فا
یکشنبه, 23 دی 1397 09:54

جام ملت های آسیا 2019؛ صعود عراق و عربستان به مرحله یک هشتم نهایی

روز گذشته و در ادامه برگزاری رقابت های مرحله گروهی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا تیم های ملی عراق و عربستان توانستند حریفان خود را از پیش رو بردارند و به مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات صعود کنند.

عراق با قطعی کردن صعودش به استقبال ایران آمد

«آلیک» - تیم ملی فوتبال عراق با برتری سه بر صفر مقابل یمن صعود خود به مرحله حذفی جام ملت های آسیا را قطعی کرد و به استقبال دیدار حساس برابر ایران آمد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال عراق در دومین دیدار خود از گروه چهارم هفدهمین دوره جام ملت های آسیا با حساب سه بر صفر یمن را شکست داد.

این دیدار در ورزشگاه شهر شارجه و با قضاوت فو مین از چین برگزار شد.

عراق با کسب این پیروزی 6 امتیازی شد تا همچون ایران، صعود خود از گروه چهارم را قطعی کند.

مهند علی مهاجم جوان و خوش تکنیک عراق در دقیقه یازدهم از پاس بشار رسن به خوبی استفاده کرد و به زیبایی گل نخست را به ثمر رساند.

در دقیقه 19 شوت بشار رسن هافبک باشگاه پرسپولیس پس از برخورد به مدافعان یمن به گل دوم عراق تبدیل شد.

در دقیقه 92 کار تیمی تماشایی بازیکنان عراق با شوت علی عباس که به عنوان بازیکن تعویض به میدان آمده بود به گل سوم تبدیل شد.

هم اکنون ایران و عراق با 6 امتیاز صعود خود را از گروه چهارم قطعی کردند و ایران با تفاضل گل بهتر در صدر قرار دارد.

دیدار ایران و عراق از ساعت 19 و 30 دقیقه چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود تا تیم صدرنشین این گروه مشخص شود.

 

عربستان راهی مرحله یک هشتم نهایی شد

بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان در ادامه رقابت های مرحله گروهی جام ملت های آسیا و از گروه E، شب گذشته با غلبه 2 بر صفر مقابل تیم ملی لبنان راهی مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات شدند.

به گزارش ایرنا، شاگردان خوان آنتونیو پیزی درحالی در دومین دیدار خود به ورزشگاه «آل مکتوم» دبی رفته و با تیم ملی لبنان دیدار کردند که تیم ملی کره شمالی را در نخستین دیدار با نتیجه قابل توجه 4 بر صفرشکست داده و برای قطعی کردن صعود خود به مرحله حذفی به پیروزی در این دیدار نیاز مبرم داشتند.

برهمین اساس، آنان از همان دقایق ابتدایی نیمه نخست سعی در حفظ توپ و گردش آن به نفع خود بودند و خیلی زود نیز به گل رسیدند.

در دقیقه 12 و به دنبال یک حرکت ترکیبی از میانه زمین و اشتباه مدافعان تیم لبنان دردفع توپ فهد الموالد مهاجم تیم ملی عربستان به صورت اتفاقی در محوطه جریمه حریف درموقعیت گلزنی قرار گرفت و با شوتی زیبا توپ را از بالای دستان مهدی خلیل سنگربان تیم ملی لبنان درون دروازه این تیم جای داد و تیم خود را پیش انداخت.

آنان پس از به ثمر رساندن این گل به هیچ وجه از حملات خود بر روی دروازه تیم ملی لبنان دست برنداشته و چندین بار دیگر نیز درموقعیت گلزنی قرار گرفتند براساس آمار، شاگردان پیزی در 70 درصد از زمان این دیدار مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتند اما برای رسیدن به گل دوم پنجاه و پنج دقیقه صبوری کردند.

در دقیقه 67 سرانجام تلاش آنان به ثمر نشست و در این دقیقه حسین المقهوی برای این تیم گلزنی و خیال کادر فنی و بازیکنان را برای برد دراین دیدارآسوده تر از قبل کرد.

در دقایق باقیمانده بازیکنان دو تیم چندین مرتبه دیگر درموقعیت گلزنی قرارگرفتند که در این بین سهم عربستانی ها بیش از دو برابر سهم بازیکنان لبنان بود اما با این حملات تغییری در نتیجه بازی ایجاد نشد و عربستان در دومین گام نیز یک پیروزی دیگر کسب و راهی مرحله بعدی این مسابقات شد.

همچنین براساس آمار این دیدار، ملی پوشان لبنان در زدن ضربات آخر بسیار کم دقت بودند آنان در این دیدار سه بار به سمت دروازه عربستان شوت زنی کردند که البته هیچ کدام درچارچوب دروازه حریف قرار نداشت این درحالی است که عربستانی ها در این دیدار 15 شوت زدند که شش شوت آنان در چارچوب دروازه لبنان بود.

تیم عربستان با کسب هر سه امتیاز این دیدار 6 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول گروه E باقی ماند. تیم ملی لبنان نیز با قبول دومین شکست خود در این رقابت ها همچنان بدون امتیاز ماند.

علی صباح داور بین المللی عراق قضاوت این دیدار پر برخورد را برعهده داشت. او سه بار به بازیکنان تیم ملی لبنان و 2 بار به بازیکنان تیم عربستان کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։