فا
چهارشنبه, 03 بهمن 1397 15:06

بیرانوند در میان 10 بازیکن برتر جام ملت های آسیا

شبکه فاکس اسپورتس آسیا بدنبال اتمام مرحله یک هشتم جام ملت های 2019 آسیا در گزارشی 10 نفر از برترین بازیکنان این مرحله را انتخاب کرد که در آن نام علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران نیز به چشم می خورد.

«آلیک» - شبکه فاکس اسپورتس آسیا بدنبال اتمام مرحله یک هشتم جام ملت های 2019 آسیا در گزارشی 10 نفر از برترین بازیکنان این مرحله را انتخاب کرد که در آن نام علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران نیز به چشم می خورد.

به گزارش ایرنا، فاکس اسپورتس امروز چهارشنبه: مرحله یک هشتم هفدهمین دوره جام ملت های آسیا با روشن شدن تکلیف تیم های راه یافته به دور بعد به پایان رسید و هواداران فوتبال از فردا (پنجشنبه) باید خود را برای مجموعه ای از نبردهای هیجان انگیزی که هشت تیم برتر معتبرترین رقابت ملی قاره کهن را گرد هم آورده است، آماده کنند.

در این بین، تعدادی از بازیکنان در مرحله یک هشتم عملکردی چشم نواز و تحسین برانگیز از خود برجای گذاشتند که در فهرستی 10 نفره جمع آوری شده اند.

در توضیحات مرتبط با علیرضا بیرانوند آمده است:

انتخاب یک دروازه بان به عنوان بهترین بازیکن یک تیم زمانی که آنها به راحتی تازه ترین بازی خود را با نتیجه 2 بر صفر پشت سر گذاشته اند، انتخابی عجیب به نظر می رسد اما در صورتی که حماسه سازی علیرضا بیرانوند سنگربان تیم ملی ایران در کار نبود؛ دیدار ایران و عمان در مرحله یک هشتم جام ملت های 2019 آسیا سرنوشتی کاملا متفاوت پیدا می کرد.

بیرانوند که در 60 ثانیه ابتدایی بازی شاهد خطای مجید حسینی هم تیمیش در محوطه جریمه خودی و تقدیم شدن یک ضربه پنالتی به حریف قرمز پوش بود؛ به شکلی تحسین برانگیز ضربه احمد المحیجری را مهار کرد و در ادامه هم در دقایق پایانی نیمه نخست بازی با واکنشی شگفت انگیز دیگر، شاگردان کارلوس کی روش را با خیالی آسوده و با برتری 2 گل راهی رختکن کرد.

در واقع، گلر 26 ساله تیم ملی ایران روند درخشش خود را از جام جهانی 2018 روسیه آغاز کرد و همچنان به آن تسلسل بخشیده و خود را به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان قاره کهن به اثبات رسانده است.

نکته جالب در مورد فهرست 10 نفره اراه شده از سوی فاکس اسپورتس، حضور نام مارچلو لیپی سرمربی تیم ملی چین در میان برترین ها است؛ در واقع آنچه این انتخاب را جالب جلوه می دهد این است که تمامی نام های حاضر در فهرست جزء بازیکنان تیم های شرکت کننده در جام ملت های 2019 آسیا هستند.

سایر نفرات حاضر در این فهرست عبارتند از:

دان ون هائو - ویتنام

ژنگ ژی - چین

تیراتون بونماتان - تایلند

تاکهیرو تومیاسو - ژاپن

تام راجیک - استرالیا

هوانگ هی چانگ - کره جنوبی

حمد الشمسان - بحرین

بسام الراوی - قطر

مارچلو لیپی - چین

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։