فا
پنج شنبه, 04 اسفند 1401 10:06

لیگ قهرمانان اروپا؛ تلاش طارمی و پورتو به در بسته خورد / تساوی منچسترسیتی مقابل لایپزیش

شب گذشته و در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا تیم اینتر با یک گل برابر پورتو به پیروزی رسید و منچسترسیتی و لایپزیش نیز با تساوی به کار خود پایان دادند.

«آلیک» - شب گذشته و در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا تیم اینتر با یک گل برابر پورتو به پیروزی رسید و منچسترسیتی و لایپزیش نیز با تساوی به کار خود پایان دادند.

 

اینتر با لوکاکو نصف راه صعود را رفت تلاش طارمی و پورتو به در بسته خورد

پورتو در شبی که مهدی طارمی را ۸۳ دقیقه در اختیار داشت، در بازی رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه یک بر صفر برابر اینتر شکست خورد.

به گزارش ایرنا، مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری دیدار رفت اینترمیلان و پورتو از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته پیگیری شد.

اینتر و پورتو در حالی به مصاف هم رفتند که هر دو تیم در لیگ‌های داخلی ایتالیا و پرتغال با قرار گرفتن در رده دوم برای رسیدن به صدر و قهرمانی تلاش می‌کنند و این بار دو تیم برای رسیدن به جمع ۸ تیم برتر لیگ قهرمانان با هم روبرو شدند.

همان طور که پیش بینی می‌شد مهدی طارمی در ترکیب اصلی پورتو قرار داشت تا این بازی برای هواداران ایرانی جذابیت بیشتری پیدا کند.

مسابقه با حملات اینتر و بازی هجومی شاگردان سیمونه اینزاگی آغاز شد که در خانه به دنبال گلزنی و برتری بودند، برتری اینتر در میانه زمین سبب شده بود تا توپ در ۲۵ دقیقه اول بیشتر در نیمه زمین پورتو در جریان باشد و شاگردان کنسیسائو روی ضدحمله ها راهی برای رسیدن به دروازه اینتر پیدا کنند.

با این حال برتری اینتر تبدیل به خلق موقعیت خطرناکی نشد و در ۲۰ دقیقه پایانی نیمه اول پورتو با بیرون آمدن از لاک دفاعی توانست روی دروازه اینتر در چند موقعیت خطرناک ظاهر شود.

در جدی‌ترین موقعیت پورتو ضربه مهاجم پورتو روی پاس به عقب زیبای طارمی از داخل شش قدم را آندره اونانا دفع کرد.

در دقایق تلف شده نیمه اول هم کاستا با یک سیو استثنایی ضربه سر الکساندو باستونی را مهار کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم را پورتو بهتر آغاز کرد و شاگردان کنسیسائو زهردارتر ظاهر شدند و در این بین طارمی مانند نیمه اول پرتلاش در خط حمله ظاهر شد.

در مهم‌ترین موقعیت پورتو، در دقیقه ۵۵ ضربه طارمی در داخل شش قدم را اونانا به طرز فوق‌العاده‌ای دفع کرد.

در ادامه در دقیقه ۷۸ اوتاویو کارت زرد دوم را دریافت کرد تا پورتو ۱۰ نفره شود و کار برای یاران طارمی سخت‌تر شود. با توجه به ۱۰ نفره شدن پورتو، در دقیقه ۸۳ طارمی از زمین بازی بیرون رفت و وندل به جای او به زمین بازی آمد تا کمربند دفاعی تیم پرتغالی در سن‌سیرو محکم‌تر شود.

با این حال مقاومت پورتو در دقیقه ۸۶ شکست و روملو لوکاکو که در دقیقه ۵۸ به جای ادین ژکو وارد زمین بازی شده بود، گل برتری را به ثمر رساند تا در نهایت اینتر بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی را با نتیجه یک بر صفر مقابل پورتو به پیروزی برسد.

 

تساوی منچسترسیتی مقابل لایپزیش؛ گواردیول مانع برتری گواردیولا شد

تیم فوتبال منچسترسیتی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل لایپزیش با تساوی متوقف شد.

به گزارش ایرنا، در یکی از دیدارهای مهم این مرحله منچستر سیتی از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته در ورزشگاه ردبول‌آره‌نا به مصاف لایپزیش رفت که با تساوی مقابل رقیب آلمانی خود متوقف شد.

شاگردان گواردیولا که نیم‌نگاهی به قهرمانی دارند، برای موفقیت باید مقابل رقیب آلمانی موفق می‌شدند اما لایپزیش نشان داد که برای منچستر سیتی هم رقیب آسانی نیست.

در ابتدا ریاض محرز در دقیقه ۲۷ سیتیزن ها را پیش انداخت اما شاگردان گواردیولا نتوانستند تا پایان بازی از این برد خود محافظت کنند چرا که بارها درخشش دروازه بان لایپزیش مانع گلزنی مهاجمانی چون ارلینگ هالند و جک گریلیش شد.

در دقیقه ۸۲ نیز یاشکو گواردیول ستاره کروات لایپزیش دروازه ادرسون را باز کرد تا بازی با تساوی خاتمه پیدا کند و تکلیف صعود به اتحاد کشیده شود.

دیدار برگشت دو تیم، ۲۳ اسفند ماه در اتحاد برگزار خواهد شد تا تکلیف تیم صعود کننده به مرحله بعد مشخص شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։