودند.

اسپانیا با این پیروزی و با تفاضل گل بهتر نسبت به ژاپن در صدر جدول رده‌بندی گروه پنجم قرار گرفت. کاستاریکا هم پس از آلمان که با حساب ۲ بر یک به ژاپن باخت در جایگاه چهارم ایستاد. این سنگین‌ترین باخت کاستاریکا در تاریخ جام جهانی بود که به بار نشست.

 

بلژیک یک - کانادا صفر؛ پیروزی شیاطین سرخ در شب درخشش کورتوآ

تیم ملی بلژیک در حالی با برتری یک بر صفر مقابل کانادا، جام‌جهانی قطر را با برد آغاز کرد که شیاطین سرخ این پیروزی را مدیون درخشش کورتوآ هستند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های بلژیک و کانادا در ورزشگاه احمد بن علی دوحه از گروه ششم به مصاف هم رفتند.

نبرد بلژیک و کانادا با حملات شاگردان هردمن آغاز شد و در دقیقه ۸ حملات کانادا سبب شد تا این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شود.

جانی سیکاز پس از بررسی توسط داور ویدئویی برخورد توپ به دست کاراسکو را پنالتی اعلام کرد اما ضربه آلفونسو دیویس را کورتوآ مهار کرد تا کانادایی‌ها در همین ابتدای کار شانس بزرگی را از دست بدهند.

در ادامه باز هم این کانادا بود که برتر نشان داد اما بی دقتی و بدشانسی‌شان سبب شد تا برتری‌شان ختم به گل نشود.

در دقیقه ۴۴ بود که برخلاف جریان بازی، بلژیک به گل رسید تا کانادا با شکست یک بر صفر به رختکن برود. در این دقیقه پاس بلند آلدروایلد، مدافع بلژیک از زمین خودی به بتشوایی رسید که با فرار از بین مدافعان کانادا با یک ضربه تک ضرب، دروازه بورجان را باز کرد.

نیمه دوم را هم کانادا بهتر آعاز کرد و شاگردان هردمن به دنبال گل مساوی بودند، در سوی مقابل بلژیک هم روی ضد حمله خطرناک و پاس‌های دیبروینه خطرناک نشان می‌داد. در مهم‌ترین صحنه بازی در چهل و پنج دقیقه دوم، باز هم کورتوآ به داد بلژیک رسید و ضربه سر لاریا را با یک سوپر واکنش در دقیقه ۸۴ دفع کرد تا در نهایت بلژیک با یک گل کانادا را شکست دهند و جام بیست و دوم را با پیروزی آغاز کنند.

در دیگر بازی این گروه، تیم‌های کرواسی و مراکش به تساوی بدون گل رسیدند. در پایان بازی‌های این گروه در دور اول مرحله گروهی، تیم بلژیک با کسب یک امتیاز در صدر قرار گرفت، تیم‌های کرواسی و مراکش با یک امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند و کانادا بدون امتیاز در رده چهارم گروه ششم ایستاد.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։