فا
سه شنبه, 18 دی 1397 10:10

جام ملت های آسیا 2019؛ جشنواره گل ایران در امارات

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در جام ملت های آسیا با پنج گل حریف یمنی را از پیش رو برداشت تا همراه با شروع طوفانی خود برای حریفان آسیایی خط و نشان بکشد.

«آلیک» - تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در جام ملت های آسیا با پنج گل حریف یمنی را از پیش رو برداشت تا همراه با شروع طوفانی خود برای حریفان آسیایی خط و نشان بکشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هفدهمین دوره جام ملت های آسیا 2019 از15 دی ماه به میزبانی کشور امارات آغاز شده است و تیم ملی فوتبال ایران که برای پایان دادن به حسرت 43 سال قهرمان نشدن پا به این مسابقات گذاشته، از ساعت 19 و 30 دقیقه روز گذشته در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی مقابل تیم یمن صف آرایی کرد.

شاگردان کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی که در پنج مصاف گذشته خود مقابل یمن همیشه پیروز بودند و فقط یک گل دریافت کردند با گل های مهدی طارمی (2 گل)، اشکان دژاگه، سردار آزمون و سامان قدوس به برتری رسیدند.

سفید پوشان ایران بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه 10 پاس های تک ضرب آنها به مهدی طارمی مهاجم تیم ملی رسید ولی سعود السوادی دروازه بان تیم یمن ضربه او را به خوبی دفع کرد.

2 دقیقه بعد حمله دوباره یوزهای ایرانی به ثمر نشست و شوت محکم سردار آزمون از پشت محوطه 18 قدم حریف را ابتدا گلر تیم یمن دفع کرد ولی توپ برگشتی را طارمی به تور دروازه چسباند.

بازیکنان ایران که کاملا بر توپ و میدان مسلط بودند، حریف را با حملات خود تحت فشار قرار دادند تا در دقیقه 23 ضربه ایستگاهی پشت محوطه 18 قدم حریف را اشکان دژاگه با شوتی زیبا و پس از برخورد به پشت دروازه بان به گل دوم ایران تبدیل کند.

موتور گلزنی ملی پوشان ایران که تازه روشن شده بود در دقیقه 25 ایران را سه بر صفر پیش انداخت. در این صحنه توپ ارسالی رامین رضائیان از جناح چپ یمن به منطقه شش قدم آنها رسید و طارمی با ضربه سر دقیق خود را 2 گله کرد.

نیمه نخست با پیروزی سه بر صفر ایران به پایان رسید. با این حال شاگردان کی روش نیمه دوم را هم طوفانی آغاز کردند و در دقیقه 53 حرکت هجومی و پاس های آنها در منطقه شش قدم شاگردان یان کوچیان سرمربی تیم یمن سبب شد ایران به گل چهارم برسد.

زننده گل چهارم آزمون بود که پس از تاثیرگذاری السوادی گلر حریف و طارمی روی توپ با بغل پای ساده یوزهای ایرانی را چهار بر صفر پیش انداخت.

تیم یمن که در این دیدار کاملا اسیر برنامه های تاکتیکی و روند هجومی تیم ملی فوتبال ایران شده بود، حتی توانایی نزدیک شدن به دروازه ایران را نداشتند تا علیرضا بیرانوند گلر تیم ایران یکی از بیکارترین روزهای بازی خود را تجربه کند.

با این حال شاگردان کی روش که برای رسیدن به گل سیری ناپذیر بودند حملات بیشتری را بر روی دروازه حریف تدارک دیدند ولی آزمون و طارمی در باز کردن دوباره دروازه ناکام بودند.

در دقیقه 76 ضربه ارسالی که از جناح راست یمن از روی ضربه ایستگاهی توسط سامان قدوس بازیکن تازه به میدان آمده ارسال شده بود را آزمون به دیرک دروازه زد. ولی 2 دقیقه بعد، سامان قدوس ملی پوش باشگاه آمیان فرانسه از پشت محوطه 18 قدم تیم یمن صاحب فرصت شوت زنی شد و ضربه او از بین همه بازیکنان به تور دروازه حریف رسید.

در وقت های تلف شده شوت سرکش مهدی ترابی می توانست به گل ششم ملی پوشان تبدیل شود اما با بدشانسی این توپ به دیرک افقی دروازه برخورد کرد و به زمین بازگشت.

با این حال در نهایت تابلوی ورزشگاه نتیجه پنج بر صفر را به سود یوزهای ایرانی نشان داد تا ملی پوشان گام نخست را محکم و مقتدرانه برداشته باشند.

** ترکیب تیم ایران: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی (دقیقه 46 پژمان منتظری)، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، مهدی طارمی (دقیقه 71 کریم انصاری فرد)، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، وحید امیری (دقیقه 60 سامان قدوس)، مهدی ترابی و سردار آزمون.

سرمربی: کارلوس کی روش

** ترکیب تیم یمن: سعود السوادی، مدیر عبدربه، محمد فواد عمر (دقیقه 58 عمار حمصان)، محمد بارویس، علاءالدین نعمان، احمد الحیفی، وحید محمد الخیاط (دقیقه 64 احمد سعید)، علاء الصاصی، عماد منصور توفیق، عبدالواسع المطری و احمد السروری.

سرمربی: یان کوچیان

دومین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی روز شنبه 22 دی ماه مقابل ویتنام برگزار می شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։