فا
شنبه, 13 بهمن 1397 10:28

جوایز تیمی و انفرادی جام ملت ها به فوتبال قطر رسید

پس از پایان مسابقات جام ملت های آسیا 2019 بسیاری از عناوین فردی برتر جام به بازیکنان تیم ملی فوتبال قطر رسید.

«آلیک» - مسابقه فینال جام ملت های آسیا 2019 در ورزشگاه زاید اسپورت امارات با برتری سه بر یک قطر در برابر ژاپن به پایان رسید و این تیم برای نخستین بار عنوان قهرمانی قاره کهن را از آن خود کرد.

به گزارش ایرنا، پس از پایان این تورنمنت بسیاری از عناوین فردی برتر جام به بازیکنان تیم ملی فوتبال قطر رسید؛ سعد الشیب دروازه بان قطر که توانسته بود 6 بازی پیاپی دروازه خود را بسته نگه دارد و تنها در بازی فینال یک گل از تیم ملی ژاپن دریافت کرد عنوان بهترین سنگربان شد.

البته وی نتوانست رکورد منصور رشیدی دروازه بان تیم ملی ایران در مسابقات جام ملت ها را بشکند و در تمامی دیدارها کلین شیت کند؛ رشیدی با تیم ملی فوتبال ایران در جام ملتهای آسیا 1976 با 4 بازی بدون گل خورده قهرمان مسابقات شد.

المعز علی مهاجم سودانی الاصل تیم ملی قطر با 9 گل زده برترین گل زن این دوره از رقابت ها شد. وی همچنین ارزشمند ترین بازیکن جام ملت های 2019 لقب گرفت. او با گل زنی در فینال این دوره از بازی ها با نه گل زده از رکورد علی دایی مهاجم اسبق تیم ملی ایران عبور کرد. دایی در جام ملت های آسیای 1996 در امارات هشت گل به ثمر رسانده بود.

دیگر عنوان فردی این دوره از مسابقات، پاسور برتر جام بود بود که به اکرم عفیف پایه گذار اصلی 9 گل تیم ملی قطر رسید.

تیم ملی فوتبال قطر همچنین در این دوره از رقابت ها با 19 گل زده و یک گل خورده، عنوان بهترین خط حمله و دفاع را از آن خود کرد.

جایزه بازی جوانمردانه نیز به تیم ملی ژاپن رسید.

با پایان رقابت های قهرمانی جام ملت های آسیا 2019 قطر باید در رقابت های کوپا آمریکا آماده کند. این کشور همچنین میزبان جام جهانی 2022 است و باید به همراه ژاپن در جام کنفدراسیون های سال 2021 شرکت کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։