فا
شنبه, 06 بهمن 1397 10:40

جام ملت های آسیا 2019؛ صعود تیم های ملی ژاپن، ایران، قطر و امارات به مرحله نیمه نهایی

با پایان مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام ملت های 2019 آسیا، تیم های ملی ژاپن، ایران، قطر و امارات جواز حضور در مرحله نیمه نهایی این مسابقات را کسب کردند.

ژاپن به نیمه نهایی راه یافت

«آلیک» - تیم ملی فوتبال ژاپن با برتری دشوار مقابل ویتنام به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه یافت.

به گزارش ایرنا، در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا، تیم های ژاپن و ویتنام در ورزشگاه «آل مکتوم» دوبی به مصاف هم رفتند که ژاپن به عنوان پرافتخارترین تیم این رویداد با سختی و با حساب یک بر صفر به پیروزی رسید.

محمد عبدالله حسن از امارات با کمک های دو هموطنش قضاوت این دیدار را برعهده داشت.

مطابق انتظار این دیدار با حملات ژاپن آغاز شد و این تیم در دقیقه 24 با ضربه سر مایا یوشیدا به گل دست یافت که داور اماراتی بعد از مشورت با کمک داور ویدئویی و بازبینی صحنه، خطای هند یوشیدا را اعلام کرد و گل را نپذیرفت.

بازیکنان ویتنام که از این تصمیم روحیه گرفته بودند با استفاده از تعلل مدافعان ژاپن، 2 فرصت خوب برای گلزنی به دست آوردند که با واکنش های مناسب دروازه بان حریف، منجر به گل نشد.

در دقیقه 45 دانگ وان لام دروازه بان ویتنام با واکنشی تماشایی اجازه گلزنی به ژاپنی ها را نداد.

ژاپنی ها که نمی خواستند اسیر غافلگیری شوند در نیمه دوم تلاش بیشتری برای گلزنی انجام دادند.

در دقیقه 56 مهاجم این تیم در محوطه جریمه سرنگون شد که داور با استفاده از کمک داور ویدئویی نقطه پنالتی را نشان داد.

ریتسو دوان از این فرصت استفاده کرد و گل نخست بازی را برای سامورایی ها به ارمغان آورد.

بازیکنان ویتنام برای جبران توانی نداشتند و ژاپنی ها نیز همچون سایر دیدارها با حوصله زیاد از اندوخته خود محافظت کردند تا به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

 

ایران با شایستگی به نیمه نهایی رسید

تیم ملی فوتبال ایران با برتری سه بر صفر مقابل چین با شایستگی به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا رسید و حریف ژاپن شد.

به گزارش ایرنا، تیم های ملی فوتبال ایران و چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا به مصاف هم رفتند که شاگردان کارلوس کی روش با 3 گل از سد چین گذشته و تیم تحت هدایت مارچلو لیپی را به خانه فرستادند.

مهدی طارمی، سردار آزمون و کریم انصاری فرد گلزنان ایران بودند که هر سه گل با اشتباهات وحشتناک مدافعان چین به دست آمد.

این دیدار در ورزشگاه «محمدبن زاید» شهر ابوظبی و با قضاوت عبدالرحمن جاسم از قطر برگزار شد.

در حالی که ایران بازی را هجومی آغاز کرد، اما حرکت تماشایی بازیکنان چین این تیم را در دقیقه پنجم در آستانه گلزنی قرار داد که رامین رضائیان با تکلی تماشایی دروازه ایران را نجات داد.

در دقیقه دهم تیم ایران در آستانه گلزنی قرار گرفت که ضربه سر سردار آزمون را مدافع چین از روی خط بازگرداند.

در دقیقه هفدهم اشتباه عجیب مدافع چین و هوشیاری سردار آزمون سبب شد تا مهدی طارمی به راحتی دروازه چین را باز کند.

در دقیقه 21 طارمی در محوطه جریمه چین متوقف شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه 25 طارمی در بهترین فرصت از فاصله چند قدمی نتوانست دروازه خالی چین را باز کند.

مارچو لیپی سرمربی ایتالیایی و نامدار تیم ملی چین که از عملکرد تیمش رضایت نداشت در اقدامی شجاعانه، 2 تعویض انجام داد تا شرایط بازی تغییر کند.

در دقیقه 30 بازهم اشتباه مدافع چین موجب شد تا سردار آزمون گل دوم ایران را به ثمر رسانده و کار حریف را تمام کند.

در نهایت تیم ملی فوتبال ایران در نیمه نخست به برتری دو بر صفر دست یافت تا در آستانه یک پیروزی مهم قرار بگیرد.

چینی ها که نتیجه را از دست رفته می دیدند در آغاز نیمه دوم با طراحی حملات از جناح چپ، خطرناک نشان دادند.

بازیکنان ایران خیلی زود دوباره بر توپ و میدان حاکم شده و برتری خود را به حریف دیکته کردند.

تیم ایران در دقایق 58 و 60 فرصت های خوبی برای گلزنی داشت که ضربات آزمون و حاج صفی منجر به گل نشد.

در دقیقه 66 طارمی به دلیل تکل خطرناک روی بازیکن حریف با کارت زرد جریمه و 2 اخطاره شد تا دیدار مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن را از دست بدهد.

در ادامه علیرضا جهانبخش که عملکرد چندان خوبی نداشت جای خود را به سامان قدوس داد و در ادامه روزبه چشمی جانشین اشکان دژاگه شد.

در دقیقه 81 تیم چین با حرکت سریع یو دابا ئو فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد که این مهاجم با بی دقتی توپ را به بیرون زد.

در دقایق پایانی کریم انصاری فرد به عنوان آخرین تعویض به میدان آمد و جای سردار آزمون وارد زمین شد.

دقیقه 91 بازهم اشتباه مدافعان چین سبب شد تا ایران فرصت خوبی به دست آورد و انصاری فرد که تنها لحظاتی از حضورش در میدان می گذشت، گل سوم را به نام خود ثبت کرد.

با این اوصاف تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 17 و 30 دقیقه روز دوشنبه در مرحله نیمه نهایی به مصاف ژاپن می رود.

 

قطر با حذف کره جنوبی به نیمه نهایی جام ملت ها رسید

تیم فوتبال قطر در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا، کره جنوبی را شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

به گزارش ایرنا، مرحله یک چهارم پایانی رقابت های جام ملت ها عصر روز گذشته با دیدار دو تیم قطر و کره جنوبی ادامه پیدا کرد که در پایان این مسابقه قطر برخلاف پیش بینی های ممکن توانست از سد کره جنوبی که یکی از مدعیان جام به حساب می آمد عبور کند و به جمع چهار تیم این تورنمنت برسد.

قطر در این مسابقه با تک گل عبدالعزیز حاتم در دقیقه 79 بازی به پیروزی رسید.

بازی بسیار آرام و کم برخورد بود و دو تیم بیشتر از اینکه در تدارک حمله باشند تمرکز زیادی روی دفاع داشتند تا غافلگیر نشوند.

نیمه نخست این مسابقه بدون گل به پایان رسید و در این نیمه کیم مین جائه در دقیقه 10 کارت زرد گرفت و عبدالعزیز حاتم و بسام الراوی از قطر در دقایق 37 و 40 کارت زرد گرفتند.

با شروع نیمه دوم دو تیم حملات بیشتری تدارک دیدند اما بازهم موقعیت های زیادی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد.

جونگ وو یونگ دومین بازیکن کره بود که در دقیقه 51 کارت زرد گرفت. کره ای ها که مدعی این جام بودند در ادامه مسابقه موقعیت های بیشتری داشتند و به دنبال گلزنی بودند اما در دقیقه 79 و برخلاف جریان بازی این قطر بود که گل رسید. عبدالعزیز حاتم پشت محوطه جریمه کره جنوبی صاحب توپ شد و با یک شوت دقیق پای چپ دروازه کره جنوبی را باز کرد.

سرمربی تیم ملی کره جنوبی پائولو بنتو از دقیقه 74 دست به تغییر در ترکیب تیمش زد و سه بازیکنش را تغییر داد اما سیستم او جواب نداد و در نهایت و بعد از چهار دقیقه وقت اضافه قطر جشن صعود به نیمه نهایی جام ملت ها را برگزار کرد.

کره جنوبی که در دوره گذشته فینالیست و نایب قهرمان شده بود در این دوره خداحافظی زودهنگامی با جام داشت.

 

امارات به نیمه نهایی راه یافت

تیم ملی فوتبال امارات میزبان جام ملت های آسیا با برتری یک بر صفر مقابل استرالیا به مرحله نیمه نهایی راه یافت و مدافع عنوان قهرمانی را به خانه بازگرداند.

به گزارش ایرنا، در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا، امارات میزبان این مسابقات در ورزشگاه «هزاع بن زاید» شهر العین به مصاف استرالیا مدافع عنوان قهرمانی رفت و این دیدار را با تک گل علی مبخوت به سود خود خاتمه داد و راهی نیمه نهایی شد.

بازی با سرعت بالایی از سوی بازیکنان هر دو تیم آغاز شد و اماراتی ها بر خلاف دیدارهای قبلی با شجاعت بیشتری حملات را طراحی می کردند.

نخستین فرصت گلزنی در دقیقه بیستم ایجاد شد و اسماعیل الحمادی با حرکتی انفرادی خود را به محوطه جریمه حریف رساند که ضربه او را متئو رایان درواز بان استرالیا به خوبی دفع کرد.

استرالیا که شکل تیمی بهتری نسبت به میزبان داشت با حرکات ترکیبی از جناحین، ایجاد فرصت می کرد تا بازیکنان حریف مجبور به عقب نشینی شوند.

شاگردان گراهام آرنولد چند فرصت نسبی هم به دست آوردند که با بی دقتی مهاجمان و واکنش های مناسب دروازه بان امارات رو به رو شد تا در نهایت نیمه نخست، گلی نداشنه باشد.

استرالیا در نیمه دوم هم برتری نسبی بر روند کار داشت و در دقیقه 62 با ضربه جیانو به گل رسید که کمک داور، گل را به دلیل آفساید بودن، نپذیرفت تا همچنان بازی صفر بر صفر دنبال شود.

در دقیقه 68 اشتباه عجیب مدافع استرالیا توپ را به علی مبخوت مهاجم باتجربه امارات رساند تا او به راحتی گل نخست را به ثمر رسانده و ورزشگاه را غرق در شادی کند.

در ادامه تلاش بازیکنان استرالیا برای جبران نتیجه ای نداشت و اماراتی ها با دوندگی بالا و تلاش مضاعف از اندوخته خود محافظت کردند و به برتری یک بر صفر رسیدند.

با این اوصاف امارات روز سه شنبه در مرحله نیمه نهایی به مصاف قطری می رود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։