فا
شنبه, 22 دی 1397 14:52

تیم منتخب سال 2018 یوفا اعلام شد

تارنمای رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با شروع سال نو میلادی، نتایج رای گیری تیم منتخب سال 2018 میلادی را اعلام کرد.

«آلیک» - تارنمای رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با شروع سال نو میلادی، نتایج رای گیری تیم منتخب سال 2018 میلادی را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، یوفا روز گذشته ضمن اعلام فهرست تیم منتخب سال 2018 در گزارشی نوشت: یک سال دیگر سپری شد و سفیدپوشان رئال مادرید بدنبال کسب سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ قهرمانان اروپا، بار دیگر تیم منتخب یوفا را قبضه کردند.

این در حالی است که قهرمان فصل 2017 - 2018 لالیگا یعنی بارسلونا، دومین تیم با بیشترین نماینده در تیم منتخب سال 2018 یوفا است.

اگرچه این رای گیری هر ساله به طور آنلاین برگزار می شود، در سال های اخیر دیده ایم زمانی که تصمیم گیری بر عهده مردم واگذار می شود آبستن چه اتفاقاتی خواهد بود، اما غول های اسپانیا در مجموع با 6 نماینده بیشترین نماینده را در این رای گیری به خود اختصاص دادند.

نکته جالب دیگر این است که تیم پایتخت نشین اسپانیا با سه نامزد در خط دفاعی، یک هافبک و یک مهاجم که تابستان سال گذشته سانتیاگو برنابئو را به مقصد تورین ترک کرد، تیم منتخب سال یوفا را به تسخیر خود در آورده است.

در سوی دیگر، نگهبان قفس توری تیم منتخب مذکور توسط آبی اناری ها تامین شده و خط حمله آن هم با یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان یعنی لیونل مسی، بی نقص به نظر می رسد.

در این بین، هیچ جایی برای بازیکنان تیم اتلتیکو مادرید که سایه به سایه کاتالان ها در لالیگا حرکت می کنند و دومین عنوان قاره ای خود را با فتح لیگ اروپا، تصاحب کرده اند، وجود ندارد؛ به عبارت دیگر ظاهرا هواداران به یک «مهاجم فرانسوی خاص» چندان عشق و علاقه ای ندارند.

در رای گیری مذکور، لوکا مودریچ هافبک کروات تیم رئال مادرید در مجموع، 115 هزار 440 رای را از آن خود کرد و در سوی دیگر مسی و کریستیانو رونالدو به ترتیب 108 هزار 423 و 107 هزار 326 رای را به خود اختصاص دادند.

این رای گیری آنلاین، با شرکت یک میلیون و 853 هزار و 978 شرکت کننده در دسامبر 2018 انجام شد و رای دهندگان از فهرستی 50 نفره که براساس عملکردشان در تقویم فوتبالی سال گذشته برگزیده شده بودند، بازیکن مورد نظر خود را انتخاب کردند.

براین اساس، فهرست تیم منتخب سال 2018 از قرار زیر است:

دروازه بان: مارک آندره ترشتگن (بارسلونا)

مدافعان: سرخیو راموس (رئال ماردید)، ویرجیل فن دایک (لیورپول)، رافائل واران (رئال مادرید)، مارسلو (رئال مادرید)

هافبک ها: لوکا مودریچ (رئال ماردید)، انگولو کانته (چلسی)، ادن هازارد (چلسی)

مهاجمان: کیلین امباپه (پاری سن ژرمن)، لیونل مسی (بارسلونا)، کریستیانو رونالدو (رئال مادرید/یوونتوس)

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։