فا
پنج شنبه, 25 اسفند 1401 11:56

لیگ قهرمانان اروپا؛ صعود رئال و ناپولی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان

تیم های رئال مادرید و ناپولی با پیروزی در مجموع دو بازی رفت و برگشت برابر لیورپول و آینتراخت فرانکفورت به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

«آلیک» - تیم های رئال مادرید و ناپولی با پیروزی در مجموع دو بازی رفت و برگشت برابر لیورپول و آینتراخت فرانکفورت به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

 

پیروزی تکراری رئال با درخشش کریم؛ خبری از کامبک لیورپول نبود

تیم فوتبال رئال مادرید با برتری یک بر صفر مقابل لیورپول در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی در مجموع با پیروزی ۶ بر ۲ توانست به جمع ۸ تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

به گزارش ایرنا، رئال مادرید و لیورپول از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب گذشته در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند.

دو تیم مدعی فوتبال اروپا در حالی در سانتیاگو برنابئو با یکدیگر روبه‌رو شدند که در بازی رفت که در آنفیلد برگزار شد، رئال با نتیجه ۵ بر ۲ توانسته بود به پیروزی برسد تا لیورپولی‌ها در بازی برگشت به یک پیروزی حداقل ۴ بر صفر برای صعود نیاز داشته باشند، یک ماموریت سخت که کمتر کسی حاضر بود روی آن شرط ببندد!

رئال و لیورپول بازی را رو به جلو و هجومی آغاز کردند تا توپ در اکثر دقایق نیمه اول در محوطه جریمه دو تیم در گردش باشد و تیبو کورتوآ و آلیسون بکر روز سختی را در پیش داشته باشند.

در اولین موقعیت جدی بازی ضربه سر داروین نونیز را کورتوآ مهار کرد تا لیورپول از رسیدن به یک گل زودهنگام محروم شود. رئال در دقیقه ۱۴ در آستانه رسیدن به گل بود اما ضربه وینیسیوس جونیور از داخل شش‌قدم را بکر با شانه‌اش و به طرز عجیبی دفع کرد تا دروازه‌ها همچنان بسته بماند.

در ادامه شوت سنگین کاماوینگا از پشت محوطه جریمه که به تیر دروازه لیورپول برخورد کرد و در ادامه شوت لوکا مودریچ که با اختلاف کمی از بالای دروازه بکر به بیرون رفت، دو فرصت مهمی بود که با خوش شانسی لیورپولی‌ها راهی به دروازه شاگردان یورگن کلوپ پیدا نکرد.

لیورپول هم اما زهردار نشان داد و در دقیقه ۳۳ ضربه نوینز را باز هم کورتوآ به زییایی مهار کرد تا ستاره نیمه اول دو دروازه‌بان باشند.

نیمه دوم را رئال هجومی‌تر آغاز کرد و ضربه والورده را در مصاف تک به تک، بکر دفع کرد تا حملات مادریدی‌ها همچنان بی ثمر باشد. لیورپول در این نیمه خلاف نیمه اول کم خطرتر نشان داد و این شاگردان کارلو آنچلوتی بودند که زهردارتر نشان دادند.

سرانجام در دقیقه ۷۹ کریم بنزما روی پاس وینیسیوس توانست دروازه بکر را باز کند و رئال یک بر صفر پیش بیفتد.

این نتیجه تا آخر بازی باقی ماند تا رئال در بازی برگشت لیورپول را با یک گل شکست دهد و با برتری ۶ بر ۲ در مجموع دو بازی رفت و برگشت به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند و لیورپول باز هم پشت سد رئال متوقف شود.

 

شکست سنگین نماینده آلمان برابر ناپولی در ورزشگاه دیگو مارادونا

تیم فوتبال ناپولی با پیروزی ۳ بر صفر همانند دیدار رفت نماینده آلمان را شکست داد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال ناپولی ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۳-۲۰۲۲ در بازی برگشت و از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه دیگو آرماندو مارادونا برابر آینتراخت فرانکفورت به میدان رفت که این بازی در پایان با برتری قاطع میزبان خاتمه یافت.

شاگردان اسپالتی که در دور رفت نماینده آلمان را با ۲ گل شکست داده بود در بازی برگشت کار چندان سختی نداشتند و در شرایطی که نیمی از زمان بازی سپری شده بود، در آخرین دقایق نیمه اول با ضربه سر دیدنی ویکتور اوسیمن به گل رسیدند.

۱۰ دقیقه بعد بازهم این میزبان بود که به گل رسید، در این صحنه ویکتور اوسیمن در دقیقه ۵۳ دبل کرد تا برای دومین بار نام خود را به عنوان گلزن این دیدار به ثبت برساند.

در دقیقه ۶۲ خطای مدافعان آینتراخت فرانکفورت کافی بود تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. پیوتر زیلنسکی توپ را به وسط دروازه شلیک کرد تا برای سومین بار میزبان پیش افتاده و هواداران ناپولی به جشن و پایکوبی مشغول شوند.

این نتیجه تا پایان حفظ شد تا شاگردان لوچانو اسپالتی همچنان به روند موفقیت خود ادامه دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։