فا
چهارشنبه, 10 بهمن 1397 11:51

قطر سزاوارانه فینالیست شد

تیم ملی فوتبال قطر با برتری قاطع چهار بر صفر مقابل امارات میزبان جام ملت های آسیا، سزاوارانه به فینال این رویداد مهم راه یافت.

«آلیک» - تیم ملی فوتبال قطر با برتری قاطع چهار بر صفر مقابل امارات میزبان جام ملت های آسیا، سزاوارانه به فینال این رویداد مهم راه یافت.

به گزارش ایرنا، قطری ها که در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا برابر تیم های مطرحی چون عربستان، عراق و کره جنوبی به نیمه نهایی رسیده بودند، با برتری قاطع مقابل امارات برای نخستین بار به فینال صعود کردند.

در این دیدار که در ورزشگاه «محمد بن زائد» شهرابوظبی برگزار شد، قطر موفق شد امارات را مقابل هواداران خودی با نتیجه 4 بر صفر شکست داده و حریف ژاپن در فینال شود.

بوعلام خوخی در دقیقه 23، معز علی 38، حسن الهیدوس 81 و حامد اسماعیل در دقیقه 3+90 برای تیم تحت هدایت فلیکس سانچز اسپانیایی گلزنی کردند.

در دقایق ابتدایی نیمه نخست، بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و بازیکنان 2 تیم به ارزیابی یکدیگر پرداختند.

در دقیقه 11 و به دنبال یک حرکت ترکیبی از میانه میدان بازیکنان قطر پشت محوطه جریمه امارات صاحب موقعیت شدند که خالد عیسی سنگربان امارات این حمله را مهار کرد.

در حالیکه بازیکنان تیم ملی امارات روی دروازه قطر حمله جدیدی را طراحی می کردند، مدافعان قطر با توپ ربایی مانع از ادامه حرکت آنان شده و در یک ضد حمله، تیم خود را به گل رساندند.

این گل دردقیقه 23 به ثمر رسید و بوعلام خوخی آن را با شوتی زیبا و دقیق درون دروازه تیم امارات جای داد.

در دقیقه 26 ضربه سر مهاجمان تیم ملی امارات را سعد الشیب دروازه بان تیم ملی قطر مهار کرد و مانع از گلزنی بازیکنان حریف شد.

در دقیقه 32 بازیکنان تیم ملی قطر صاحب یک ضربه کرنر شدند که هواداران اماراتی با پرتاب سنگ مانع از ادامه کار شده و این قائله با دخالت مدافعان امارات به پایان رسید.

در دقیقه 38 معز علی در پشت محوطه جریمه تیم ملی امارات صاحب توپ شد و با شوتی زیبا توپ را به دور از دستان دروازه بان تیم ملی امارات در قعر دروازه این تیم جای داد.

آلبرتو زاکرونی سرمربی تیم ملی امارات با شروع نیمه دوم در ترکیب این تیم تغییراتی ایجاد کرد تا بلکه بازیکنانش گل های خورده را جبران کنند.

این تغییرات سبب شد تا اماراتی ها خطراتی را روی دروازه قطر ایجاد کنند که حملات آنان با درخشش دروازه بان و مدافعان حریف ثمری نداشت.

این پایان کار این دیدار نبود و در دقیقه 81 حسن الهیدوس کاپیتان عنابی ها در یک ضد حمله سریع با خالد عیسی دروازه بان تیم ملی امارات تک به تک شد و دروازه این تیم را گشود.

اسماعیل حسن ناکامی اماراتی ها را در این دیدار با دریافت کارت قرمز مستقیم در دقیقه 90 کامل کرد.

قطری ها بار دیگر از آشفتگی بازیکنان میزبان سود برده و گل چهارم خود را در دقیقه 94 با ضربه حامد اسماعیل که تنها دقایقی از حضورش در میدان می گذشت به ثمر ر ساندند.

با این اوصاف قطر با ارائه فوتبالی شجاعانه با بیشترین گل زده و بدون دریافت حتی یک گل راهی دیدار فینال شد.

پیش از این تیم ملی ژاپن با برتری سه بر صفر مقابل ایران به فینال ر سیده بود.

با این اوصاف تیم های قطر و ژاپن، عصر روز جمعه در دیدار پایانی به مصاف هم می روند.

** ترکیب قطر: سعد الشیب، کریم بوضیاف، طارق سلمان، پدرو کوریا، عبدالکریم حسن، سالم الهاجری، عاصم عمر مادیبو، بوعلام خوخی، حسن الهیدوس، اکرم عفیف و المعز علی.

** ترکیب امارات: خالد عیسی، فارس جمعه، اسماعیل احمد محمد، خمیس اسماعیل، ولید عباس، علی حسن، ماجد حسن احمد، عامر عبدالرحمن، بندر محمد الاحبابی، اسماعیل سالم الحمادی، سیف راشد ناصر و علی مبخوت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։