Print this page
چهارشنبه, 03 بهمن 1397 09:54

جام ملت های آسیا 2019؛ صعود کره جنوبی و قطر به مرحله یک چهارم نهایی

روز گذشته و در آخرین روز مسابقات مرحله یک هشتم نهایی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا تیم های ملی کره جنوبی و قطر با برتری برابر حریفان توانستند جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات را کسب کنند.

کره جنوبی به سختی بحرین را شکست داد

«آلیک» - تیم ملی فوتبال کره جنوبی با برتری دشوار 2 بر یک مقابل بحرین به جمع هشت تیم پایانی جام ملت های آسیا پیوست.

به گزارش ایرنا، در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا، کره جنوبی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به مصاف بحرین رفت و در نهایت در وقت های اضافه به پیروزی 2 بر یک رسید و راهی دور بعدی شد.

این دیدار در 90 دقیقه با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

رویجی ساتو داور سرشناس ژاپنی، قضاوت این دیدار را که در ورزشگاه «راشد» دوبی برگزار شد عهده دار بود.

شاگردان پائولو بنتو پرتغالی در تیم ملی کره جنوبی از همان ابتدا کار را تهاجمی آغاز کردند تا مسیر صعود را برای خود آسان کنند.

حملات همه جانبه کره در دقیقه 43 ثمر داد و هوانگ هی چان دروازه بحرین را گشود تا کره جنوبی بازی را با خیالی آسوده تر دنبال کند.

در نیمه دوم نیز شرایط بازی تغییر چندانی نکرد و کره جنوبی بر توپ و میدان تسلط بیشتری داشت.

در دقیقه 70 بالاخره بحرین فرصت خوبی برای به تساوی کشاندن بازی پیدا کرد که ضربه مهاجم این تیم را کیم سئونگ گیو دروازه بان کره جنوبی با واکنشی تماشایی مهار کرد.

بازیکنان کره جنوبی که این دیدار را در دقایق پایانی آسان گرفته بودند، در دقیقه 77 دروازه خود را باز شده دیدند.

تعلل مدافعان این تیم سبب شد تا محمد سعدال رومیحی گل تساوی را به ثمر رسانده و کره ای ها را در بهت فرو برد.

در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به اتمام رسید تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه نخست تیم ملی کره جنوبی که نمی خواست اسیر شگفتی شود با تلاش زیادی در پی گلزنی بود و در دقیقه 105 کیم جون سو که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده با ضربه سر مهار نشدنی، گل دوم تیمش را به ارمغان آورد.

در دقیقه 107 شوت سنگین کیم یونگ گئون با بدشانسی به دیرک عمودی دروازه بحرین برخورد کرد و تبدیل به گل نشد.

در دقایق اندک باقی مانده، بحرینی ها توانی برای ر سیدن به دروازه حریف نداشتند تا این دیدار با برتری 2 بر یک کره جنوبی به اتمام رسیده و تیم تحت هدایت پائلو بنتو به یک چهارم نهایی قدم بگذارد.

 

قطر با شکست عراق راهی مرحله یک چهارم نهایی شد

تیم ملی فوتبال قطر شب گذشته و در آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا برابر عراق به پیروزی رسید و راهی مرحله بعدی این رقابت ها شد.

به گزارش ایرنا، در این دیدارکه در ورزشگاه «آل نهیان» شهر ابوظبی برگزار شد، کارشناسان و هواداران فوتبال یکی از زیباترین بازی های هفدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا را در حالی شاهد بودند که قطری ها با نتیجه یک بر صفر عراق را که به هیچ وجه شایسته باخت نبود، شکست دادند و به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات صعود کردند.

بازیکنان تیم ملی قطر در دقایق ابتدایی نیمه نخست بازی را در اختیار داشتند و خیلی زود هم خود را به دروازه تیم ملی عراق رساندند. مهم ترین اتفاق در این دقایق، برخورد شوت زیبای عبدالکریم حسن به دیرک افقی دروازه تیم ملی عراق بود.

در ادامه این دیدار بازیکنان تیم ملی عراق بازی را در اختیار گرفتند و به سمت دروازه قطر حملاتی را طراحی کردند اما هیچ کدام از موقعیت های بوجود آمده به گل تبدیل نشد.

مهم ترین فرصت تیم ملی عراق در این دقایق تک به تک شدن مهاجم اول تیم ملی عراق با دروازه بان قطر بود که به راحتی این موقعیت از کف این بازیکن رفت.

یکی از اتفاق های ناگوار این دیدار مصدومیت طارق همام ملی پوش عراق بود که در تیم استقلال تهران نیز بازی می کند و به دلیل این مصدومیت شدید از ناحیه ران به اجبار از بازی خارج شد.

بازیکنان دو تیم در وقت های باقی مانده به پایان نیمه نخست باز هم برای رسیدن به گل تلاش کردند اما هیچ کدام به گل نرسیدند.

روند بازی در نیمه دوم همانند نیمه اول پیش رفت. در دقیقه 62 مدافعان تیم ملی عراق پشت محوطه جریمه بر روی بازیکن قطر مرتکب خطا شدند و بسام هشام الراوی این توپ را از فاصله 30 متری با شوتی زیبا درون دروازه عراق جای داد و تیم خود را پیش انداخت.

در ادامه این دیدار بازهم بازیکنان دو تیم به ویژه بازیکنان عراق حملات بسیاری را برروی دروازه حریف طراحی کردند اما این حملات نیز هیچ کدام ثمری نداشت و عراق در مرحله یک هشتم نهایی با جام ملت های آسیا به تلخی وداع کرد.

تیم ملی قطر نیز به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات صعود کرد و در این مرحله با تیم ملی کره جنوبی دیدار خواهد کرد.

در سایر دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی نیز تیم ملی ایران با چین، ویتنام با ژاپن و امارات با استرالیا دیدار خواهند کرد.

اخبار مرتبط