فا
شنبه, 08 دی 1397 12:18

پیروزی قلم ورزش بر پیشکسوتان آرارات در دیداری نمادین

تیم فوتبال خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران (قلم ورزش) در دیداری دوستانه مقابل تیم آرارات با 4 گل به پیروزی رسید.

«آلیک» - تیم فوتبال خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران (قلم ورزش) در دیداری دوستانه مقابل تیم آرارات با 4 گل به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، در آستانه فرا رسیدن سال جدید میلادی، ایام کریسمس و همچنین سالگرد تاسیس تیم فوتبال خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران، این مصاف دوستانه روز پنجشنبه (6 دی ماه) در ورزشگاه آرارات برگزار شد.

پیش از برگزاری این مسابقه ابتدا وازگن صفریان به نمایندگی از سوی اعضا تیم ارامنه به حاضرین خیر مقدم گفت و از حسن توجه خبرنگاران و تلاش برای زنده نگه داشتن خاطرات گذشته تیم آرارات تشکر کرد و از زنده یاد علی مودت موسس تیم قلم ورزش به نیکی یاد کرد.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و رئیس انجمن ورزشی نویسان هم در سخنانی اقدامات فرهنگی تیم قلم ورزش را ستود و از خصوصیات بارز تیم آرارات در عرصه فوتبال کشورتمجید کرد.

علی خسروی داور پیشکسوت فوتبال کشور نیز به نمایندگی از قشر داوری ایام کریسمس و در پیش بودن سال نو میلادی را تبریک گفت و یادآور شد طی سالها داوری هیچگاه در بازی های آرارات با مشکل مواجه نشده بود و همواره بازیکنان این تیم مسائل اخلاقی را در زمین رعایت می کردند.

حسین ابوالفتحی (2 گل)، حسین نوروزیان و علی اکبر ماهوت فروش گلزنان تیم قلم ورزش در این دیدار بودند.

تیم قلم ورزش متشکل از خبرنگاران و عکاسان ورزشی و پیشکسوتان رسانه است و جزء قدیمی ترین تیم فوتبال مطبوعات ایران محسوب می شود که همه ساله در سالگرد تاسیس خود که مصادف با جشن های سال نو میلادی است این مهم را با برگزاری دیداری دوستانه با یکی از تیم‌های جامعه ارامنه کشور جشن می‌گیرد.

در نیمه نخست این دیدار پیشکسوت های رسانه به میدان رفتند و در نیمه دوم بازی، اهالی جوان مطبوعات و خبرگزاری های عضو تیم قلم ورزش مقابل تیم آرارات صف آرایی کردند.

در این مسابقه بازیکنان قدیمی و نام آشنای فوتبال ارامنه از جمله وازگن صفریان، مائیس میناسیان، سامسون پطروسیان، ورژ بخشی و ادموند بزیک به میدان رفتند.

کارو حق وردیان، آندرانیک تیموریان، ادموند اختر، مارکار آقاجانیان و فرد ملکیان نیز از بازیکنان قدیمی و نام آشنای تیم آرارات هستند که در سالهای نه چندان دور در این تیم بازی می کردند.

تیم فوتبال قلم ورزش روز دوم دی ماه 1377 با تلاش و همت مرحوم علی مودت بازیکن فقید تیم‌های نفت تهران و ماشین سازی تبریز تاسیس شد و در 20 سال گذشته به مناسبت‌های مختلف علاوه بر چند استان ایران در کشورهایی چون امارات، سوریه، عربستان و ترکمنستان هم به میدان رفته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։