فا
شنبه, 12 آذر 1401 14:21

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ رکورد عجیب بعد از ۳۰ سال؛ هیچ تیمی ۹ امتیازی نشد / برزیل پرافتخارترین ماند

ناکامی تیم‌های بزرگ در کسب ۹ امتیاز کامل دور گروهی از اتفاقات منحصر به فرد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود که بعد از ۳۰ سال ثبت شد.

«آلیک» - ناکامی تیم‌های بزرگ در کسب ۹ امتیاز کامل دور گروهی از اتفاقات منحصر به فرد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود که بعد از ۳۰ سال ثبت شد.

به گزارش ایرنا، دور گروهی مسابقات جام جهانی فوتبال با صعود تیم‌های هلند، سنگال، آمریکا، انگلیس، آرژانتین، لهستان، اسپانیا، ژاپن، فرانسه، استرالیا، کرواسی، مراکس، برزیل، سوئیس، پرتغال و کره‌جنوبی به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها به پایان رسید. در این دور شگفتی‌ها و آمارهای جذابی ثبت شد که می‌تواند در ادوار جام جهانی منحصر به فرد باشد.

یکی از این آمارها ناکامی تیم‌های بزرگ در کسب ۹ امتیاز کامل دور گروهی بود اتفاقی که از سال ۱۹۹۸ بی‌سابقه بوده است.

در این دوره تیم ملی هلند از گروه اول با هفت امتیاز، انگلیس از گروه دوم با ۷ امتیاز، آرژانتین از گروه سوم با ۶ امتیاز، فرانسه از گروه چهارم با ۶ امتیاز، ژاپن با ۶ امتیاز در گروه پنجم، مراکش با هفت امتیاز در گروه ششم، برزیل با ۶ امتیاز در گروه هفتم و پرتغال با ۶ امتیاز در گروه هشتم به عنوان تیم‌های نخست صعود کردند.

ناکامی تیم های بزرگ در کسب ۹ امتیاز در حالی است که در جام جهانی ۱۹۹۸ تیم ملی فرانسه و آرژانتین امتیاز کامل کسب کرده بودند و در جام جهانی ۲۰۰۲ نیز اسپانیا و برزیل به این مهم رسیدند. در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، پرتغال، برزیل و اسپانیا تیم های ۹ امتیاز بودند و در سال ۲۰۱۰ هلند و آرژانتین تمام مسابقات دور گروهی را با پیروزی به پایان رساندند.

در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هلند، کلمبیا، آرژانتین و بلژیک تیم‌های ۹ امتیازی لقب گرفتند و تیم اروگوئه، کرواسی و بلژیک در جام جهانی روسیه امتیازات کامل دور گروهی را کسب کردند.

 

برزیل پرافتخارترین ماند

حذف و غیبت ۲ قهرمان ادوار جام جهانی موجب شد تا سلسائو برای چهار سال دیگر عنوان پرافتخارترین تیم جهان را یدک بکشد.

به گزارش ایرنا، در بیست و یک دوره گذشته جام جهانی فوتبال هشت کشور برزیل، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اروگوئه، آرژانتین، اسپانیا و انگلیس موفق به فتح کاپ زرین مسابقات شدند. برزیل با پنج عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم ادوار جام جهانی به شمار می‌رود. این تیم در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ موفق به برگزاری جشن قهرمانی شده است.

بعد از تیم برزیل ۲ کشور ایتالیا و آلمان با کسب چهار عنوان قهرمانی در جایگاه دوم قرار دارند. تیم‌های فرانسه، اروگوئه و آرژانتین ۲ عنوان قهرمانی کسب کرده و انگلیس و اسپانیا نیز یک بار موفق به فتح بالاترین قله فوتبال جهان شدند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر زمان مناسبی برای رسیدن ایتالیا و آلمان به رکورد برزیل بود اما این ۲ تیم نتوانستند از آن استفاده کنند. ایتالیا در دور مقدماتی مسابقات جام با شکست در برابر مقدونیه حذف شد و تیم آلمان در دور گروهی جام جهانی پایین‌تر از ژاپن و اسپانیا قرار گرفت. عدم صعود ایتالیا و حذف آلمان این فرصت را به برزیل داد تا بتواند برای چهار سال دیگر عنوان پرافتخارترین تیم جهان را یدک بکشد.

البته این تیم به مرحله حذفی صعود کرده و شانس رسیدن به فینال و عنوان قهرمانی را دارد. برزیل در مرحله یک‌هشتم نهایی باید به مصاف کره‌جنوبی نماینده آسیا برود.

در جام جهانی قطر تیم‌های آرژانیتن و فرانسه این شانس را خواهند داشت تا برای سومین عنوان قهرمانی تلاش کنند و تیم انگلیس و اسپانیا نیز با صعود به مرحله حذفی می‌توانند مدعی جام باشند. آرژانتین با استرالیا و فرانسه با لهستان دیدار خواهد کرد. حریف انگلیس در مرحله یک‌هشتم نهایی تیم سنگال است و اسپانیا با مراکش نماینده قدرتمند آفریقا روبرو خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։