فا
چهارشنبه, 09 آذر 1401 01:00

ایران ۰ – آمریکا ۱؛ پایان یک رویای شیرین/ یانکی‌ها با شکست ایران حریف هلند شدند

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود از مرحله گروهی رقابت‌هایجام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آمریکا رفت و با یک گل شکست خورد تارویای صعود بر باد برود.

«آلیک»- تیم ملی ایران در آخرین بازی خود از مرحله گروهی رقابت‌هایجام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آمریکا رفت و با یک گل شکست خورد تارویای صعود بر باد برود.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا از ساعت ۲۲:۳۰ امشب (سه‌شنبه - به‌وقت ایران)، در دور سوم از مرحله گروهی جام جهانی۲۰۲۲ قطر و در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند.

ترکیب ایرانعلیرضا بیرانوند،‌ رامین رضاییان، مجید حسینی، میلاد محمدی (۳+۴۵ - علی کریمی)، مرتضی پورعلی‌گنجی، احمدنوراللهی (۷۱ - مهدی ترابی)، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج‌صفی (۷۱ - ابوالفضل جلالی)، علی قلی‌زاده (۷۸ - کریم انصاری‌فرد)،سردار آزمون (۴۶ - سامان قدوس) و مهدی طارمی.

ترکیب آمریکا: مت ترنر، سرجینیو دست (۸۲ - شاگر مور)، تایلر آدامز، آنتونی رابینسون، یونس موسی، وستون مک‌کنی (۶۵ - کلین پریآکوستا)، کریستین پولیشیچ (۴۶ - برندن آرونسون)، تیم ریم، کامرون کارتر ویکرز، تیموتی وه‌آ (۸۲ - واکر زیمرمن) و جاش سارجنت(۷۸ - حاجی رایت).

داور مسابقهمتئو لاهوس

نیمه اول

دقیقه ۲: تیم ملی آمریکا با حرکت سرجینیو دست از سمت راست صاحب کرنر شد.

دقیقه ۵: کار ترکیبی طارمی، آزمون و رضاییان در پشت محوطه جریمه ایران را صاحب موقعیت کرد که مدافعان آمریکا مانع مهاجمانایران شدند.

دقیقه ۱۰: سانتر بازیکنان آمریکا از میانه‌های میدان به پولیشیچ در محوطه جریمه رسید و ضربه سر این بازیکن در اختیار بیرانوند قرارگرفت.

دقیقه ۱۶: سانتر خطرناک سرجینیو دست از سمت راست با واکنش به موقع بیرانوند از منطقه خطر دور شد.

دقیقه ۲۰: پاس پشت دفاع عزت‌اللهی به طارمی رسید و این بازیکن داخل محوطه جریمه آمریکا شد اما پاس طارمی به آزمون توسطمدافع آمریکا قطع شد

دقیقه ۲۷: حرکت پولیشیچ در میانه‌های میدان تیموتی وه‌آ را صاحب موقعیت کرد که ضربه سر خطرناک این بازیکن در اختیار بیرانوندقرار گرفت.

دقیقه ۳۸: پاس خطرناک سرجینیو دست از سمت راست با ضربه پولیشیچ به گل اول آمریکا تبدیل شد.

دقیقه ۶+۴۵تیموتی وه‌آ روی فرار در عمق خود توانست بار دیگر از غفلت مدافعان ایران استفاده و با یک ضربه دقیق دروازه ایران را بازکند که خوشبختانه در این صحنه کمک داور آفساید مهاجم آمریکا را گرفت و گل را مردود اعلام کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۱: سانتر رامین رضاییان از سمت راست به سامان قدوس در محوطه جریمه آمریکا رسید و ضربه سر این بازیکن به شکلخطرناکی از بالای دروازه آمریکا به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰: سانتر خطرناک رضاییان از سمت راست با ضربه سر مدافعان آمریکا دفع شد.

دقیقه ۶۴: علی قلی‌زاده در یک رفت و برگشت و روی تعلل مدافع آمریکا در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که پاس هافبک ایراناز جلوی طارمی رد شد و با شوت خطرناک قدوس از کنار دروازه آمریکا به بیرون رفت

دقیقه ۸۱: سانتر خطرناک عزت‌اللهی از سمت راست در داخل محوطه جریمه آمریکا به علی کریمی رسید و بخت با این بازیکن یار نبود تاملی‌پوشان کشورمان به گل تساوی برسند.

دقیقه ۳+۹۰ضربه سر خطرناک مرتضی پورعلی‌گنجی روی ارسال رضاییان با اختلاف کم از کنار دروازه آمریکا به بیرون رفت.

دقیقه ۶+۹۰ابوالفضل جلالی هم از کارت زرد داور بی‌ نصیب نماند

دقیقه ۹+۹۰ارسال‌های بلند ایران در دقایق پایانی، تیم کشورمان را به یک موقعیت خطرناک رساند، اما ضربه سر پورعلی‌گنجی درادامه روی پای طارمی جفت و جور نشد تا این فرصت خوب گلزنی از دست برود. بازیکنان ایران در این صحنه معتقد به ضربه پنالتیبودند اما متئو لاهوز داور این بازی اعتقادی به پنالتی نداشت

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։