فا
پنج شنبه, 20 دی 1397 10:05

جام ملت های آسیا 2019؛ پیروزی ژاپن، ازبکستان و قطر در پایان آخرین روز دور اول مرحله گروهی

شب گذشته و در ادامه برگزاری رقابت های مرحله گروهی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا تیم های ملی ژاپن، ازبکستان و قطر توانستند حریفان خود را از پیش رو بردارند و به این ترتیب آخرین روز دور اول مرحله گروهی این رقابت ها به پایان رسید.

ژاپن به سختی ترکمنستان را مغلوب کرد

«آلیک» - تیم ملی فوتبال ژاپن بازی باخته برابر ترکمنستان را با دشواری فراوان با پیروزی سه بر دو عوض کرد.

به گزارش ایرنا، از گروه ششم رقابت های جام ملت های آسیا، تیم ملی ژاپن پرافتخارترین تیم این مسابقات به مصاف ترکمنستان رفت و در حالی که نیمه نخست را یک بر صفر باخته بود در نهایت به برتری سه بر دو رسید.

علیرضا فغانی داور مطرح کشورمان با کمک های رضا سخندان و محمدرضا منصوری قضاوت این دیدار که در ورزشگاه «آل نهیان» ابوظبی برگزار شد را عهده دار بودند.

در حالی که سامورایی ها خود را آماده یک پیروزی روحیه بخش می کردند و کار را تهاجمی آغاز کردند، اما بازیکنان ترکمنستان با دوندگی بالا و انسجام تیمی مناسب، اجازه هنرنمایی به حریف را ندادند.

در دقیقه 26 ارسلان آمانوف کاپیتان ترکمنستان با حرکتی پا به توپ و شوتی سنگین توپ را به تور دروازه ژاپن دوخت تا گلی خاطره انگیز را به ثبت برساند.

تلاش ژاپن در نیمه نخست برای گلزنی در نیمه نخست ثمری نداشت تا این تیم با شکست یک بر صفر به رختکن برود.

ژاپن که نمی خواست شروع ضعیفی در جام ملت های آسیا داشته باشد در نیمه دوم سراسر هجوم شد و در دقیقه 55 با ضربه یویا اوساکو به گل تساوی دست یافت.

تنها پنج دقیقه پس از آن غفلت مدافعان ترکمنستان سبب شد تا یویا اوساکو گل دوم خود ژاپن را به ثمر رساند تا سامورایی ها نتیجه را تغییر دهند.

در دقیقه 71 نوبت به ریتسو دوآن رسید تا سومین گل آبی پوشان ژاپن را به ثمر رسانده و برتری تیمش را قطعی کند.

در دقیقه 78 دروازه بان ژاپن مرتکیب خطا شد تا فغانی نقطه پنالتی را به سود ترکمنستان نشان دهد.

احمد عطایف پشت توپ ایستاد و گل دوم ترکمنستان را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

در ادامه ترکمنستانی ها چند بخت نسبی را برای کشاندن کار به تساوی داشتند که به این مهم نرسیدند تا در نهایت ژاپن به سختی پیروز شود.

 

سه امتیاز ارزشمند به حساب ازبکستان واریز شد

تیم ملی فوتبال ازبکستان در دیدار برابر عمان به برتری 2 بر یک دست یافت و سه امتیاز ارزشمند را به حساب خود واریز کرد.

به گزارش ایرنا، از گروه ششم جام ملت های آسیا تیم های ازبکستان و عمان در شارجه به مصاف هم رفتند که ازبکستان به پیروزی رسید تا مسیر خود را برای صعود هموار کند.

در حالی که بازی در ابتدا شرایط برابری داشت، اما ازبکستان در ادامه بر روند بازی تسلط بیشتری پیدا کرد و در دقیقه 34 با ضربه آزاد تماشایی اودیل احمدوف به گل دست یافت.

در آغاز نیمه دوم، شاگردان پیم وربیک در تیم عمان برای رهایی از شکست با تلاش زیاد در پی گلزنی بودند.

حملات همه جانبه عمان در نیمه دوم نتیجه داد و محسن القصانی که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود، در دقیقه 73 کار را به تساوی یک بر یک کشاند.

در دقیقه 86 الدور شومورادوف که تنها سه دقیقه از حضورش در میدان می گذشت، گل دوم ازبکستان را با استفاده از واکنش ضعیف دروازه بان عمان به ثمر رساند.

در دقیقه 92 ایگور کریمتس مدافع ازبکستان به دلیل خطای آشکار روی مدافع عمان که فرصت مناسب گلزنی داشت، از زمین اخراج شد.

در نهایت تلاش عمانی ها برای کسب امتیاز سودی نداشت تا ازبکستان به بردی مهم برسد.

 

قطر از سد لبنان گذشت

بازیکنان تیم ملی قطر در ادامه برگزاری رقابت های جام ملت های آسیا تیم ملی لبنان را شکست داده و سه امتیازی شدند.

به گزارش ایرنا، شاگردان فیلکس سانچز دراین دیدار که از گروه E این رقابت ها و ورزشگاه «بن زائد» برگزار شد با نتیجه 2 برصفر تیم ملی لبنان را از پیش رو برداشتند.

بسام الراوی دردقیقه 65 و علی الموز در دقیقه 79 برای تیم ملی قطر دراین دیدار گلزنی کردند.

تیم ملی قطر با کسب هر سه امتیاز این دیدار و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم عربستان که روز گذشته تیم ملی کره شمالی را با نتیجه 4 برصفر شکست داد درجایگاه دوم جدول رده بندی گروه E قرار گرفت.

تیم ملی لبنان نیز بدون امتیاز و باز هم تنها به دلیل تفاضل گل مناسب تر نسبت به کره شمالی در جایگاه سوم این گروه ایستاد.

نیمه نخست این دیدار دو تیم بازی زیبا و روانی را به نمایش گذاشتند اما دروازه دو تیم بسته باقی ماند.

بازیکنان تیم ملی قطر با شروع نیمه دوم با در اختیار گرفتن توپ و میدان آهنگ حملات خود را سریع تر کرده و حملات متعددی را بر روی دروازه لبنان طراحی کردند.

بازیکنان تیم لبنان که از کسب نتیجه تساوی رضایت داشتند در این نیمه بیشتر بازی تاخیری را در دستور کار داشتند اما روند اینگونه باقی نماند و سرانجام دردقیقه 65 الراوی از روی یک ضربه ایستگاهی گل نخست تیم ملی قطر را به زیبایی درون دروازه تیم لبنان جای داد و تیمش را پیش انداخت.

قطر که برای قرار گرفتن در بالای جدول این گروه رقابت نزدیکی با تیم ملی عربستان دارد باز هم حملات خود را ادامه داد و در دقیقه 79 گل دوم تیم ملی کشورش را به ثمر رساند و اختلاف را 2 برابر کرد.

درادامه کنترل بازی همچنان دراختیار ملی پوشان قطر بود و بازیکنان این تیم برای مهاجمان تیم خود موقعیت های دیگری نیز برای گلزنی ایجاد کردند که البته این فرصت ها به دلیل کم دقتی مهاجمان برای این تیم از دست رفت و بازی با همان نتیجه 2 برصفر تمام شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։