فا
دوشنبه, 08 بهمن 1397 09:59

زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی ورزش توسط میزبان جام ملت‌های آسیا

دیدار تیم های ملی فوتبال قطر و امارات در نیمه نهایی جام ملت های آسیا در شرایطی برگزار می شود که فروش همه بلیت ها به هواداران اماراتی و محروم شدن قطر از حمایت هواداران بیانگر نادیده گرفتن هنجارها و اصول اخلاقی ورزشی و وارد کردن سیاست به عرصه ورزش است.

«آلیک» - دیدار تیم های ملی فوتبال قطر و امارات در نیمه نهایی جام ملت های آسیا در شرایطی فردا (سه شنبه) برگزار می شود که فروش همه بلیت ها به هواداران اماراتی و محروم شدن قطر از حمایت هواداران بیانگر نادیده گرفتن هنجارها و اصول اخلاقی ورزشی و وارد کردن سیاست به عرصه ورزش است.

به گزارش ایرنا، تارنمای اماراتی «الخلیج أونلاین» امروز دوشنبه با انتشار این مطلب به سیاسی کاری میزبان جام ملت های آسیا و متحدان آن اشاره کرد و نوشت: امارات متحده عربی با اعلام فروش همه بلیت های بازی تیم ملی فوتبال این کشور و قطر در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا، تمامی هنجارها، اصول ورزشی و اخلاقی و بازی پاک را نادیده گرفته است.

گزارش می افزاید: پس از راهیابی امارات به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا، شورای ورزشی ابوظبی در صفحه توییتر خود اعلام کرد با دستور شیخ نهیان بن زاید همه بلیت های باقی مانده مسابقه فوتبال تیم ملی این کشور با قطر را خریداری کرده است تا آن را به عنوان هدیه ای در اختیار هواداران وفادار تیم امارات قرار دهد. بر پایه لوایح و قوانین کنفداسیون فوتبال جهان و فدراسیون های قاره ها و فدراسیون فوتبال آسیا باید بخشی از بلیت ها به تیم میهمان اختصاص داده شود. این در حالی است که تیم ملی قطر از پنجم ژانویه که مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا در امارات آغاز شده است بدون هیچ گونه هواداری بازی می کند و امارات اقدامات سختی را علیه قطر در پیش گرفته است.

الخلیج أونلاین می نویسد: مسئولان اماراتی حتی قطری ها را مجبور کرده اند که از این کشور خارج شوند و مانع از آن شدند که دانشجویان قطری در این کشور تحصیلات خود را به پایان برسانند. حتی اعلام شده که هر کسی در شبکه های اجتماعی از دوحه حمایت کند به مدت 15 سال زندانی خواهد شد. این اقدامات در شرایطی انجام می گیرد که عربستان، امارات و بحرین از 5 ژوئن سال 2017 قطر را تحریم و محاصره کرده اند.

در این دوره از بازی ها هواداران تیم عمان به طور نسبی از تیم قطر به ویژه در مرحله حذفی حمایت کرده اند. تیم قطر در مرحله گروهی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا همه بازی های خود را با پیروزی پشت سرگذاشت و با 3 پیروزی پیاپی و کسب 9 امتیاز در برابر تیم های لبنان، کره شمالی، عربستان توانست به عنوان صدرنشین گروه پنجم به مرحله حذفی راه یابد. تیم ملی قطر در مرحله حذفی هم با شکست تیم های ملی عراق و کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

تیم ملی قطر در این دوره از بازی ها تاکنون گلی را دریافت نکرده است. اما تیم ملی امارات به سختی با پیروزی 2 بر صفر در برابر هند، یک بر صفر در برابر تایلند و تساوی در برابر بحرین توانست به عنوان صدرنشین گروه یک به مرحله حذفی راه یابد. این در مرحله حذفی هم در وقت اضافه توانست با نتیجه 3 بر 2 از سد قرقیزستان عبور کند و در یک چهارم نهایی هم توانست تنها با یک از سد استرالیا عبور کرد.

دیدار تیم های ملی فوتبال قطر و امارات در مرحله نیمه نهایی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا ساعت 17:30 دقیقه فردا سه شنبه برگزار می شود. تیم پیروز این میدان می بایست با تیم برتر بازی ایران و ژاپن که امروز برگزار می شود، برای کسب جام قهرمانی مصاف دهد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։